Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 576 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Mesto kostí
Autor: Cassandra Clare
Vydal: Slovart
Hodnotenie: 90%
Obsah:
Keď sa pätnásťročná Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vôbec netuší, že sa stane svedkyňou vraždy, ktorú navyše spáchajú traja teenageri so zvláštnym tetovaním na tele a podivnými zbraňami v rukách. Mŕtve telo potom jednoducho zmizne. Nejde len tak zavolať políciu, keď sú vrahovia pre všetkých ostatných neviditeľní a na mieste činu nezostala ani kvapka krvi, ktorá by napovedala, že tu zomrel človek. A bol to vôbec človek? Tu sa Clary prvýkrát stretne s Lovcami tieňov, bojovníkmi, ktorí majú chrániť svet pred démonmi. Počas dvadsiatich štyroch hodín je Clary vtiahnutá do ich sveta. Jej matka totiž zmizne a na samotnú Clary zaútočí démon. Prečo by sa ale démoni zaujímali o obyčajných ľudí, ako je Clary a jej matka? A ako je možné, že má Clary zrazu "vnútorný zrak"? To by radi vedeli aj Lovci tieňov ... Zábavné, odvážne a nevšedné fantasy od Cassandry Clareovej sľubuje svojim čitateľom strhujúce čítanie, s ktorým nebudú chcieť prestať. (oficiálna anotácia)
Knižná recenziaKniha Mesto z kostí je prvá časť série Nástroje smrti od Cassandry Clare. Príbeh celej tejto série je naozaj pútavý a napínavý. Hlavná hrdinka, Clary Fray mi bola pri čítaní naozaj sympatická, aj keď som mala niekedy pocit, že je príliš vystrašená. Aj keď sa jej nie je čo diviť. Väčšina z nás by asi reagovala rovnako, keby sme boli vrhnutý do sveta, ktorý autorka v knihe popisuje.

Kniha je plná zaujímavých prevratov a zistení. Hodgeova zrada, minulosť Claryinej matky a hlavne jej otca. Túto knihu som zhltla za tri dni a potom som sa nemohla dočkať, kým si prečítam ďalšiu časť. Jednoducho som sa od nej nemohla odtrhnúť. Nenašla by som v nej kapitolu, v ktorej by sa niečo nedialo. Je to naozaj veľdielo. Je mi však trochu ľúto, že kniha nevyšla v slovenskom preklade, ale aj ten český postačí.

Najviac ma asi zaujala postava Jacea Waylanda (alebo ako sa na konci knihy dozvedáme Morgensterna). Je v knihe veľmi prepracovaný a určite patrí k tým postavám, vďaka ktorým je kniha taká originálna. Jeho arogantnosť a sebavedomie sú pozoruhodné vlastnosti a vďaka nim tak povediac „vytŕča z davu“. Najvtipnejšie časti knihy sú práve jeho výroky a hlášky.

Svet v ktorom sa celý deň odohráva je tiež prepracovaný a je to akási zmes všetkých nadprirodzených bytostí, ktorých spoločné pomenovanie je „podsveťania“. Od upírov, cez vlkolakov, víly, až po čarodejníkov. Každá skupina bytostí je výnimočná niečím iným a to aj autorka dáva dostatočne najavo. Všetky bytosti majú v knihe svoje samostatné zastúpenie. Clary sa o nich postupne dozvedá čoraz viac a aj o histórii svojho druhu, lovcov tieňov, ktorých úlohou je zabíjať démonov a neposlušných podsveťanov.

Keď som si prečítala anotáciu a potom sa pustila do čítania, čakala som že to bude nudné romantické dielo, ktorého zástierkou bude magické prostredie plné nadprirodzených vecí. Ako som sa len mýlila. Hoci istá romantika v knihe určite nechýba, nie je to nič podobné Súmraku. Nie sú tam žiadne zdĺhavé romantické scény. Namiesto toho tu sú len hlboké city.

Dokonca ma zaujal aj sám Valentín, ktorý predstavoval hrozbu pre lovcov tieňov. Mal zaujímavý charakter a hoci robil zlé veci, sám ich pokladal za to najlepšie. Mal odhodlanie, inteligenciu a aj odvahu, ktoré by sa podľa mňa dali využiť lepšie ako na organizáciu povstania. Takže je to vlastne postava, ktorá si zaslúži obdiv a pohŕdanie zároveň. Naozaj rafinované.

Koniec knihy bol, podľa mňa, poriadne krutý ku Jaceovi a Clary. No bolo to naozaj nečakané a možno práve to urobilo knihu tak vynikajúcou.
Recenzia od Annabeth (29. 09. 2011 18:24:54)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)