Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 576 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Drsná magie
Autor: Larry Correia
Vydal: Fantom Print
Hodnotenie: 80%
Obsah:
Oficiálna anotácia vydavateľstva: Jake Sullivan, veterán z Velké války, nemá zrovna lehký život – ironie u člověka, který umí magicky měnit hmotnost věcí ve svém okolí. Stačí myšlenka, aby auto zvedl stejně snadno jako peříčko nebo vás rozdrtil kloboukem o váze ochuzeného uranu. Jako neúspěšný soukromý detektiv, kterého válka a vězení pro magické zločince připravily o ideály, dnes Jake v rámci podmínečného propuštění asistuje federální vládě při zatýkání magicky nadaných vrahů a vůbec se mu to nezamlouvá. Delilah Jonesová je bankovní lupička, která dokáže holýma rukama urvat dveře trezoru a pak s nimi přetáhnout po hlavě každého, kdo by ji chtěl zastavit. Je krásná, smrtelně nebezpečná, a co je pro Jakea nejhorší, je to jeho bývalá přítelkyně a současný cíl. Jenže o Delilah má zájem i někdo další a Jake se náhle ocitá uprostřed další války, i když tahle se vede skrytě ve stínech a pomocí magie. Tajná společnost chránící Magicky Aktivní již dlouhá léta bojuje s kancléřem Tokugawou, nejmocnějším mágem světa, který navíc fakticky ovládá celé japonské Impérium. A kancléř se právě chystá vyvést tuto válku na světlo v záblesku nejničivější magické zbraně, jakou kdy lidstvo poznalo.
Knižná recenziaCorreia Larry a jeho Drsná magie

Larry Correia se po sérii Lovci monster vrací na pulty našich knihkupectví novou ságou nesoucí název Grimnoirské kroniky. První kniha, Drsná magie, se opět dočkala zpracování u nakladatelství Fantom print, které stojí i za předešlými autorovými knihami.

V Drsné magii nám Correia představuje svět třicátých let dvacátého století, jenž se však v jistých ohledech liší od toho nám dobře známého. Může za to hlavně fakt, že necelých sto let před událostmi, které kniha popisuje, došlo k objevení tak zvané magie – schopnosti některých lidí měnit a přizpůsobovat si fyzikální zákony ke svým potřebám. Tyto schopnosti mohou některým čtenářům připomenout hrdiny ze slavné komiksové série X-Men, a dá se říct, že nebudou daleko od pravdy, neboť i hlavní zápletka připomíná nejzákladnější myšlenku zmíněného univerza – boj těch hodných proti těm zlým.

Kniha popisuje osudy dvou aktivních (lidí ovládajících magii) – zvedáka Sullivana (bývalého vojáka, jenž se živí jako lovec stejně nadaných a jenž dokáže ovládat gravitaci) a cestovatelky Faye (dívky, která se umí teleportovat). Do jejich života zasáhnou lidé pracující pro japonského kancléře, jednoho z nejsilnějších aktivních, jenž se snaží ovládnout svět. Výchozí pozici má více jak vynikající, neboť v autorově světě zbyly z Berlína trosky a Adolf Hitler byl popraven. Spletitá cesta za záchranou světa může začít.

Autor předkládá jednoduchý příběh, kterému by možná více slušelo klasičtější akční zpracování, ale ani nabídnutý koktejl není vůbec špatný. Základ tvoří práce s archetypálními charaktery, kterou vlastně Correia přiznává, když Sullivana přirovnává k postavě známého detektiva Phila Marlowa. A právě toto je obrovské pozitivum románu Drsná magie – čtenář už od začátku ví, do čeho jde, takže se může naplno nechat pohltit příběhem a užívat si ho plnými doušky. Díky atypickému prostředí má neustálý pocit něčeho nového a nepoznaného, a to i přesto, že autor zbytečně netlačí na pilu a jeho popisy jsou místy stručnější, o to však údernější. Menší výtku bych měl k některým dialogům, ale na druhou stranu, vždyť toto je akční jízda, která si nehraje na nic, čím není, takže od ní nelze očekávat hluboké filozofické myšlenky a podobný balast. Již od prvních stránek je totiž zřejmé, že tenhle rychlík jede stále dál a nikde nezastavuje. Člověk se tak dostane k epilogu, ani vlastně neví jak. A navíc… v samotném závěru knihy je nádherná zmínka týkající se Raymonda Chandlera. Jen škoda, že kvůli mladším čtenářům musel překladatel vysvětlit, o koho se vlastně jedná.

Zpracování knihy je na klasické úrovni nakladatelství Fantom print – krásný velký formát s až komiksovou obálkou představující hlavní hrdiny. Oceňuji fakt, že po vzoru amerického trhu je jméno autora vyvedeno větším písmem, než samotný název knihy (přece jen čtenář kupuje u nás již zavedeného autora). Příjemným a vítaným zpestřením je Glosář magických termínů, jenž se nachází na konci knihy a jenž vysvětluje autorské termíny použité v knize. Jen škoda, že Drsná magie nevyšla v pevných deskách a s papírovým přebalem. Tento luxus by si totiž zasloužila.

Kniha Drsná magie, která otevírá cyklus Grimnoirských kronik, je vítaným zpestřením českého žánrového trhu. Spojuje v sobě akční literaturu, klasický noirový příběh a fantastiku zamíchanou do alternativních dějin. Nejedná se sice o žádnou náročnou literaturu s hlubokým přesahem, přesto splňuje přesně to, co si dala za cíl – pobavit. A to se jí daří skvěle. Záleží jen na čtenáři, jak k ní přistoupí a jaký bude výsledný dojem. Pokud čekáte náročný příběh, raději šáhněte po něčem jiném. Pokud však hledáte oddechové čtení plné humorných narážek, akce a hlavního hrdiny jako vystřiženého z černobílých noirových filmů, není nad čím otálet. Fantom print totiž ví, jak své čtenáře zaujmout, a letos to už poněkolikáté dokázal – ať už touto knihou, či skvělým Ledem Pavla Korněva nebo pokračováním příběhů ze sektoru Hirano Jana Kotouče. A nám nezbývá, než netrpělivě vyhlížet druhý díl Grimnoirských kronik s názvem Magické pouto.
Autor/ka: Larry Correia
Názov diela: Drsná magie
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: Fantom Print
Počet strán: 336
Jazyk: český
Hodnotenie autorom recenzie: 80%

Pre Fantasy svet a vydavateľstvo Fantom Print recenziu napísal: Tomáš Dostál

Writing Excuses
Recenzia od Yaonee (25. 09. 2015 21:47:52)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)