Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 576 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Harry Potter a Kameň mudrcov (české spracování)
Autor: Joane Kathleen Rowling
Vydal: Bloomsbury (UK), Ikar (SK), Albatros (CZ). Scholastic (US)
Hodnotenie: 65%
Obsah:
Harry Potter žije už deset let své tety s strýce v Zobí ulici. O prázdninách mu začnou chodit dopisy, ale jeho strýc je všechny zabaví. Protože se nedaří doručit dopis, na Harryho narozeniny navštíví Dursleyovy poloobr Hagrid. Vysvětlí Harrymu, že od prvního září nastupuje ve Škole Čar a Kouzel v Bradavicích, a že je čaroděj. Také Harrymu řekne, že jeho rodiče nezahynuli při autonehodě, ale zabil je zlý čaroděj Lord Voldemort a pokusil se zabít i jeho, ale to se mu nepovedlo a ztratil většinu své síly. Díky tomu je Harry v kouzelnickém světe slavný, je to "chlapec, který zůstal naživu". Hagrid ukáže Harrymu Příčnou ulici, ve které jsou kouzelnické obchody a banka. Harry zjistí, že mu v bance jeho rodiče nechali hromadu kouzelnického zlata, za které si může koupit učebnice i všechno ostatní, co bude potřebovat. K narozeninám dostane od Hagrida sovu, Hedviku. Prvního záři nasedne n vlak do Bradavic, ve kterém se seznámí s Ronem a stanou se z nich dobří kamarádi. Ve škole je oba zařadí Moudrý klobou do Nebelvírské koleje. Když pronikne do školy trol, tak Harry s Ronem zachrání Hermionu Grangerovou před smrtí a stanou se z nich neorzluční přátelé. Poté co zjistí, že je ve škole ukryt Kámen mudrců a někdo se ho snaží ukrást, vemou jeho ochranu do vlastních rukou. Když překonají několik překážek, Harry se dostane do komnaty s kamenem, ve které potká profesora Quirela, který je učil obranu proti černé magii. Quirel mu ukáže týl své hlavy, ze kterého kouká cizí tvář. Je to tvář Lorda Voldemorta, který nemá vlastní tělo, a tak parazituje v Quirelovi. Harry získá kámen a pokusí se utéct, ovšem Quirel se ho pokusí zastavit, ale když se ho dotke, začne se rozpadat a nakonec z něj zbyde jen prach. Voldemort zmizí. Na oslavě konce školního roku získá Nebelvír školní pohár a poté se studenti vracejí domů, Harry k Dursleyovým.
Knižná recenziaKameň mudrcov, jedným slovom cool!

Presne si pamätám, kedy som prvýkrát počula o knihe Harry Potter a kameň mudrcov. Bola som v tercii – v siedmej triede základnej školy, sedeli sme v učebni chémie a v triede to vrelo a hučalo, pretože vyučujúca ešte neprišla. Moja dobrá kamarátka, s ktorou sme hltali knihy, priniesla Harryho do školy, aby si ho mohla prečítať jedna naša spolužiačka. Kniha sa mi dostala do rúk len na chvíľku – prečítala som si obsah na zadnej strane obálky a vrátila som ju spolužiačke so slovami, že ma to nijako neohúrilo, že to asi bude riadna blbosť pre malé detičky. V tej chvíli prišla chemikárka a na Pottera sa zabudlo. O pár dní neskôr mi volala mama z hypermarketu, že tam majú toho Pottera, ktorého vraj ľudia veľmi chvália, že či nechcem – odmietnuť knihu? Nikdy, takže Harry sa dostal do mojej knižnice. Stačilo mi prečítať prvú kapitolu a kúzlo knihy ma celkom pohltilo.

Na prvý pohľad banálny príbeh bol od prvej vety napísaný tak pútavo, že som sa od knihy nedokázala odtrhnúť. Čo stránka, to klenot – skvelé dejové zvraty, originálna mágia, výborné postavy... Kameň mudrcov som doteraz prečítala dvadsať alebo dvadsaťjedenkrát vrátane anglickej verzie a začala som to čítať aj v maďarčine. Že som cvok? Možno. Kniha ma však natoľko očarila, že som pri každom čítaní objavila nejaký drobný detail, ktorý mi predtým ušiel. Významnú úlohu zohral aj fantastický preklad Janky Petrikovičovej. Klobúk dolu, s Rowlingovej špecifickou terminológiou sa popasovala skvelo.

Existuje niečo, čo by som Kameňu mudrcov mohla vytknúť? Nech premýšľam akokoľvek dlho, nič mi nenapadá, hoci to môže byť zapríčinené istým stupňom zaujatosti – Kameň mudrcov je jednoducho moja srdcovka, začiatok výbornej série, s ktorou som prežila pubertu a vďaka nej som začala intenzívnejšie rozvíjať vlastnú literárnu tvorbu.

Takže čo dodať? Nemám čo kritizovať a chvály už bolo dosť. V mojom osobnom rebríčku má táto kniha stále 110 bodov zo 100!
Recenzia od Bruja (25. 10. 2010 04:40:31)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)