Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 576 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Draki 2: Útek
Autor: Sophie Jordan
Hodnotenie: 83%
Obsah:
Napätie, zakázaná láska a vzrušujúce nebezpečenstvo – to je druhá časť napínavej Draki trilógie. Aby Jacinda zachránila život Willa – chlapca, ktorého miluje, vyzradila pradávne tajomstvo svorky. Teraz, keď je späť pod ochranou svojho druhu, nazerajú na ňu preto ako na zradkyňu. No ešte horšie však vyznieva fakt, že Willa už nikdy viac neuvidí. Ale čo ak predsa len navzdory všetkému existuje šanca, ako sa s ním znova stretnúť, no cena je príliš vysoká? Bude Jacinda pre ich lásku riskovať všetko?
Knižná recenziaPovedzme si to narovinu. Prvý diel tejto trilógie nadchol asi máloktorého čitateľa. Po veľkých sľuboch prišlo skôr sklamanie, že sme sa namiesto napínavého príbehu dočkali len ďalšej verzie inej notoricky známej romantickej fantasy ságy. Napriek tomu autorka spravila aspoň jeden dobrý ťah, a tým bol prekvapivý a nepredvídaný záver, ktorým dala nakoniec príbehu šmrnc a podnietila našu zvedavosť. Teda moju určite. Preto som sa vrhla aj na pokračovanie a musím povedať, že som bola milo prekvapená.

Kým v prvom diely sme sa pomaly na každej strane stretli s Jacindiným nariekaním nad tým, aký je život nespravodlivý, v Úteku sa konečne aspoň trochu dala dohromady a namiesto toho, aby sa len sťažovala, začala rozmýšľať nad tým, ako sa s vecami vyporiadať. Návrat k svorke, ktorý bol pred pár mesiacmi jej jedinou túžbou sa teraz zmenil skôr na nočnú moru. Ostatní draki považujú jej útek za zradu a dávajú jej to aj patrične pocítiť. Jacinda stráca svoje vysoké postavenie, rodinu a aj najlepšiu priateľku Az. Našťastie si napriek tomu všetkému zachováva svoju hrdosť a nedá navonok nič znať, hoci vnútorne ju to ničí. Veď koho by aj nie. A to bol prvý moment, kedy som si uvedomila, že ju začínam mať rada. Čo jej však stále neschádza z mysle, je Will. To je, samozrejme, pochopiteľné. Keby bolo také jednoduché zabudnúť na niekoho, koho ste milovali, po svete by nechodili ľudia so zlomeným srdcom. Takže to Jacinde nemožno vyčítať. Práve naopak, páčilo sa mi, ako sa snažila vyrovnať aj s týmto. Vytesniť si ho z mysle, venovať sa niečomu inému, pretože nádej, že ho znova niekedy uvidí, bola menšia než mizivá. A ako sa hovorí, klin sa klinom vybíja, preto kniha prinesie čitateľovi aj niekoľko viac-menej prekvapivých momentov.

Čo sa týka ostatných postáv, ja osobne som si v tomto diely veľmi obľúbila Cassiana a Jacindu by som oveľa radšej videla s ním ako s Willom. Ďalším milým prekvapením bola Tamra. Vzhľadom na vývoj udalostí sa správala rozumne a bola som rada, že jej autorka dala viac priestoru ako v prvej knihe. Jediným sklamaním pre mňa bola Jacindina mama. Zlyhala práve vo chvíľach, kedy mala byť silná a pre svoje dcéry byť oporou. Jej prekvapivé precitnutie na konci knihy pôsobilo zvláštne a celkovo som nevedela, čo si o nej myslieť. Hrala to? Naozaj bola na dne? Rozhodne sa však správala tak, ako by sa matka, ktorej záleží na svojich deťoch, v takejto situácii zachovať nemala. V podstate bola v tomto diely zbytočnou postavou, bez ktorej by sa hravo zaobišiel, čo bola celkom škoda.

Oproti prvému dielu sa Útek čítal oveľa lepšie. Dej bol napínavejší, autorka nám pripravila hneď niekoľko šokov, ktoré nám dávkuje pekne postupne od prvej kapitoly až po poslednú, vďaka čomu sa pri čítaní určite nebudete nudiť. Ja sama som v niektorých prípadoch knihu doslova nedokázala pustiť z ruky. Pokojne môžem povedať, že tento diel sa oproti svojmu predchodcovi zlepšil vo všetkých ohľadoch - má pútavejší a zamotanejší dej s nejedným šokujúcim zvratom, postavy sú sympatickejšie a správajú sa prirodzenejšie (hoci sa raz-dvakrát vyskytol aj prípad, kedy som Jacindino rozhodnutie nechápala, no asi nemám takú nesebeckú povahu ako hlavná hrdinka) a dokonca aj preklad bol oveľa lepší. V závere si zase autorka pripravila perfektnú pôdu pre ďalší diel a ja skutočne dúfam, že z toho vyťaží čo najviac.

Nakoniec poviem snáď už len toľko: nenechajte sa odradiť prvým dielom, táto séria si ešte zaslúži, aby ste jej dali šancu.
Recenzia od Ella (24. 05. 2013 12:38:29)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)