Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 576 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Krásni a mŕtvi - Jonas
Autor: Eden Maguire
Vydal: Fragment
Hodnotenie: 80%
Obsah:
Nie sú živí, no nie sú ani mŕtvi. Sú niečo medzi tým. V priebehu jedného roka zomrú za zvláštnych okolností štyria krásni mladí ľudia, študenti ellertonskej strednej školy. Jonas, Arizona, Summer a Phoenix. Tá posledná smrť zasiahne Darinu najviac. Bol to jej chlapec, jej veľká, najväčšia láska... Je Darinino stretnutie s Krásnymi mŕtvymi skutočné? Čo znamenajú tie anjelské krídla, ktoré vidí, počuje a ktoré nakoniec sama dostáva? Jonas zomrel ako prvý, zabil sa na motorke. Je tu však toľko nezodpovedaných otázok.... Rovnako ako ostatní sa vracia do sveta živých z limbu, čakárne, kam prichádzajú duše zomretých, aby na ne našiel odpoveď. Darina je jediná, kto môže Krásnym mŕtvym pomôcť. (Fragment.sk)
Knižná recenziaS takýmto príbehom som sa ešte nestretla. Samozrejme, badať tu istú dávku inšpirácie u iných autorov, či dokonca seriálov, ale ako celok je to plnohodnotné a originálne dielo. Táto knižka si zaslúži pozornosť všetkých tých, čo milujú tajomno a nadprirodzeno. Mňa osobne zaujal samotný nápad o mladom dievčati, ktoré sa priatelí so zombie (ani zďaleka sa nepodobajú na takých, ako vidíme v horore) a pomáha im vyriešiť záhadu okolo ich úmrtia a tým im zaručiť odpočinok v duchu „odpočívaj v pokoji“. No napriek tomu si myslím, že je to knižka skôr pre tých, čo ešte nevlastnia kartičku s názvom občiansky preukaz.

Zo začiatku som mala značný problém začítať sa, pretože mi tam niečo prekážalo. Aj napriek tomu, že sa kniha začala tak zhurta. Od prvej stránky tejto knihy som vedela, že to bude niečo zaujímavé a napínavé, no na druhej strane plné myšlienok pubertálneho charakteru, čo mi tam trochu prekážalo. Tiež ma zarážal fakt, že napriek tomu, že hlavná hrdinka je mladá obyčajná baba, dokázala prísť na to, na čo by Krásny mŕtvy neprišli napriek tomu, že majú zvláštne schopnosti ako je vymazávanie pamäti, cestovanie v čase alebo majú schopnosť stať sa neviditeľnými a mnohé ďalšie. Keď sa mi však podarilo preniesť sa nad túto skutočnosť, nemala som problém ju celú zhltnúť za pár hodín. Ani som nevedela ako a už som bola na konci. Ale pekne poporiadku.

V priebehu roka zahynú v malom mestečku štyria mladý ľudia: Jonas, Summer, Arizona a Phoenix. Každý z nich má svoj príbeh... Prvá časť tejto tetralógie rozpráva príbeh o chlapcovi Jonasovi, ktorý zahynul pri nehode na motorke. Po smrti sa vráti z predpeklia a má presne rok na to, aby sa dozvedel pravdu o svojej smrti, no nedarí sa mu to. Na scénu preto prichádza Darina, ktorá chodila s posledným mŕtvym chlapcom, Phoenixom. Darina má za úlohu zistiť podrobnosti Jonasovho úmrtia a tým mu pomôcť vyriešiť záhadu. Spôsob, akým postupuje, mi pripomína detektívny román. Na to, že má pred maturitou a nemá žiadnu nadprirodzenú schopnosť sa jej všetko darí vyriešiť s pozoruhodnou ľahkosťou. Čo to dievča ešte robí v škole? Tá už dávno mala pracovať ako súkromné očko pre nejakú detektívnu kanceláriu! Popri tom, že rieši záhadné úmrtie, dokáže dať do poriadku aj svoju kamarátku Zoey, priateľku mŕtveho Jonasa, ktorá takmer tiež zahynula pri tejto nehode. No akoby zázrakom prežila a ostala na vozíčku a je uzavretá do seba. Ďalšia profesia, ktorou by sa Darina mohla živiť, je psychologička. No a aby toho nebolo málo, tak si užíva romantické chvíle so svojím mŕtvym priateľom. Zvrhlé? Nie, ani trochu. Prečo by nemohla milovať zombie, keď všetci milujú upírov? To si asi povedala aj autorka a v tomto príbehu pôsobí táto láska ako samozrejmosť. Samozrejme, Darina popri tomto všetko uvažuje nad tým, či je vôbec normálna, ale ruku na srdce. Kto je v dnešnej dobe normálny? A to príbeh o Krásnych mŕtvych ešte len začal.

Osobne som zvedavá, ako sa Darina (alebo autorka?) popasuje s príbehmi ďalších troch mŕtvych a najmä na posledný príbeh, teda Phoenixa.
Recenzia od MonkaAriel (24. 05. 2011 19:34:58)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)