Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 576 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Stefanove denníky 4: Tiene minulosti
Autor: Kevin Williamson, Julie Plec
Vydal: Fragment
Hodnotenie: 65%
Obsah:
Prešlo dvadsať rokov a Stefan sa presťahoval do Anglicka, kde sa usadil na vidieckom statku rodiny, ktorú si veľmi obľúbil. Pri návšteve Londýna sa dočítal o vraždách, ktoré podľa novinárov spáchal Jack Rozparovač. No podľa spôsobu, akým boli spáchané, Stefanovi okamžite napadlo, že vrahom je upír. Rozhodne sa, že vraha vypátra a zabráni ďalším vraždám. V priebehu pátrania si uvedomí, že mu hrozí nebezpečenstvo, rovnako ako jeho bratovi Damonovi. Znovu ho dostihla minulosť?
Knižná recenziaOdvtedy, čo bratia Salvatoreovci v New Yorku takmer prišli o život, ubehlo už vyše dvadsať rokov. Damon zase niekam zmizol a Stefan sa rozhodol skúsiť šťastie v Británii. Dostáva sa do Londýna, kde sa dozvie o záhadných vraždách, z ktorých začne okamžite podozrievať Damona. Rozhodne sa preto svojho brata vyhľadať. Pritom stretáva mladé dievča Violet, ktorej sestra zmizla a Violet sa bojí, že sa tiež stala obeťou útoku. Stefanovi jej príde ľúto a vezme ju pod svoje ochranné krídla. Keď neskôr nájde výhražný odkaz určený pre neho a Damona, začína o svojej teórii pochybovať a rozmýšľať o tom, či sa opäť nezaplietli so silnejším a nebezpečnejším protivníkom, ako by mohli zvládnuť.

Pri tejto knihe som urobila jednu zásadnú chybu - nechala som sa zmiasť originálnym názvom "The Ripper", podľa ktorého som predpokladala, že v štvrtom dieli Stefanových denníkov nám autori podrobnejšie priblížia Stefanovo "problematické" obdobie, ktoré bolo toľkokrát spomínané v seriáli. No, bohužiaľ, nebolo tomu tak.

Pochváliť nemôžem ani obálku, ktorá je síce pekná, no s dejom nijako nesúvisí. Keby na nej boli len Stefan s Damonom, ešte by sa nad tým dali privrieť oči, no Elena do deja ešte, samozrejme, nepatrí, a Katherine sa tam vyskytuje tak minimálne, že je o tom aj škoda hovoriť.

Ako dobre táto séria začala, tak ide teraz dole kopcom. Začínam mať pocit, akoby to bolo už na jedno kopyto: záhadné vraždy, Stefan podozrieva Damona, ten to samozrejme neurobil a hoci svojho bračeka z duše neznáša (alebo sa tak aspoň celý čas tvári), na konci mu pomôže zo šlamastiky a zachráni mu krk. Medzitým sa ešte Stefan, samozrejme, niekomu zamieša do života a predstiera, že je obyčajný smrteľník.

Pri čítaní jednotlivých dielov mám už jednoducho pocit, akoby to bol stále ten istý scenár dokola s malými obmenami. Plusom je jedine Damonov sarkazmus a ľahký štýl, vďaka ktorému sa kniha dobre číta. Myslela som, že keď na tom robia scenáristi seriálu (alebo to sa aspoň hovorí), tak tie knižky budú lepšie a napínavejšie, ale naozaj, najviac sa mi páčilo Zrodenie, pokračovania už stále menej a menej. Počas čítania tohto som bola dokonca presvedčená, že to vzdám, ale vzhľadom na otvorený koniec a fakt, že to má už len dva ďalšie diely, tomu ešte možno niekedy dám šancu, pokiaľ nebudem mať po ruke nič iné. :)
Recenzia od Ella (10. 01. 2014 12:54:13)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)