Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac september zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Stiahni ma do pekla
Režisér: Sam Raimi
Hodnotenie: 59%
Popis:
Hororový veterán Sam Raimi sa vracia! Jeho horory Evil Dead I a II či Army Of Darkness sa dodnes umiestňujú na najvyšších priečkach najlepších hororov všetkých čias! A jeho opätovný návrat k hororu sa odohráva vo veľkom štýle plnom napätia.
Filmová recenziaPo tomto filme, si určite dám pozor na cigánky…

… ale od filmu som čakala určite viac.

Sam Raimi, majster hororu. Okrem Drag Me To Hell, som od neho žiadny iný horor nevidela, pravda, ale po tom všetkom, čo som si ohľadom neho prečítala, som čakala vynikajúci hororový zážitok. A aká je pravda? Presmiala som polovicu filmu.

Film začína celkom charizmaticky, ale začiatok nie je až taký dôležitý. Má nás len pripraviť nato, čo príde. Keď sa objaví na scéne cigánka, začína sa pravá zábava nechutnosti. Tie zuby a jej vystupovanie… nechcem byť zlá, ale v určitých prípadoch som si myslela, že sa povraciam. Dávke nechutnosti dávam jednoznačne 110 %!

Samozrejme, príde v banke zlom, no čo už, stáva sa. Predsa len však staré cigánky neradno nahnevať, mohli by vás prekliať – to zisťuje aj Christine. Scéna pri autách, bola dobrá, celkovo sa mi páčila, ale… akonáhle sa mladej hrdinke prisala cigánka ku brade, tiež mi nebolo všetko jedno.

Ale poďme ďalej – pre Christine sa začína obdobie hororu, pre fanúšikov, výbuchy smiechu. Cez určité scény, sa človek proste neprenesie a musí sa smiať. Toto bol momentálne môj prípad. Kebyže sa mi niečo také stane v skutočnosti, určite mi nie je všetko jedno, ale na filmovom plátne – ďakujem, neprosím.

A čo k spracovaniu? Démon – Lamia – bol vytvorený ozaj žalostne, pripomínal mi skôr naštvané dieťa, ktoré sa prezlečie na čerta a trucovito dupoce. Scéna, keď sa Lamiu snažili odohnať – bola taktiež nadmieru vtipná. To, ako démon tancuje, sa predsa len nevidí každý deň. A takisto hovoriaci cap je zážitkom, cap bol nepodareným kúskom. Nebyť žalostného prevedenia Lamie, je to moja najobľúbenejšia scéna.

Musím uznať, že film mal skvelú myšlienku, veľmi sa mi páčila a po zhliadnutí traileru som nedočkavo čakala nato, kedy tento horor výjde, ale som rada, že som si ho nakoniec nekúpila. Z môjho pohľadu by to boli vyhodené peniaze.

Čo dodať na koniec? Nebol to najhorší horor, aký som kedy videla, ale čakala som viac. Hlavne od Raimiho, ktorý je ospevovaný, som čakala omnoho lepší výkon a lepšie prevedenie. Moje osobne hodnotenie je 59%, tentoraz mu to nevyšlo, hádam ďalší horor, bude o niečo lepší, ako tento a získa odo mňa i 100%.
Recenzia od Stormy (16. 01. 2010 01:04:14)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)