Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 576 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Trón zo skla
Autor: Sarah J. Maas
Vydal: Slovart
Hodnotenie: 90%
Obsah:
V krajine bez akejkoľvek mágie, kde vládne krutý kráľ, je na kráľovský dvor povolaná najnebezpečnejšia nájomná vrahyňa. Prichádza, aby získala späť svoju slobodu, nie aby zabila kráľa. Ak v turnaji porazí dvadsať tri nájomných vrahov, zlodejov a žoldnierov, prepustia ju z väzenia v soľných baniach a po štvorročnej službe ako kráľova šampiónka, získa späť svoju slobodu. Jej meno je Celaena Sardothien. Korunný princ si ju na túto úlohu najal a je jej jediným spojencom. Kapitán kráľovskej gardy zas pravým ochrancom. V komnatách a chodbách Zámku zo skla sa však schováva niečo oveľa nebezpečnejšie... A keď začne jej protivníkov niekto po jednom likvidovať, Celaenin zápas o slobodu sa mení na boj o holé prežitie. Tajomný nepriateľ sa totiž neuspokojí, kým nebude ležať celý svet v troskách.
Knižná recenziaNormálne rozmýšľam ako začať. Asi len tým - bolo to skvelé, určite si knihu prečítajte! A prečo? Tu sú hlavné dôvody:

1. Celeana


Súčasné YA fantasy zameraná na dievčatá stojí a padá práve na hlavnej hrdinke. Keď je to, povedzme si to narovinu, sliepka s vymletou hlavou, takáto u nás jednoducho nemôže obstáť. A prečo? Pretože sa s ňou nedokážeme, alebo lepšie povedané nechceme stotožniť. Na druhej strane, tiež nie je dobré, keď sa z hrdinky stáva chlap v sukni. Keď je to už raz dievča, je pochopiteľné a priam nevyhnutné, aby si zachovala aj nejaké tie dievčenské črty. Myslím, mimo tých na prvý pohľad zjavných. ;) Veď nikde nie je napísané, že aj dievča nemôže niekomu poriadne nakopať zadok a pritom sa rado pekne obliekať. A presne toto v sebe Celeana spája. Na jednej strane je najznámejšou a najobávanejšou adarlanskou vrahyňou, no na druhej sa dokáže stále chovať nesmierne žensky, že by nik neveril, čím sa živí. A práve tým si ma získala. Pretože je silná, no zraniteľná zároveň a oboje si plne uvedomuje.

2. Chaol a Dorian


Ehm, ktorého ale? Ťažko povedať. Obaja majú niečo do seba. :D Áno, toto nemôže nikto poprieť. Príťažlivý a tak trochu tajomný hlavný hrdina je druhým aspektom, ktorý zvykne v našich obľúbených knihách zavážiť. A tu máme tie aspekty rovno dva! Priznávam, nie som veľký zástanca ľúbostných trojuholníkov, ale toto bola prvá kniha, v ktorej sa mi to naozaj páčilo a ja som si užila každú jednu scénu. Nechcem nič prezrádzať, samozrejme, ale vďaka tomu, ako prešibane autorka svoje postavy napísala, som sa sama po celý čas nevedela rozhodnúť, komu fandím viac a, popravde, stále to neviem. Na rozdiel od iných kníh, v tejto totiž nie je na prvý pohľad zrejmé, s kým hlavná hrdinka skončí a to je super! Pretože to je ďalšia z vecí, ktorá ma prinúti siahnuť po pokračovaní, aj keď zďaleka nie jediná.

3. Prepracovaný svet a vedľajšie postavy


Pokiaľ si autor vytvára svoj vlastný svet, je dôležité, aby myslel na všetko. Zvyky, tradície, kultúra, história, to všetko patrí ku každej civilizácii. A s tým všetkým sa tu autorka dobre a nenútene vysporiadala. Nemálo tomu pomohla aj pekná mapka nachádzajúca sa v úvode knihy. A samozrejme, ako veľké plus hodnotím to, že vedľajšie postavy neboli len nevyhnutným doplnkom príbehu, ale tento posúvali svojím konaním dopredu. Či už to bola záhadná eyllwská princezná Nehemia alebo ctižiadostivá dvorná dáma Kaltain, či iní.

4. Napätie, romantika, pútavá zápletka


S čistým svedomím môžem povedať, že v tejto knihe mi nič z tohto nechýbalo. Autorka namiešala pôsobivý koktejl, ktorým vyhovela každej mojej požiadavke. Hrdinku postavila do zjavne bezvýchodiskovej situácie, pričom podľa toho, čo o nej vieme, všetko sa spočiatku zdalo byť príliš jednoduché a priamočiare. To by však bola nuda, nie? :) Čoskoro sa ukázalo, že Celeanin pobyt na hrade ani zďaleka nebude taký jednoduchý ako si spočiatku myslela. Keď niekto začne záhadne zabíjať kandidátov a ona objaví tajné tunely pod hradom skrývajúce ohromné tajomstvo, všetko zrazu naberie iné obrátky. A popritom si kapitán stráže s princom, ktorí ju do toho namočili, k nej postupne nachádzajú cestu a ona im pomaly otvára svoje srdce.

Viac ale nepoviem, prečítajte si to sami, určite neoľutujete a nechcem vám kaziť skvelý zážitok, ktorý som z čítania mala ja.Keď si to tak všetko zhrniem, fakt sa neviem dočkať ďalšieho dielu. Slovenský preklad je však výborný, bolo vidno, že si na ňom vydavateľstvo dalo záležať, preto si napriek mojej nekonečnej zvedavosti počkám na našu verziu, len, prosím, neodkladajte vydanie!

Recenzia od Ella (03. 08. 2015 11:48:51)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)