Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 576 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Trója 3 – Pád kráľov
Autor: David Gemmell
Vydal: Slovart
Hodnotenie: 100%
Obsah:
(oficiálna anotácia) Pád kráľov je poslednou časťou historickej trilógie s názvom Trója, v ktorej vrcholia osudy hrdinov prechádzajúcich dvoch dielov Pán strieborného luku a Štít hromu. Mykénskemu kráľovi Agamemnónovi, ktorý dosiaľ o dobytí bohatej a mocnej Tróje len sníval, sa sľubmi o veľkej koristi a inými úskokmi podarí získať spojencov a pritiahnuť s vojskami k trójskym hradbám. Staroveký svet sa rozdelí a vypukne vojna. Pád kráľov je nielen pútavým príbehom o láske, zrade, vojne a túžbe po bohatstve a moci, ale tiež novátorským poňatím starej témy a prekvapí aj čitateľa, ktorý pozná klasické homérovské spracovanie príbehu o trójskej vojne.
Knižná recenzia„Po veku hrdinov prichádza vek temnoty...“

Rozsiahla historická séria z pera Davida Gemmella vrcholí Pádom kráľov, finálnou časťou trilógie Trója. Gemmell svoj talent preukázal už v Pánovi strieborného luku. Hlavných predstaviteľov vykreslil tak reálne a pútavo, že fanúšikom série sa vryli do kože a boli prinútení prečítať si aj ďalšie časti. Krutý boj sa schyľuje ku koncu, a to znamená i odpovede na otázky položené v predošlých dieloch.

Ako by to bolo pred pár dňami, keď Odyseus prinútil malého a neskúseného Aineiasa skákať z vysokej skaly, dňa, kedy sa z chlapca zrodila legenda. Len pred chvíľou sa jeho oči zahľadeli do krásnej Andromachy, kňažky z Téry. Ich charaktery sa postupom času vyvinuli a obaja si prešli strasťami života. Pochopia v poslednej časti to, čo by si každý jeden čitateľ prial? A čo s oboma urobia spoločné dni na jednej palube?

Ako som už mnohokrát spomínal, Gemmell je rodený talent na rozprávanie. Nezaťažuje sa so siahodlhými opismi boja, práve naopak - vie presne, koľko čitateľ potrebuje. No Trója nie je čisto len o bitkách - nechýbajú jej ani ľudské city, akými sú láska či súdržnosť. Presvedčiť sa o tom môžeme v poslednej časti, kedy boje vrcholia a obete na životoch sú ich neodmysliteľnou súčasťou. Nie každý môže prežiť, preto nikto nebude s výsledkom stopercentne spokojný.

Gemmell mal všetko veľmi dobre premyslené. Séria však bola prerušená jeho náhlou smrťou, preto poslednú časť dokončila dlhoročná priateľka a manželka Stella. Rozdiel v štýle vyjadrovania ale nie je viditeľný. Podobne ako aj v predošlých častiach, do knižky sa zahryznete a stratíte pojem o čase. Musím pochváliť i slovenský preklad, ktorý Oto Havrila vo všetkých troch dieloch zvládol na jednotku.

Séria Trója ma v mnohých smeroch prekvapila. Veľkosť hlavných postáv, ich charaktery vykreslené do poslednej bodky, vás až do samého konca nenechajú spávať. O to viac vás bude mrzieť, keď sa budete musieť s nimi rozlúčiť. No tak to už býva. V najlepšom treba prestať.
Recenzia od Domčo (06. 09. 2012 09:32:15)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)