Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 576 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Priechod
Autor: Justin Cronin
Vydal: SK - Ikar, USA - Ballantine Books
Hodnotenie: 90%
Obsah:
"Stalo sa to rýchlo. Tridsaťdva minút na to, aby jeden svet umrel a druhý sa narodil."
Priechod začína v blízkej budúcnosti, post-apocalyptickom svete, ktorý je obsadený upírmi infikovanými vysoko nákazlivým vírusom. Tento vírus bol súčasťou projektu vyvinutia nového lieku na poslinenie imunity. Bol vyvinutý na základe neznámeho druhu netopierov v Južnej Amerike z ktorého sa nakoniec stane nákazlivý vírus, ktorý transformuje po celom svete svete. Román sa začína v roku 2018 a zaberá sa sto rokmi, kde sa kolónia ľudí snaží žiť vo svete plnom super-ľudských bytosti, ktoré sú neustále na love za čerstvou krvou.
Knižná recenziaZa posledný mesiac som dala na dve odporúčania Stephena Kinga. Čakala som kvalitu, nevšedný zážitok, napätie a raňajšie červené oči od dlhého čítania. A raňajšie vstávanie bolo naozaj ťažké...

V prvom prípade išlo o príbeh nemého chlapca, ktorý po nešťastných udalostiach na ich psej farme musí ujsť do divočiny za farmou a bojovať nielen o svoje prežitie, ale aj o prežitie troch jednoročiakov, ktorí išli s ním.


Druhá kniha je už pre túto stránku zaujímavejšia. Promo hlásilo, že ide o jednu z najčítanejších kníh roku 2010 a King nešetril slovami chvály. Ide o Priechod od Justina Cronina.

Americká vláda (ako inak) vyvíja tajný projekt, označovaný aj ako Projekt Noe. Jeho cieľom je z ľudí spraviť smrtiace zbrane. No niečo sa pokašle (tiež ako inak). Dvanásť testovaných subjektov utečie a po celom svete roznesie vírus, ktorý ľudí zmení na nenásytné, krvilačné, smrtiace a nezničiteľné bytosti. Ľudstvo sa zdá byť stratené.
Trinástym subjektom je len 6-ročné dievčatko, Amy Harper Bellafontová. A práve na Amy je niečo zvláštne. Vírus na ňu nepôsobí tak, ako na ostatné subjekty a práve toto malé čiernovlasé dievčatko, ktoré matka nechala v kláštore u mníšok, predstavuje pre svet svetielko nádeje.

Do tejto krásnej hrubej "bychle" som sa púšťala s veľkým očakávaním. A možno práve preto prišlo sklamanie.
Prvé stránky naznačovali skvelý príbeh, od ktorého som sa nemohla odtrhnúť. No postupne nadšenie opadávalo. Kolóniou som sa statočne prehrýzala, a ak by som za knižku nedala takú astronomickú sumu, možno by som to aj vzdala. No po odchode z kolónie som bola rada, že kniha stála nemalé peniaze (metaforicky) a že som ju vďaka tomu neodložila.
Začalo to naberať grády, ktoré sa nestratili do konca príbehu.

Pár výhrad by sa však našlo. Pre mňa sú najväčšou slabinou charaktery. Neobľúbila som si ani jedinú postavu. Akoby im Cronin zabudol vdýchnuť život. Niekedy sa správali absurdne, nelogicky. Jediným pre mňa zaujímavých charakterom bola sestra Lacey, čierna mníška, ktorá Amy sprevádzala na prvých stranách knihy.

Ani samotná Amy, záchrankyňa ľudstva, ma nijako nezaujala. Možno jej autor venoval málo priestoru, veď na trištvrtiny knihy proste zmizla. A keď sa konečne objavila, už to nebola tá Amy, ktorá spôsobila rozruch medzi zvieratami v ZOO. Tá Amy, ktorá vedela ľúbiť i po nakazení sa vírusom.
A pri scénke, v ktorej príde za ostatnými a po dlhom mlčaní začne rozprávať, som ostala nechápavo pozerať. No nie je absurdné, keď niekto po niekoľkých týždňoch medzi ľuďmi jednoducho otvorí ústa s tým, že nehovoril preto, lebo zabudol ako sa to robí, ale už si spomenul a preto už rozprávať bude? Z ničoho nič?

Taktika opustenia jednej dejovej línie v napínavom momente nie je zlá vec. No keď sa k nej autor nevráti niekoľko desiatok strán, začínate byť netrpezlivý a máte chuť preskočiť pár strán a dozvedieť sa viac. Aspoň ja som to tak cítila.

Ďalším mínusom je, že Cronin si pre čitateľov nenechal takmer žiadne tajomstvo do ďalších kníh. Vieme, kto sú upíri, ako sa ich možno zbaviť a aj to, kde ich treba hľadať. Jediné, čo ostalo neodhalené, je otázka: Kto je vlastne Peter? Akú úlohu v tom všetkom hrá? No to je pre mňa príliš málo.

Napriek tomu netvrdím, že kniha bola zlá a pokračovanie si určite nenechám ujsť. Možno Priechodu neprospelo prehnané promo. Očakávala som totiž veľmi veľa, nedostala som síce málo, no predsa len to bolo menej, ako som čakala.
V každom prípade Priechod neodsudzujte. Nečakajte Stephena Kinga. Nedočkáte sa ho. No i tak je Priechod celkom pozoruhodným príbehom, ktorý by bola škoda prehliadnuť.

Moje hodnotenie: 65-70%
Recenzia od Shaola (11. 02. 2011 00:49:13)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)