Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 576 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Pád
Autor: Lauren Kateová
Vydal: Random House (USA), Ikar (SK), Knižní klub (CZ)
Hodnotenie: 70%
Obsah:
Na Danielovi Grigorim je čosi bolestne známe. Tajomný, uzavretý chlapec pritiahne pozornosť sedemnásťročnej Luce Priceovej hneď v jej prvý deň na internátnej škole Meč a kríž pri meste Savannah. Je jediným svetlým bodom na mieste, kde nie sú dovolené mobilné telefóny, ostatní študenti sú vyšinutí a bezpečnostné kamery ich sledujú na každom kroku. Daniel však nechce mať s Luce nič spoločné – a dáva jej to jasne najavo. No ona sa nevzdáva. Mládenec ju priťahuje ako svetlo nočného motýľa a Luce musí zistiť, čo pred ňou tak zúfalo skrýva... aj keby ju to malo stáť život. (oficiálna anotácia)
Knižná recenziaZo začiatku nechápavý výraz a na konci slzy v očiach... Asi takto by sa dal do jednej vety zhrnúť môj pocit z tejto knihy. Ale pekne poporiadku...

Naozaj som mala zo začiatku z tejto knihy zmätok v hlave, pretože som prvé dve kapitoly absolútne nechápala, čo do pekla sa to v nej deje. Ale to sa mi stáva u väčšiny kníh, takže sa dokopy nič nedeje. Postupne som sa do nej začítala a nedokázala som sa od nej odtrhnúť. Prečítanie mi trvalo tri dni a aj to len preto, lebo som na ňu nemala čas. Ale akonáhle som si ten čas našla, tak som siahala po Páde a čítala som až kým sa mi ten čas neminul, resp. kým mi niekto v práci nezačal mávať rukou a lúskať prstami pred nosom.

V knihe je výborná zápletka, rozuzlenie je viac než prekvapujúce. Ja som zostala v nemom úžase z toho, ako sa niektoré charaktery vyvinuli. Pád obsahuje správnu dávku všetkého, čo taká dobrá kniha má mať. Nájdete tu všetko od šťastia, lásky cez bolesť, strach až po konečnú smrť.

Kniha sa čítala ľahko, až na ten spomínaný začiatok, kde som nevedela nájsť sever. Vynikajúce postavy. Luce, Daniel, Cam... Najviac sa mi páčila postava Arriane. Ten jej crazy-punk výzor by zmiatol každého. Ale najviac ma predsalen prekvapila postava slečny Sophie. Čakala som všeličo, ale toto absolútne nie. Také knihy mám rada. Knihy, ktoré sa dajú len ťažko predvídať.

Veľmi sa teším na pokračovanie v podobe Súženia. Dúfam, že nesklame. No a samozrejme, teším sa aj na ďalšie dve časti. Táto tetralógia ma nadchla natoľko, že som už aj zabudla na ten hlavu motajúci začiatok a netrpezlivo budem očakávať ďalšie diely zo série.

Skutočne odporúčam každému, aby si to prečítal. :)
Recenzia od MonkaAriel (07. 11. 2011 18:09:16)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)