Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 576 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Crew č. 41
Autor: vydavateľstvo Crew
Vydal: Crew
Hodnotenie: 80%
Obsah:
Oficiálna anotácia vydavateľstva: SAM A TWITCH 1 a 2! Hned první dva sešity z kultovní komiksové série ze světa Spawna! Dva odepsaní poldové vstupují do souboje se zlem, které zdaleka převyšuje jejich možnosti. Kriminálka temná tak, že proti ní je Sedmička romantickým příběhem pro dospívající dívky. Jedno z nejslavnějších děl pánů Briana M. Bendise (Powers, Daredevil) a Angela Mediny. VŠECHNO, CO JSTE CHTĚLI VĚDĚT O SNECH... ALE BÁLI JSTE SE ZEPTAT 1. První část odborné exkurze do světa Sandmana, při které vám bude dělat průvodce autor série Mýty! V krátkých komiksových povídkách se dozvíte odpovědi na všechny důležité otázky – třeba.... Proč jsou sny občas černobílé? Proč se opakují? Proč se vám stále zdá o šéfredaktorovi Crwe? (Dobře, na to poslední se tu odpověď nedozvíte... to se musíte zeptat svého psychiatra.)
Knižná recenziaMagazín Crew č. 41

Přiznám se bez mučení, že magazín Crew mne nějakou dobu míjel, a to i přesto, že jsem býval jeho pravidelným čtenářem od prvních čísel. Na jednu stranu to beru jako pozitivum, protože jsem získal potřebný odstup, abych mohl lépe pozorovat změny, ke kterým došlo. A že jich je přehršel. Pro mě osobně je tou nejpodstatnější fakt, že se nám náš oblíbený časopis z magazínu vycházejícího jak kdy přeměnil na pravidelný dvouměsíčník nabitý spoustou komiksů na pokračování. Co více si přát, navíc když hned v úvodním čísle nového ročníku se rozjíždí skvělá chuťovka Sam a Twitch z vynikajícího Spawnova univerza.

Hned po otevření čeká na čtenáře překvapení v podobě zvláštně umístěné tiráže a potřebného úvodníku, které se přesunuly na vnitřní stranu obálky. Vcelku zajímavý tah je okamžitě vysvětlen v již zmíněném úvodníku. Vzhledem k rozsahu čísla to jinak zařídit nešlo. Každopádně úvodník i s tiráží doporučuji přečíst celý. Nejenom, že se člověk dočká nastínění plánovaných věcí nového ročníku, ale také se dobře pobaví…

Na protější straně se naproti tomu začíná rozjíždět to, na co jsme všichni čekali. Syrová detektivka a zřejmě nejslavnější dílo dvojice Brian M. Bendis a Angel Medina zasazená do světa, jehož králem je Spawn. Ten se objeví na poutavé dvoustraně představující oba hlavní protagonisty. Pro někoho možná zbytečné gesto, pro mě úchvatně provedená scéna doplňující potřebné informace.

Příběh nás uvede do série vražd, jejichž vyřešením jsou pověřeni právě pánové Sam a Twitch, podle kterých se série jmenuje. Ti se nového úkolu a možnosti návratu k policejní jednotce (po nepříliš vydařeném soukromničení v roli detektivů) zhostí s plným nasazením. Jak je však patrné hned po několika prvotních událostech, nemají co do činění s případem, na jaké jsou zvyklí. Tajemno a hutná atmosféra se valí z každého políčka, surovost prostředí si nezadá (a občas i překonává) slavné thrillery. Všudypřítomná korupce probublává ze stránek komiksu a snaží se zadřít čtenáři pod kůži. Po přečtení dvou úvodních sešitů si člověk chtě nechtě musí říct, že přesně takhle má vypadat moderní detektivka.

K výslednému efektu samozřejmě přispívá kresba, která je místy zmatená, občas jsem nevěděl, jak mám vlastně číst, a musím se přiznat, že se mi ze začátku vůbec nelíbila. Po dočtení jsem však musel změnit názor. Kresba přesně dokresluje atmosféru a sedne ke scénáři jako ulitá. Chce to pouze čas na zvyknutí si. A nakonec člověk přijde na to, že kresba je naprosto úžasná, a že jiná by k této sérii rozhodně nesedla. Její přednosti jsou patrné hlavně na celostránkových obrazech vyvedených do nejmenších detailů, jakými jsou například krvavé cákance na stěnách, apod.

První dva sešity Sama a Twitche představují podařený úvod do celé série. Rozjezd je velmi povedený a nám nezbývá, než čekat na další čísla magazínu, abychom se dočkali uceleného příběhu.Jako druhý komiks čísla se nám představuje série kraťasů s názvem Všechno, co jste chtěli vědět o snech, ale báli jste se zeptat. Zajímavou exkurzi do světa Sandmana nám zprostředkoval scénárista Bill Willingham, kterého doplňuje celá paleta kreslířů – Duncan Fegredo, Albert Monteys, Kevin Nowlan, Jason Little, Mark Buckingham.

Ačkoli se nejedná o nijak převratné dílo, rozhodně stojí za přečtení. Krátké příběhy s povětšinou vtipnou pointou dokáží vykouzlit úsměv na rtech. Každopádně bych doporučoval jejich přečtení před atmosférickým Samem a Twitchem. Bohužel jsem to udělal naopak a výsledný efekt byl poněkud ovlivněn.

Tím ovšem nechci říct, že by se jednalo o špatné komiksy. Pro mě osobně představují průměr, který nenadchne, ale ani neurazí, a přitom vytváří potřebné uvolnění a jejich veselá, místy až hravá kresba ukazuje, že cílem nejsou hluboké myšlenky, ale chvilkové pobavení. A tento svůj úkol splňují kraťasy na sto procent.

Magazín Crew od svého založení ušel dlouhou cestu, avšak i přes spoustu překážek stále kráčí dál a zpříjemňuje nám životy. Jeho nový ročník pro mě osobně byl milým překvapením. Samozřejmě, že nastíněné komiksy lze celkově hodnotit až na konci ročníku, kdy budeme mít v rukou ucelené a uzavřené příběhy, ale jako nástin toho, co nás tento rok čeká, se číslo povedlo na výbornou. Ročník, jehož zahájení patří právě číslu 41, vřele doporučuji všem, kteří prahnou po komikových příbězích zasazených do až noirové atmosféry (Sam a Twitch), ale i těm, kteří v kreslených příbězích hledají kapku oddychu a pobavení (Sny...). Uvidíme, jakým směrem se tento ročník bude ubírat dál, ale slibované Mezi řádky představuje hodně silné lákadlo…
Pre Fantasy Svet recenziu napísal: Tomáš Dostál

Ďakujeme Vydavateľstvu Crew za poskytnutý recenzný výtlačok.

Recenzia od Yaonee (07. 08. 2014 19:47:18)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)