Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 576 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Jednou nohou v hrobě
Autor: Jeaniene Frost
Vydal: Fantom Print
Hodnotenie: 60%
Obsah:
Oficiálna anotácia: Poloviční upírka Cat Crawfieldová je nyní zvláštní agentkou pracující pro vládu s cílem zbavit svět nebezpečných nemrtvých. Stále využívá vše, co ji Bones, její přitažlivý a nebezpečný bývalý přítel, naučil. Když se ale Cat stane cílem nájemného vraha, jediný, kdo jí dokáže pomoci, je upír, jehož opustila. Jeho blízkost v ní probouzí všechny dřívější pocity, od adrenalinu z boje bok po boku proti upírům, až po spalující vášeň. Avšak odměna vypsaná na její hlavu – hledaná: mrtvá či nemrtvá – znamená jediné. Její přežití závisí na spolupráci s Bonesem. A jakkoli se Cat snaží udržet jejich vztah na profesionální úrovni, pomalu jí dochází, že touha přetrvává. A že ji Bones tentokrát už odejít nenechá.
Knižná recenziaJeaniene Frost - Jednou nohou v hrobě


      Prešli štyri roky a Cat Crawfieldová je teraz Cristine Russelová. Pracuje pre FBI, kde verbuje a trénuje vojakov pre špeciálne operácie. Aké? Cat bola predsa lovkyňa upírov a ňou aj ostala. Len jej teraz po boku miesto milenca upíra stojí menšia armáda. Velí jednotke mužov, ktorí spoznali pravdu o nemŕtvych medzi nami, nebáli sa jej čeliť a pomáhať tak nevinným pred nástrahami číhajúcimi v tme. Poslúchnu ju na slovo a sú nielen jej kolegami, ale aj priateľmi.

      Cat má nové meno, novú prácu a nový život. Nič to ale ani za tie roky nezmenilo na tom, že stále miluje upíra, ktorý jej kedysi zachránil život tým, že z nej urobil skoro neporaziteľnú bojovníčku, a ktorého v snahe ochrániť ho, opustila.

      Čo sa stane s celým týmto presne nalinajkovaným životom, keď sa v ňom nečakane objaví ON (jej srdca šampión) ? Nezrúti sa celý jej svet ako domček z karát?
      Bones sa nečakane vracia do Catinho života, keď ho stretáva na svadbe priateľky Denise ako jedného z družbov ženícha. Chladnokrvnej lovkyni upírov sa z neho opäť roztrasú kolená a život sa jej prevráti doslova naruby.
Najhoršie je, že Bones možno nebude Catin najväčší problém. Je tu totiž možnosť, že jej život je v obrovskom nebezpečenstve a ona o tom nemá ani poňatia.

      Zdanlivo nevinná zápletka na začiatku sa rozvinie do život ohrozujúcej situácie. Ukazuje sa, že s upírmi skutočne netreba mať súcit (a výnimka len potvrdzuje pravidlo), lebo sa vám môže veľmi ľahko stať, že sa vám dobré bude zlým oplácať. Čo v preklade znamená (SPOILER) – ušetri zo sentimentu stvoriteľa svojej životnej lásky a on sa ti bude chcieť odvďačiť tým, že z teba bude chcieť urobiť súčasť svojej zbierky vzácnych kuriozít.

      Aby toho nebolo málo, bola na Catinu hlavu vypísaná odmena, za ktorú sa oplatí postaviť aj proti polovičnej upírke s bojovým výcvikom. Ten ale guľku ostreľovača mierenú na Catinu hlavu nezastaví a z Bonesa sa razom opäť stáva Catin záchranca a aj ochranca. (okrem iného)

      Ako inak môže celá táto situácia dopadnúť? Cat a Bones sú opäť spolu a stoja proti celému svetu v podobe nepríčetne zúrivej Catinej matky (do ktorej krku mám chuť zahryznúť sa v každej jednej scéne a vysať ju do sucha aby konečne sklapla!), naštvaného šéfa, mierne povedané „rozčarovaných“ (a žiarlivých) kolegov a samozrejme, v neposlednom rade nájomných vrahov, ktorí sa snažia Cat zabiť za každú cenu na nevedno koho pokyn.

      Všetky tieto problémy ale nie sú v knihe hlavnou dejovou líniou. Tou je určite vzťah dvoch hlavných hrdinov, medzi ktorými to poriadne iskrí.
      Kniha (resp. celá séria) je jednoznačne určená pre ženského čitateľa. A aj to špecificky. Pokiaľ vám vadí erotika ako vystrihnutá z románov, tak sa knihe veľkým oblúkom vyhnite. Narážky a dvojzmysly, ako aj jasne smerované poznámky a v celku podrobne opísané milostné scény tu nie sú ničím výnimočným. Čitateľov, ktorí práve toto nehľadajú, by zbytočne dráždili, a dovolím si povedať, že inak jednoduchý dej by ich jednoznačne neuspokojil. Jednoduchý preto, lebo skutočne nie je nadmieru akčný a jednotlivé zápletky sa riešia takmer samy, bez akéhokoľvek pričinenia hlavnej hrdinky. Ale pokiaľ ste fanúšikom podobnej literatúry, pochopíte, že práve vzťah Cat a Banesa v texte nádherne graduje a dodáva mu tak potrebnú šťavu, ktorú by inak stratil pri slabej zápletke.

      Tak isto, ak máte chuť napríklad na zaľúbenú teenagerku, ktorá sa nevie rozhodnúť medzi dvoma najväčšími fešákmi na strednej, v Cat ju rozhodne nehľadajte. Možno vyzerá vďaka svojmu polovičnému pôvodu na osemnásť, ale za svoj život sa naučila rozhodovať pekelne rýchlo.
      Tu urobila autorka s hlavnou postavou obrovský skok oproti prvej časti. Z naivného dievčaťa, ktoré nevedelo dokopy nič o sebe a ani o upíroch a ich schopnostiach, sa vďaka Bonesovmu výcviku a štyrom rokom stráveným v FBI na čele jednotky, ktorá likvidovala nežiadúcich upírov, stala dospelá a zodpovedná žena, ktorá na seba dokáže vziať ťarchu rozhodovania a kryť chrbát ľuďom, ktorým velí.
      A čo sa jej lásky k Bonesovi týka a otázky, či to s ním skúsiť alebo nie, dokáže sa za malej podpory (ktorou je Bonesovo vyhrážanie, že ju už nenechá odísť aj keby ju mal pripútať ku skale) rozhodnúť tiež pomerne rýchlo.

      Aspoň v závere sa dočkáme mierneho zvýšenia tepu, keď sa hlavnej hrdinke podarí generálny kix, ktorým zmarí všetky doterajšie snahy o jej záchranu a takmer sa sama uvrhne do náručia (a postele) tomu, komu sa celý čas snažila vyhnúť. Ako to nakoniec dopadne, si už radšej prečítajte sami.

      Napriek nedostatku akčných scén, dej ubieha pomerne rýchlo a nebudete mať čas nudiť sa. Cat je veľmi sympatickou hrdinkou, ktorej reakcie sú pohotové a trefné, určite jej nechýba poriadna dávka drzosti a sarkazmu. Je zjavné, že ľudí ktorých považuje za priateľov si váži nadovšetko a je pre nich ochotná riskovať aj vlastný život. Situácie, v ktorých sa ocitá sama s Bonesom a ich rozhovory sú nie len vtipné, ale často krát rozpaľujú lýtka. Pokrok v rozvíjaní charakterov hlavných postáv oproti prvej časti je pomerne značný, tak isto ako aj rozmanitosť nových postáv, ktoré sa v tejto časti objavili. O to vierohodnejšie pôsobí celé prostredie, v ktorom Cat žije, ako aj jej život samotný.
       Pokiaľ ste prvú časť zhltli a Cat s Bonesom zaujali vašu pozornosť, druhá časť sa vám bude jednoznačne páčiť.
Ja osobne som knihu prečítala na dva nádychy a už teraz sa teším na pokračovanie Nočných lovcov.
Recenzia od Mercy (11. 11. 2012 12:40:55)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)