Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 576 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Zero 1: Kríza
Autor: Aleš Kot
Vydal: Crew
Hodnotenie: 90%
Obsah:
Oficiálna anotácia vydavateľstva: „Zero je Bond pro tohle století.“ Zero je akční špionážní drama rozložené do uzavřených příběhů, které dohromady dávají příběh agenta jménem Edward Zero, člověka, který byl od dětství formovaný do podoby všeho schopného robota. Bylo mu přislíbeno, že jednou zachrání svět, ovšem zdá se, že se mu podařil pravý opak. To si ale jen můžeme domýšlet z jeho vyprávění o zlomových momentech jeho života. Ale můžeme mu věřit, když to všechno vypráví člověku, který mu míří pistolí na hlavu? Válka, násilí, traumata, to všechno se prolíná v stále překvapujícím příběhu, u kterého každý sešit kreslil jiný fascinující výtvarník a u kterého se uvažuje i o televizním seriálu.
Knižná recenziaZero 1: Krize

Americký sen po česku, i tak by se dal nazvat životní příběh moravského scénáristy Aleše Kota, jenž se díky svému talentu proslavil za oceánem a dnes působí ve velkých komikových vydavatelských domech. A díky komiksovému vydavatelství Crew se jeho série Zero konečně objevila i v jeho domovině, kde byla dlouho očekávanou záležitostí.

Jak je patrné z předchozích řádků, Aleš Kot není žádná nula. A za nulu nelze považovat ani jeho netypickou sérii Zero představující slovy vydavatele „Bonda pro tohle století“. První kniha série, nesoucí název Krize, je zajímavá nejen tím, že je napsána Čechem, ale také tím, že v ní Aleš Kot spojil síly s různými kreslíři. Vznikla tím přitažlivá mozaika různorodých stylů a pojetí. Každý z pěti sešitů, které kniha obsahuje, kreslil někdo jiný, takže je na co koukat. Jmenovitě se jedná o pány Mateus Santolouco (Americký upír 2) – na obálce knihy špatně uvedený jako Santalouco, Michael Walsh (Comeback), Tradd Moore (All-new Ghost rider), Morgan Jeske (Liberator), a Will Tempest (Zero).

Příběh nám představuje agenta jménem Zero, Edward Zero, a odehrává se v blízké budoucnosti. Jedná se o thriller s prvky akčních a špionážních dramat, tedy kombinace, kterou máme rádi jak u Toma Clancyho, tak u moderních filmových Bondů. Jednotlivé sešity tvoří uzavřené příběhové linky, které však při spojení dávají výsledný obraz života hlavního hrdiny. Kniha jako celek oplývá mnoha silnými pasážemi – například Zerovo dětství, kdy je z něj pomocí manipulace vytvářen stroj na zabíjení schopen splnit jakýkoli rozkaz, je velmi dobře provedená vsuvka s obrovským psychologickým i sociálním přesahem. A nespornou výhodou je fakt, že čtenář, kterého tyto věci zajímají, je uspokojen, kdežto obyčejný konzument si jich ani nevšimne. Nepůsobí totiž rušivě a nejsou na text našroubovány násilně. Jednoduše klobouk dolů před Kotovým talentem.
Dle příběhu máme při čtení co dočinění s mužem, který má zachránit svět.

Tento fakt je však v náznacích několikrát vyvrácen, ale těžko říct, jakým směrem se dobrodružství Zera budou odvíjet dál. Navíc když je příběh vyprávěn člověku, který hlavnímu hrdinovi míří na hlavu. Tak jako tak máme co do činění s propracovaným světem nesoucím prvky politického thrilleru a jistých náznaků klišovitosti – agent, jenž se vzbouří proti vlastní agentuře. Avšak v podání Aleše Kota jde veškerá klišovitost stranou. Příběh má dynamiku a hloubku, čte se na jeden zátah a člověk s radostí přijímá dějové zlomy a zvraty. Přesně takhle by měla vypadat moderní špionážní literatura.

Co se týká grafického zpracování, je různorodé jako kreslíři, kteří na něm pracovali. Některé sešity jsou příjemné, jiné působí až karikaturistickým dojmem. Avšak jako celek vše funguje a vypadá působivě. Někomu možná změna kresby nesedne, ale dá se na ni překvapivě rychle zvyknout. Pro mě osobně graficky nejvíce vyniká hned první kapitola kreslíře Michaela Walshe. Ne, že by zbytek byl špatný, ale zrovna u téhle pasáže mi vyhovuje její hrubý styl podpořený naturalistickými výjevy v akčních scénách. Létající zuby i rozervaná ústa působí na čtenáře silným dojmem. Navíc chválím odvahu zobrazit v komiksu mužské i ženské genitálie bez hloupých předmětů stojících v cestě tak, aby nebylo nic vidět. Co se týká dalších kreslířů, zaslouží si pochvalu též. Jde o pečlivě zvolený mix žánrů a stylů, který jako celek přináší uspokojení.Až na již zmíněnou chybu ve jménu na obálce je zpracování knihy dobré. Jedinou výtku bych měl k lepené vazbě, která se u obou knih, které jsem měl v ruce, hned po prvním otevření na první straně rozlepila. Knihy však drží, a nevypadá to, že by se rozpadly úplně. Překlad, jak je u vydavatelství Crew zvykem, je na vysoké úrovni, bez zbytečných a dojem kazících slov.

Zero – Krize přináší na českou scénu dlouho očekávaný projekt jejího krajana. Příběh se rozjel správným směrem a nám nezbývá než čekat na pokračování. Pokud si Aleš Kot udrží vysokou laťku, máme zaděláno na jednu z nejlepších sérií poslední doby. Jen tak dál…
Autor/ka: Aleš Kot
Názov diela: Zero 1: Krize
Rok vydania: 2014
Vydavateľstvo: Crew
Počet strán: 160
Jazyk: český
Hodnotenie autorom recenzie: 90%
Pre Fantasy Svet recenziu napísal: Tomáš Dostál

Ďakujeme Vydavateľstvu Crew za poskytnutý recenzný výtlačok.

NYCC 2013: Ales Kot & Michael Walsh Interview


CRWECON 2014: Záznam přednášky Aleše Kota


Pick 3 Episode 5: Ales Kot & Tradd Moore
Recenzia od Yaonee (23. 01. 2015 08:37:20)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)