Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 576 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Bleach 01: The Death and the Strawberry
Autor: Tite Kubo
Vydal: Shueisha / Crew (CZ)
Hodnotenie: 90%
Obsah:
Mystika, emoce, humor i akce - to je Bleach! Bleach je jedna z nejslavnějších a nejúspěšnějších mang, které může konkurovat snad jen Naruto. Je to fenomén, který odstartoval nejen animovaný seriál a filmy, ale podle něj vzniklo i několik divadelních představení, počítačových her a spousta knih. Vznětlivý teenager Ičigo Kurosaki má kromě popudlivé povahy ještě jednu zvláštní vlastnost - vidí mrtvé lidi. Což mu nijak zvlášť nevadí... aspoň dokud nepotká tajemnou dívku v černém kimonu, která ho přesvědčí, aby se stal Sběračem duší. Tím se dostává do nebezpečí nejen on sám, ale v sázce jsou i životy jeho blízkých. Pokud je má ochránit, musí se naučit jak bojovat s těmi, kteří jsou už dávno mrtví. (oficiálna anotácia)
Knižná recenziaIčigo sa stáva Zberateľom

Kto by nechcel mať nadprirodzené schopnosti? Super rýchlosť, hybkosť, obrovská sila, rýchla regenerácia... Kurosaki Ichigo je jedným z tých, ktorí špeciálnu schopnosť majú, no v jeho prípade je to skôr na škodu. Ichigo vidí duše mŕtvych – dokáže sa s nimi rozprávať a v niektorých prípadoch im aj pomôcť k pokojnejšiemu posmrtnému životu. Jedného dňa sa však v jeho blízkosti zjaví hollow (pre neznalých terminológie: povedzme, že je to zmutovaná zlá duša) a Ichigov život sa nečakane mení. Hollowovi je totiž na stope Shinigami Kuchiki Rukia a Ichigo nechtiac získa jej špeciálne schopnosti. Keďže okolie sa škaredými zlými potvorkami doslova hemží a Rukia nie je viac schopná ich odstrániť, je na Ichigovi, aby s nimi spravil poriadok. Stáva sa tak z neho Shinigami – Zberateľ duší.

Takto začína jedna z najznámejších máng, Bleach. Prvý zväzok sa mi dostal do ruky celkom nečakane – s prosbou o zrecenzovanie. Nie som vôbec expert na svet anime a máng; je to presne naopak. Len sa s týmto fenoménom zoznamujem. Kedysi som nad fanúšikmi mangy nechápavo krútila hlavou. Ako môže niekto tak žrať japonské komiksy, až tomu pomaly prispôsobuje svoj životný štýl? Moje skúsenosti s mangou pred Bleachom zahŕňali zopár krátkych hororov, z ktorých mi stáli všetky chlpy (niežeby som ich vyhľadávala; mala som na ne jednoducho smolu), a jeden strašne sladký dievčenský komiks, na ktorý som pred rokmi narazila na nete. Nič, z čoho by som bola vo vývrtke. Myslela som si, že Bleach bude niečo podobné – patetické, nelogické a pritiahnuté za vlasy. Omyl, omyl.

Séria začína úplne fantasticky. Je svieža, vtipná a dynamická. Ichigo sa spočiatku javí ako klasický rebelujúci pubertiak – často sa púšťa do bitiek (vďaka oranžovým vlasom je odjakživa terčom útokov rôznych indivíduí) a doma to tiež nemá ideálne. Po smrti matky prebrala domácnosť jeho mladšia sestra Yuzu, druhá sestra Karin sa snaží ignorovať vlastnú schopnosť vidieť duchov a Ichigov otec Isshin má zvláštnu zábavku mlátiť sa so synom a napádať ho v najneočakávanejších chvíľach. Trochu som sa obávala, že Tite Kubo z neho spraví typického hrdinu a lá americký tínedžer – nikým nepochopený chudáčik, ktorý sa cíti odlišný a nevie, ako si obhájiť svoje miesto v živote. Našťastie príbeh neskĺzne do patetickosti. Tite Kubo netlačí na pílu, vie, kde sú tie správne hranice, a vďaka tomu je Ichigo charizmatickou postavou, ktorú som si nedokázala neobľúbiť.

Okrem zaujímavých postáv, akými sú určite Chad, Rukia a Inoue, je silnou stránkou Bleachu aj príbeh a grafika. Dej plynie úžasným tempom, prvý zväzok som úplne bez dychu prečítala za pár minút a úplne zmenil moje vnímanie mangy. Keď som došla na koniec knihy, takmer ma porazilo od nedočkavosti, že čo bude ďalej. Čo sa grafiky týka, je nádherná, detailná a realistická. Jednotlivé postavy sa výzorovo odlišujú (pri niektorých mangách, ktoré som v minulosti prebehla, som mala pocit, že postavy sú nakreslené na základe jedinej predlohy) a aj prostredie je tiež prepracované. Jednoducho krása, len je škoda, že kniha neobsahuje žiadne farebné stránky.

Zatiaľ mám doma všetky dostupné zväzky v češtine (mladšia sestra sa rozhodla ich zbierať, za čo jej vzdávam hold) a môžem potvrdiť, že kvalita mangy neklesá. Nesmierne sa teším na každú novú kapitolu, dokonca som po rokoch chytila do ruky ceruzku a pustila sa do fan artu. Bez mučenia priznávam, že ma Bleach totálne nadchol. Kto sa chystá spoznávať japonské mangy, nech začne práve Bleachom. A možno sa raz stretneme na nejakej otaku session...

Osobné hodnotenie: 94%
Recenzia od Bruja (09. 11. 2012 08:53:53)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)