Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac september zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Thor
Režisér: Kenneth Branagh
Hodnotenie: 80%
Popis:
Ak obľubujete severskú mytológiu, tento film je pre Vás ako stvorený! Hoci príbeh je jednoduchý, zároveň je aj zaujímavo prepletený. Striedajú sa zábery z diania na Zemi a z ríše severských bohov Asgardu. Aj keď režisér Kenneth Branagh natáča filmy najmä zo shakespearovského prostredia, aj z tak odlišného príbehu dokázal vyrobiť veľkolepý film. Z Thora sa stal film dvoch svetov. Sequel tohto filmu je zatiaľ naplánovaný na 26.júla 2013. Druhá časť by sa v kinách mala objaviť v priebehu roku 2012.
Filmová recenziaThor je rozprávka pre malých chlapcov

Trailer ma navnadil. Chris Hemsworth ma navnadil. Severská mytológia ma okamžite zaujala. Povedala som si, že by z toho mohol byť celkom dobrý film nadupaný akciou. Po zhliadnutí u mňa dostal film osobitnú cenu – Jedno z najväčších sklamaní roka 2011.

Kde začať? Najlepšie asi bude, ak zhrniem všetko do bodov.

Pozitíva filmu:
- Chris Hemsworth – po dlhej dobe sa konečne zjavil vo filme hlavný hrdina, na ktorého som sa mohla pozerať s radosťou. Herecké obsadenie je u mňa dosť dôležité. Ak už mám zabiť čas sledovaním nejakého filmu (a že času mám naozaj málo), nech si mám čo vychutnať. Pohľad na Chrisa bez trička stál za to, hoci je dosť smutné, že práve takúto scénu považujem za vrchol filmu.
- Stellan Skarsgård – asi jediný z hereckého obsadenia a postáv, ktorý sa nemá za čo hanbiť (a vlastne ešte Anthony Hopkins a Rene Russo, ale vo filme hrajú tak málo, že sa to ani nedá hodnotiť). Sympatický chlapík, prispel do filmu aj trochou humoru.
- mytológia – vždy ma fascinovala severská mytológia a ak je natočený film inšpirovaný jej legendami, som rozhodnutá vidieť ho.

Negatíva filmu:
- Nathalie Portman a jej postava – oscarová herečka sľubovala kvalitu a pri sľuboch to aj zostalo. Pri pohľade na jej herecký prejav človek nechápe, ako môže patriť medzi najuznávanejšie herečky sveta. Celý čas hrala takým štýlom, akoby to odkopírovala z mexických telenoviel. Jej postava bola šibnutá sama o sebe, ale Portmanová dala jej strelenosti nový rozmer napríklad tým, ako neskutočne blbo zízala na Thora. Byť režísérom, rozplačem sa. Ako žena som sa hanbila.
- Loki – u mňa veľké sklamanie. Figliara Lokiho nevystihli vôbec. Spravili z neho zakomplexovaného druhorodeného synáčika (nehovoriac o tom, že Loki je Odinov brat, nie syn), navyše mi herec, ktorého vybrali, bol nesmierne nesympatický. Až som z neho mala husiu kožu. Chýbal mu šmrnc, diabolská genialita a kreativita. Loki je jedným z mojich obľúbencov a predstavujem si ho ako postavu z obálok kníh od Jakuba Cwieka. Takže oba palce dole.
- odfláknutý vývoj Thora. Na začiatku máme nadurdeného pajáca, ktorý si myslí, že je viac ako všetci ostatní dokopy. Trieska okolo seba magickým kladivom a nehľadí na následky. Stačí však pár hodín vyhnanstva na Zemi, aby sa zmenil na dokonáleho a charakterného vládcu. Uch. Kto písal scenár? Jude Deverauxová? Prvok ako z červenej knižnice.
- Predvídateľnosť deja – originalita akoby v tomto prípade filmárom nič nehovorila. Po prvých pätnástich minutách som vedela, ako sa bude príbeh vyvíjať. Vlastne som film dopozerala s nádejou, že ma aspoň niečo milo prekvapí. Nestalo sa. Celé mi to príde odfláknuté a akoby napísané za jednu hodinu.
- Stvárnenie bohov – Hollywood sa ani v tomto prípade nezaprel. Ktosi otvoril knihu severských legiend a povedal si: wow, tento boh je zaujímavý. A tamten tiež. Aha, tento má cool meno. Strčme ich do filmu. Pri sledovaní som mala pocit, akoby filmári len vzali mená postáv a vsadili ich do vopred prichystaného projektu, ktorý pôvodne vôbec nerátal so severskou mytológiou. Kde sú Odinovi vlci a havrany? Prečo bydlisko bohov vyzerá ako mesto zo Star Wars? Veľmi ma to sklamalo.
- Chaotické a nelogické prvky – pri mnohých scénach som len nechápavo krútila hlavou. Vrcholom všetkého bol divný plechový panák, ktorého Loki zoslal na Zem, aby zlikvidoval Thora. Skoro som pri tom naštvane vypla film. Podľa mňa je celý Thorov záverečný boj vrcholná hovadina, ktorá filmu zasadila poslednú ranu z milosti.

Pár teplých slov na záver. Film na mňa pôsobil ako pokus o stvárnenie chaotického sna. Konečný výsledok je zlý, Kenneth Branagh sa ako režisér nevyznamenal. Scenáristi si však zaslúžia najväčší výplach žalúdka.

Prekvapuje ma, že na Rotten Tomatoes dostal film od kritikov až 77%, od divákov dokonca 80% (vraj je to dazzling blockbuster, haha). Mnoho celkom schopných filmov na tom portáli znesú pod zem, ale Thora z nejakého dôvodu žerú. Z toho vyplýva jedno: neverte kritikom ani recenziám. Pozrite si film a urobte si vlastný názor. Možno si vás Thor získa, no u mňa má s prižmúrenými očami a zapchanými ušami 40%.
Recenzia od Bruja (22. 01. 2012 02:56:24)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)