Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 576 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
V zajatí snov 2: Zatmenie
Autor: Lisa McMann
Vydal: Fragment
Hodnotenie: 75%
Obsah:
Janie má iba sedemnásť, ale skutočnosť pre ňu začína byť horšia než sny. Na Fieldridgeskej strednej škole sa deje čosi znepokojivé, ale nikto o tom nechce hovoriť nahlas a ani vyšetrovanie nikam nevedie. Čo je však ešte horšie, Janie začína odhaľovať pravdu o sebe a o svojich schopnostiach – a tá je pochmúrna. Kruto pochmúrna...
Knižná recenziaPo predchádzajúcich udalostiach opísaných v prvej knihe začína Janie pracovať pre miestnu políciu a zároveň vďaka početným spisom po slečne Stubinovej zisťovať viac sama o sebe. No pravda o jej záhadných schopnostiach vstupovať druhým ľuďom do snov nie je práve príjemná a hoci sa ich už sčasti naučila ovládať, stále je len na začiatku dlhej a ťažkej cesty. Okrem toho sa po škole pohybuje sexuálny maniak, ktorého sa v spolupráci s Cabelom a políciou pokúša odhaliť. Celý prípad však Janie začne rýchlo prerastať cez hlavu a Cabelovo nečakané správanie má nepríjemné následky pre nich oboch.

Druhý diel série V zajatí snov je už o poznanie lepší ako ten predchádzajúci. Autorka sa naučila písať dlhšie vety, hoci s tými typu „recept v kuchárskej knihe“ sa stále celkom nerozlúčila. Dej je priamočiary a už takmer od začiatku je jasné, kto je hľadaným previnilcom, všetky podozrenia treba už len podložiť dôkazmi. A Cabel nie je práve dvakrát nadšený z toho, že sa ich rozhodla získať práve Janie a stať sa tak vlastne volavkou. Niet sa ani čomu čudovať. Keby to prijal s chladnou hlavou, pôsobilo by to maximálne umelo.

Ako veľké plus musím ohodnotiť pasáže, kde sa Janie dozvedá viac o lovení snov a tým pádom aj o sebe samej. Odhalenie, ktoré ju čaká, je desivé a autorka v tomto prípade dokázala celkom dobre vyjadriť jej emócie a celkovo tým dokresliť atmosféru. V takejto situácii si aj nadšený čitateľ povie: Ehm, nie, nechcel by som byť lovcov snov. Dobre, že nie som na jej mieste.

Charaktery postáv sa postupne rozvíjajú a autorka nám prezrádza z ich života stále viac. Na základe týchto poznatkov potom pôsobí ich správanie celkom logicky, hoci v niektorých prípadoch je stále trochu prehnané, ale treba uznať, že ide o mladých dospelých, preto je to pochopiteľné a ospravedlniteľné.

Po prečítaní Zatmenia sa nebudete vedieť dočkať záverečného dielu, pretože zostane nezodpovedaných veľa otázok, na ktoré proste budete musieť poznať odpovede. Osobne dúfam, že autorka v rámci deja nejako zasiahne aj do vzťahu Janie a jej matky, pretože je dosť smutné sledovať, ako spolu v podstate len žijú na kope bez nejakých hlbších citových väzieb.

V zajatí snov 2: Zatmenie vás nepochybne zaujme už od začiatku. Dej je dynamický, nenudí a nutkanie dostať sa s Janie k prečítaniu záhadného zeleného denníka vám nedovolí knihu len tak odložiť.
Recenzia od Ella (03. 09. 2012 12:50:11)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)