Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 576 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Zápisník smrti
Autor: Tsugumi Ohba (大場 つぐみ)
Vydal: Shueisha (JP), Vydavateľstvo CREW (ČR)
Hodnotenie: 92%
Obsah:
Dej príbehu sa odohráva začiatkom 21. storočia v Japonsku, keď jeden nadaný študent, najlepší v ročníku na strednej škole, nájde na školskom dvore Zápisník smrti. Spočiatku ho považuje iba za žart typu reťazových správ, ale neskôr, ako zápisník predsa len otestuje, zisťuje, že zápisník je skutočný. Light Yagami chcel v budúcnosti vstúpiť do radov polície, podľa príkladu svojho otca, a chytať a trestať zločincov. No teraz má v rukách nástroj Bohov Smrti (Shinigami), pomocou ktorého chce vylepšiť svet a zabaviť ho kriminality. Zvolil si však spôsob, ktorý sa nepáči všeobecnej verejnosti. Light, pomocou zápisníka, zabíja zločincov za mrežami. Sú síce odsúdení, často aj na rozsudok smrti, ale stále Japonská polícia, Interpol a aj FBI to stále považuje za vraždu. A tak sa proti nemu postavil ten najlepší z detektívov prezývaný "L". L má výhodu, že jeho tvár ani skutočné meno nik nepozná, pretože, ako neskôr [L] odhalí, Kira (prezývka, ktorú dala verejnosť Lightovi) potrebuje na to, aby niekoho zabil, poznať meno a skutočnú tvár obete (tak, ako to hovoria pravidlá v zápisníku). Začína sa hra na mačku a myš, kto z koho, medzi Kirou a L ..
Knižná recenziaKto sa aspoň trochu vyzná v svete manga a anime, nemohol prehliadnúť sériu Death Note - Zápisník smrti. Inteligenčný súboj medzi Kirom, L a jeho následníkmi o najnebezpečnejšiu zbraň na zemi, fascinuje mužských aj ženských čítateľov. Séria, ktorá obsahuje 103 kapitol, je jedinečné spojenie fantázie, akcie, a trileru.

Kira- tak sa nazýval každý, kto vlastnil Zápisnik smrti. Pravidlá sú jednoduché: ten, koho meno sa do oného zápisníka zapíše, zomrie. Light Yagami, elitný žiak na strednej škole, sa stal prvým Kirom. No len čo sa presvedčil, že zápisník bol pravý, zjavil sa Ryuk, boh smrti, ktorému zápisnik patril. Prenechal Lightovi zápisník, aby s ním robil, čo chce. Nato Light začal pomocou zápisníka vraždiť zločincov, aby vytvoril novú spoločnosť bez kriminality. Pritom si však neuvedomil, že aj vražda zločinca je zločin; krátko na to bol stíhaný políciou. Z toho sa onedlho vykľul súboj dvoch supermozgov- Lighta a L.

Keď som Zápisník smrti začala čítať, veľa som od série neočakávala. Jediný dôvod, prečo som sa do toho vôbec pustila, bola popularita série; nebol to typ mangy, po ktorej by som siahla. Zo začiatku som si sériu veľmi neobľúbila, lebo sa pomaly vliekla do predu. Logické úvahy, ktoré sa niekedy ťahali cez desiatky strán, boli aspoň pre mňa náročné na čítanie. Keď sa však dej rozhýbal, s čítaním som nemohla prestať a posledné kapitoly som priam zhltla. Neľutujem čas, ktorý som venovala čítaniu a popularitu si séria rozhodne zaslúžila.

Zápisník smrti ma príjemne prekvapil tím, že sa úspešne vyhol chybám, ktoré sa v mangách často nachádzaju: nekonečne veľa postáv a nejednotný dej. Aj keď v porovnaní z knihami tam je dosť postáv, nie je to toľko, aby som strácala prehľad.

Druhá vec, ktorú si vážim, je vyhnutie sa čiernobielym postavám. Neustály boj medzi Lightom a políciou nebol boj dobra proti zlu, skôr nesúhlas dvoch rozličných názorov. V celej mange nebolo jednej postavy, ktorá by sa dala bez váhania odsúdiť. Vidno, že si autori dali záležať na tom, aby každá osoba mala svoju vlastnú filozofiu, hnaciu silu, ktorá vysvetľuje ich správanie. A rozhodne sa im to podarilo.

Dve veci by som sérii vytkla- po prvé slabé ženské postavy, s hlavnými zástupkyňami Misa a Kiyomi. Obe sa dali Lightom využiť keď predstieral, že má o ne záujem. Vyzeralo to, ako keby nevedeli, čo sa okolo nich deje a ani ich to vôbec nezaujímalo.
Druhá vec, ktorá sa mi nepáčila, je prehnaný cynismus: rozumnejšie postavy takmer nemali pocity, a všetci, ktorým ostalo aspoň trochu ľudského tepla, čo sú hlavne ženy, boli zväčša hlúpe a naivné. Však v tomto bode zápisník smrti nieje jediný - tento obraz žien poskytuje väčšina zástupcov shonen mangy.

Osobne sériu hodnotím na 95%, pre čítateľov mangy je to MUST HAVE, ale odporúčam to aj ostatným.
Recenzia od Flavel (25. 11. 2011 18:07:20)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)