Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 576 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Aktivní kovy
Autor: Štěpán Kopřiva
Vydal: Crew
Hodnotenie: 75%
Obsah:
Oficiálna anotácia vydavateľstva: Vojín De Klerk byl nejdokonalejší superzabiják, kterého galaktická armáda kdy měla. Neznal nic než rozkazy, nehovořil jinak než jazykem vojenských hlášení a nezdravil civilisty jiným pozdravem než „Dobrý den, střeva ven“. Ale to je minulost. Armáda se ho zbavila a umyla si nad ním ruce. De Klerk už není vojenský superzabiják. Teď je mediální hvězda, nelítostný obchodník s nanuky, reverend církve Michaela Jacksona, velikonoční zajíček, masový vrah, milující otec, méďa Béďa, umělec vystavující v nejprestižnějších galeriích Oparu, krvelačný mašinfíra dětských vláčků... … a především hrdina internetové série AKTIVNÍ OLOVO (která vychází vůbec poprvé v knižní podobě) a jejího pokračování AKTIVNÍ RTUŤ (které vychází vůbec poprvé). Jestli vám něco říká vyšinutost a zběsilá akce, tak nalít si do hlavy žhavou taveninu AKTIVNÍCH KOVŮ je možná nejlepší nápad, jaký jste za poslední roky měli.
Knižná recenziaAktivní kovy

Štěpán Kopřiva je známou veličinou naší literární scény. A to jak díky svým knihám (Asfalt, Holomráz, Zabíjení) či komiksům (Nitro těžkne glycerínem), tak také tím, že se řadí ke třem velkým K (Kulhánek, Kopřiva, Kotleta) naší akční a splatterpunkové literatury. Jeho nejnovějším počinem jsou dvě novely, Aktivní olovo a Aktivní rtuť, které vyšly v souborném vydání jako kniha Aktivní kovy. To vše klasicky pod záštitou vydavatelství Crew.

Na úvod třeba říci, že novelu Aktivní olovo mohli zájemci číst již kdysi, a to díky webu prochlapa.cz, kde vycházela na pokračování. Právě zásluhou tohoto projektu získala novela výbornou rychlost a čtivost, o čemž sám autor vypráví v předmluvě knihy Aktivní kovy. Dobře, je to způsobeno také tím, že Štěpán Kopřiva je v akčním žánru jako doma a ví, jak dávkovat napětí, akci i uklidňující momenty.

Příběh nám představuje brutálního vojáka de Klerka, jenž je vyhozen z profesionální služby u armády. A právě touto okolností začíná zběsilá jízda za začleněním do běžného života. De Klerk dostane zaměstnání jako prodejce zmrzliny, avšak kvůli jeho divoké povaze mu tahle práce dlouho nevydrží. Vlastně za to nemůže jen jeho povaha, ale také tým profesionálních zabijáků, kteří se rozhodnou eliminovat ho jako potencionální hrozbu. A s ním také zbytek světa.

A v tomto bodě přichází na scénu to nejdůležitější, co se prolíná do obou novel – silná mediální kampaň a protikampaň. Hlavnímu hrdinovi při řešení této pro něj netypické situace zdárně sekunduje mladičká Emílie Balchová, expertka na podobné záležitosti. Musím podotknout, že začlenění mediálních záležitostí textu prospělo a výborně ukazuje, jak se pomocí správného použití mediálních prostředků dá manipulovat veřejným míněním. A tak se de Klerk bojující za správnou věc a dostávající se do rozličných situací stává veřejným nepřítelem číslo jedna, ačkoli ve většině případů je v celé věci tak nějak nevině.

De Klerk nepředstavuje klasického kladného akčního hrdinu, ale ani se na něj nesnaží hrát. Je to jednoduše člověk, který si jde svou cestou, při které sem tam někdo zemře, občas se nechová zrovna čestně, ale jeho pohnutky jsou veskrze pozitivní. Jak jen záchrana celého světa může být. A ačkoli se místy může příběh zdát příliš brutální, ve výsledku se jedná o zajímavý zážitek obsahující i nějaká překvapení.

Jak už u podobných knih bývá zvykem, čtenář dostává do rukou vydatnou porci akční zábavy, černého humoru a zběsilé jízdy ženoucí se stále kupředu. V některých chvílích jde drsný humor až do krajních mezí, ale přesně to se u tohoto žánru očekává (viz rektální krev použitá jako zbraň). Jiné momenty jsou akční až na hranici možností (dřívko od nanuku vražené do oka), v těch dalších se přes olovo v ovzduší nedá pořádně vidět. Ale autor s textem pracovat umí, takže kniha není jen akční, ale také oddychová. Rychlé pasáže se střídají s těmi pomalejšími, akční s mediálními, přestřelky s mluvením. Jediným slovem je kniha vyvážená a dobře napsaná.

Za nevýhodu lze brát fakt, že knihu člověk přečte jako večerní jednohubku. Ne, že by to bylo na škodu, ale po měsíci si sotva pamatuje, o co přesně šlo. Na druhou stranu v něm zůstává pocit, že se dobře bavil, což je to nejdůležitější.Co se týká zpracování, je klasicky na dobré úrovni. Lepená vazba drží i po několikátém přečtení, korektor si na textu dal záležet, a titulní kresba dodává příběhu atmosféru.
Knihu Aktivní kovy lze doporučit všem, kteří mají rádi akční až splatterpunkovou literaturu a kteří se nebojí brutálních výjevů, obhroublých výrazů či ne zrovna korektních scén. V této knize jich dostanou více jak dost, vše zabaleno vybroušeným autorovým stylem a okořeněné zajímavým humorem a ještě zajímavějšími poučkami o fungování mediálních systémů. A navíc, de Klerk, ať je jaký je, je prostě sympaťák…
Autor/ka: Štěpán Kopřiva
Názov diela: Aktivní kovy
Rok vydania: 2014
Vydavateľstvo: Crew
Počet strán: 372
Jazyk: český
Hodnotenie autorom recenzie: 75%
Pre Fantasy Svet recenziu napísal: Tomáš Dostál

Ďakujeme Vydavateľstvu Crew za poskytnutý recenzný výtlačok.

Asfalt - Kapitola VI.
Recenzia od Yaonee (08. 02. 2015 17:29:49)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)