Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 576 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
World of Warcraft: Ashbringer
Autor: Micky Neilson, Ludo Lullabi, Anthony Washington
Vydal: CREW, s.r.o.
Hodnotenie: 50%
Obsah:
Království Loraeronu si snad ani na jeden rok neodpočine. Když zrovna lidé nevyhlásí válku orkům, tak jsou to šiky nemrtvých, které roznášejí na prohnilých kopytech lidská města anebo tajemná partička bytostí z jiné dimenze, kteří nechtějí nic menšího, než převzít vládu nad světem. Válka není složena jen z odletujících hlav - válku dělají lidé. A právě osudům rytířů Řádu Stříbrné ruky, který se rozpadá na Bělostný úsvit a Šarlatové křižáky, se věnuje kniha World of Wacraft: Ashbringer. Všechno, co jste kdy chtěli vědět o osudu Azerothu se v ní dočtete. Však za ní také stojí odborníci na slovo vzatí! Scénář napsal Micky Neilson z Blizzard Entertainment a za ilustrace jsou zodpovědní Ludo Lullabi (Lanfeust Quest, World of Warcraft Book One) a Tony Washington.(CREW)
Knižná recenziaNa tému WoW toho vzniklo už mnoho. Či je to online hra, karty, kniha alebo komiks, každý jeden úlomok tohto celku má svojho fanúšika. Teraz tu má práve ten posledný menovaný prvok – komiks.

Ja osobne nie som fanúšikom WoW-ka a dokonca ani komiksov, pretože v komikse dostáva moja fantázia výrazné STOP. Radšej si prečítam knihu, kde sa moja fantázia naplno rozbehne a postavy si predstavujem sama rovnako ako prostredie, v ktorom sa nachádzajú. Pri komikse takéto niečo nie je možné, pretože mám všetko ukázané na obrázku. Ale teraz k samotnému World of Warcraft: Ashbringer, ktorý som prečítala aj napriek tomu, čo som spomenula vyššie.

Na začiatok musím pochváliť tvorcov za to, že mysleli aj na takých antitalentov, čo sa WoW-ka týka a na začiatok stručne vysvetlili, čo to WoW vlastne je a v krátkosti predstavili postavy. Za to majú u mňa plus. A samozrejme chválim ilustrátorov, pretože jednotlivé panely sú veľmi pekne spravené. Často som sa síce strácala pri postavách, lebo nie vždy som vedela, ktorá tvár je koho, ale inak je komiks po ilustračnej stránke dokonalý. No a tu moje kladné dojmy končia.

Na môj vkus je dej veľmi jednoduchý až primitívny. Myšlienka je to dobrá, len keby bola viac rozvinutá. Beriem na vedomie, že dej je založený na hre, teda sa nedá zásadne meniť, ale mohli sa s ním trochu pohrať. Zároveň som sa strácala v deji, najmä tam, kde je z Dariona - chlapca (mladší Alexandrosov syn) zrazu dospelý muž – bojovník. To som celkom nepochopila... Tento rýchly prerod z chlapca na muža, pretože tam nikde nebolo nič na spôsob „o niekoľko rokov neskôr“ ani to, že by dospel pomocou mágie. Proste bol zrazu dospelý a mocný. Možno to nejako vyplýva z hry, neviem. Ale toto nie je hra, takže by to tam mohlo byť niekde pod čiarou vysvetlené. Viacero vecí som tam ako neznalec nechápala.

Môj 15 ročný brat Ashbringera prečítal 3x v priebehu dňa, čo sa mu tak páčil. Je fakt, že on je mentálne na inej úrovni a tiež je pravda, že je fanúšik WoW-ka. To ja o sebe povedať nemôžem, pretože som to prečítala raz a stačilo mi. Pre mňa to bol zabitý čas, ale nevadí, nemôže sa mi páčiť všetko, že?

Moje konečné hodnotenie je také, že ak ste fanúšikom Warcraftu, tak sa vám to páčiť bude, aj keď možno s menšími výhradami, ale páčiť sa bude. No ak fanúšikom nie ste, tak záleží len na vás, či si v tomto komikse nájdete niečo, čo sa vám páčiť bude. Tomuto spracovaniu dávam 5/10 a aj to len kvôli ilustráciám, ktoré sú naozaj krásne.
Recenzia od MonkaAriel (08. 11. 2011 17:29:31)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)