Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
NOVINKA | 2.8.2014 21:06 | KOMENTÁRE [0]
WEB: Čítame s Fantasy-Svetom IV.

Niekedy sme monštrami my sami.

So svetom fantasy, sci-fi, prípadne hororu sa väčšina z nás po prvýkrát stretla práve prostredníctvom knihy. A my sa touto súťažou chceme vrátiť k týmto koreňom, ktoré sú dnes často potláčané filmovým alebo seriálovým priemyslom. Určite nám dáte za pravdu, že tomu pocitu, kedy v rukách držíte novú či starú knihu, cítite jej nezameniteľnú vôňu a nosíte ju so sebou úplne všade, aby ste mohli využiť každú voľnú chvíľu na jej čítanie, sa jednoducho nič nevyrovná. Nikdy sa jej nevybije batéria, nepokazí obraz a ani ju nemusíte dávať do opravy, ak vám náhodou spadne na zem. Pre nás osobne je kniha jednoducho niečím, bez čoho si už svoj život ani nevieme predstaviť. A ak máte taký istý pocit ako my, tak potom sme radi, že vás touto súťažou môžeme potešiť, pretože na účasť v nej vám netreba žiadne špeciálne zručnosti ani talent. Stačí, ak budete čítať :).

Pravidlá sú jednoduché. Každý mesiac vyberieme buď spomedzi vašich návrhov (ktoré môžete písať kedykoľvek počas mesiaca do tejto témy), alebo my sami, jednu knihu, ktorú si spoločne prečítame. Takmer vždy pôjde o staršiu knižku, ktorú možno už máte doma, príp. sa dá jednoducho zohnať v knižnici či elektronickej podobe na internete.Potom, priamo tu v tejto téme, budeme o nej diskutovať. Pokiaľ to bude pre vás prvýkrát, čo danú knihu čítate, zaujímajú nás vaše pocity, čo sa vám na nej páči, čo nie a podobne. Ak u vás pôjde o re-reading, tak sme zvedavé na to, čo nové ste si všimli, čo ste v knihe znovu objavili, na čo ste už hádam aj zabudli, a tak ďalej. Jednoducho, podeľte sa s nami o vaše pocity, postrehy a názory a na konci mesiaca budete zaradení do žrebovania o knižnú novinku zo žánru fantasy, sci-fi alebo hororu od našich partnerov, ktorá v daný mesiac vyšla, a to podľa vášho vlastného výberu.

A po akej knihe siahneme v mesiaci august? Na základe vášho hlasovania pôjdeme navštíviť Londýn v roku 1818. Práve tam a vtedy vyšiel unikátny gotický román od 18-ročnej anglickej spisovateľky Mary Shelleyovej, ktorý položil základný kameň populárnej vedeckej fantastiky. Moderný Prométeus, alebo iba Frankenstein, bol do dnešného dňa X razy sfilmovaný, Y-krát ste si ho mohli vychutnať na divadelných doskách, Z razy na televíznych obrazovkách, a i v súčasnej populárnej kultúre predstavuje aktuálnu až nadčasovú záležitosť, ktorá aj po neuveriteľných 196 rokoch vystríha pred morálnym úpadkom moderného človeka.

Oficiálna anotácia vydavateľstva:

Světově proslulý horrorový román. Dramatický příběh vynálezce a jeho vynálezu. Mladý vědec Viktor Frankenstein stvoří umělého člověka, monstrum ohyzdné podoby s nadlidskou silou. Umělý člověk svou obrovskou sílu po prvních trpkých zkušenostech zasvětí mstě a zkáze. Zloba je směřována hlavně proti rodině jeho tvůrce vynálezce Frankensteina.

Tak teda, hor sa do knižníc, milé monštrá! Poďte s nami čítať a vyhrajte nový prírastok do svojej knižnej zbierky.

Malá zaujímavosť:

Celý príbeh podáva autorka v tzv. ICH forme. Dejom vás budú sprevádzať až traja rozprávači (Robert Walton, Viktor Frankenstein a netvor), ktorí vám svojským spôsobom, väčšinou retrospektívne, vyrozprávajú svoj dojímavý životný príbeh. Okrem hlavnej dejovej línie, ktorá sa neskôr rozvetvuje do šiestich kapitol, v nich vás do svojho bizarného sveta pozýva sám netvor, môžete v románe nájsť i krátke, väčšinou romanticky ladené príbehy ľudí čeliacich nepriaznivej dobe i vlastným démonom.

Prvé filmové spracovanie Moderného Prométea vzniklo v roku 1910 a bolo dlhé necelých 16 minút. V súčasnosti postava Viktora Frankensteina hviezdi v zatiaľ 8-dielnom britsko-americkom hororovom televíznom seriáli od Johna Logana Penny Dreadful. A v roku 2015, zrejme okolo októbra, sa nám Mary Shelleyová prihovorí opäť, a to vo filme od Paula McGuigana, v hlavnej úlohe s Danielom Radcliffom a Jamesom McAvoyom, Victor Frankenstein.ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií WEB

Tagy: citame s fantasy-svetom, frankenstein, mary shelley, horor, scifi


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 34.225.194.102
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)