Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
NOVINKA | 1.9.2014 15:59 | KOMENTÁRE [0]
WEB: Čítame s Fantasy-Svetom V.

Žil raz v podzemnej diere istý hobbit.

So svetom fantasy, sci-fi, prípadne hororu sa väčšina z nás po prvýkrát stretla práve prostredníctvom knihy. A my sa touto súťažou chceme vrátiť k týmto koreňom, ktoré sú dnes často potláčané filmovým alebo seriálovým priemyslom. Určite nám dáte za pravdu, že tomu pocitu, kedy v rukách držíte novú či starú knihu, cítite jej nezameniteľnú vôňu a nosíte ju so sebou úplne všade, aby ste mohli využiť každú voľnú chvíľu na jej čítanie, sa jednoducho nič nevyrovná. Nikdy sa jej nevybije batéria, nepokazí obraz a ani ju nemusíte dávať do opravy, ak vám náhodou spadne na zem. Pre nás osobne je kniha jednoducho niečím, bez čoho si už svoj život ani nevieme predstaviť. A ak máte taký istý pocit ako my, tak potom sme radi, že vás touto súťažou môžeme potešiť, pretože na účasť v nej vám netreba žiadne špeciálne zručnosti ani talent. Stačí, ak budete čítať :).

Pravidlá sú jednoduché. Každý mesiac vyberieme buď spomedzi vašich návrhov (ktoré môžete písať kedykoľvek počas mesiaca do tejto témy), alebo my sami, jednu knihu, ktorú si spoločne prečítame. Takmer vždy pôjde o staršiu knižku, ktorú možno už máte doma, príp. sa dá jednoducho zohnať v knižnici či elektronickej podobe na internete.

Potom, priamo tu v tejto téme, budeme o nej diskutovať. Pokiaľ to bude pre vás prvýkrát, čo danú knihu čítate, zaujímajú nás vaše pocity, čo sa vám na nej páči, čo nie a podobne. Ak u vás pôjde o re-reading, tak sme zvedavé na to, čo nové ste si všimli, čo ste v knihe znovu objavili, na čo ste už hádam aj zabudli, a tak ďalej. Jednoducho, podeľte sa s nami o vaše pocity, postrehy a názory a každý tretí mesiac budete zaradení do žrebovania o knižnú novinku zo žánru fantasy, sci-fi alebo hororu od našich partnerov.

A po akej knihe siahneme v mesiaci september? Na základe vášho hlasovania nebudeme cestovať ďaleko. Zavítame na Nový Zéland, kde sa ešte pred rokom 2012 rozhodol absolvovať jednu dobrodružnú cestu istý celkom šarmantný austrálsky režisér v tých najlepších rokoch.Od prvého vydania Tolkienovho Hobbita uplynulo rovných 77 rokov. Od prvého vydania Tolkienovho Pána prsteňov, kým sa teda jeho populárna knižná sága neobjavila na strieborných plátnach, za čo všetci a snáď aj doživotne budeme vďačiť práve Petrovi Jacksonovi, iba 48 rokov. Od vášho hlasovania ubehol rovný mesiac a keďže Hobbit nám dá definitívne zbohom už v decembri, rozhodli ste sa spolu s nami zaspomínať si na príbeh, ktorý zmenil náš svet.

Vedeli ste?

Hobit je kniha dejovo spojená s trilógiou Pán Prsteňov. Autor, povzbudený čitateľským úspechom, ktorý nasledoval po vydaní Hobita (prvý raz vyšiel v roku 1937), sa rozhodol pokračovať v príbehoch Stredozeme a rozšíriť ich; tak sa zrodil trojdielny román Pán Prsteňov a Silmarillion. Žriedlom spisovateľovej inšpirácie boli grécka, rímska, keltská a anglosaská mytológia, artušovské, karolínske a germánske legendy. V jeho diele sa prejavilo všetko, čím bol: tvorivým spisovateľom, filológom, historikom, etnografom, znalcom mýtov, geografom, filozofom, umelcom a oddaným kresťanom. Tolkienovo rozprávačské majstrovstvo spočíva vo vytvorení vlastnej, originálnej mytológie.

Započúvajte sa
J.R.R. Tolkien - Hobit (číta Ján Króner)

The Hobbit: The Battle of the Five Armies - Official Teaser Trailer


Tak teda, hor sa do knižníc, milí hobbiti! Poďte s nami čítať a vyhrajte nový prírastok do svojej knižnej zbierky.


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií WEB

Tagy: citame s fantasy-svetom, fantasy, j.r.r. tolkien, hobit


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 34.225.194.102
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)