Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac marec zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
13%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 623 užívateľov.
hits
NOVINKA | 3.6.2014 21:08 | KOMENTÁRE [0]
WEB: Čítame s Fantasy-Svetom II.

Aj tento mesiac môžete vyhrať knihu za to, že si s nami nejakú prečítate.

So svetom fantasy, sci-fi, prípadne hororu sa väčšina z nás po prvýkrát stretla práve prostredníctvom knihy. A my sa touto súťažou chceme vrátiť k týmto koreňom, ktoré sú dnes často potláčané filmovým alebo seriálovým priemyslom. Určite mi dáte za pravdu, že tomu pocitu, keď v rukách držíte novú či starú knihu, cítite jej nezameniteľnú vôňu a nosíte ju so sebou úplne všade, aby ste mohli využiť každú voľnú chvíľu na jej čítanie, sa jednoducho nič nevyrovná. Nikdy sa jej nevybije batéria, nepokazí obraz a ani ju nemusíte dávať do opravy, ak vám náhodou spadne na zem. Pre mňa osobne je kniha jednoducho niečím, bez čoho si už svoj život ani neviem predstaviť. A ak máte taký istý pocit ako ja, tak potom som rada, že vás touto súťažou môžeme potešiť, pretože na účasť v nej vám netreba žiadne špeciálne zručnosti ani talent. Stačí len, ak budete čítať. :)

Pravidlá sú jednoduché. Každý mesiac vyberieme buď spomedzi vašich návrhov (ktoré môžete písať kedykoľvek počas mesiaca do tejto témy), alebo my sami jednu knihu, ktorú si spoločne prečítame. Takmer vždy pôjde o staršiu knižku, ktorú možno už máte doma, príp. sa dá jednoducho zohnať v knižnici či elektronickej podobe na internete.Potom, priamo tu v tejto téme, budeme o nej diskutovať. Pokiaľ to bude pre vás prvýkrát, čo danú knihu čítate, zaujímajú nás vaše pocity, čo sa vám na nej páči, čo nie a podobne. Ak u vás pôjde o re-reading, tak sme zvedavé na to, čo nové ste si všimli, čo ste v knihe znovu objavili, na čo ste už hádam aj zabudli, a tak ďalej. Jednoducho, podeľte sa s nami o vaše pocity, postrehy a názory a na konci mesiaca budete zaradení do žrebovania o knižnú novinku zo žánru fantasy, sci-fi alebo horor od našich partnerov, ktorá v daný mesiac vyšla, a to podľa vášho vlastného výberu.

No a čo si teda tento mesiac prečítame? Výber máme stále široký a taký asi aj vždy bude. Tento mesiac sme spolu s Yaonee zvolili prekvapivo (a možno pre niektorých ani nie) nefantasy titul od jedného výnimočného a celosvetovo obľúbeného autora s iniciálami A.C.D.

Už viete o koho ide?

Asi nemusíte byť Sherlock Holmes, aby ste na to prišli. A práve jeho príbeh si tento mesiac spolu prečítame. Takže, vybehnite do knižníc, prehrabte sa vlastnými zbierkami alebo internetom a poďme na to! Som zvedavá na vaše názory a taktiež na svoje vlastné, keďže doteraz som sa so Sherlockom stretla len vo filmovej a seriálovej podobe. Teším sa na to. :)

A aby ste aspoň trochu vedeli, o čo ide, pokiaľ ste knihu ešte nečítali (tak ako ja), tak tu je anotácia:
Arthur Conan Doyle - Sherlock Holmes: Štúdia v červenomŠtúdia v červenom podáva príbeh o tom, ako sa vojnový veterán, doktor Watson, zoznamuje so Sherlockom Holmesom, najväčším detektívom všetkých čias, za zvláštnych a mestami až humorných situácií. Príbeh o najznámejšej literárnej dvojici sa začal písať pri hľadaní bytu, ktorý spoji dvoch na prvý pohľad rozdielnych ľudí a vniesol do ich života nielen napätie, ale aj radosť zo záhad. A pokračoval tak trošku netypicky, pri riešení násilných úmrtí, ktorým predchádzal jeden smutný príbeh o láske, nenávisti a pomste.

Štúdia v červenom sa skladá z dvoch častí - 1. časť je uverejnením spomienok doktora medicíny Johna H. Watsona, bývalého príslušníka vojenskej lekárskej služby, a 2. časť vysvetlením zločinu muža zo zemi Stratených.
Tak, hor sa do toho, fantazisti. Poďte so mnou čítať a vyhrajte nový prírastok do svojej knižnice.Malá zaujímavosť:

Sir Arthur Conan Doyle mal dvadsať rokov, keď mu časopis Chamber´s Journal uverejnil jeho prvú poviedku. Avšak počas štúdia medicíny na univerzite v Edinburgu bola jeho spisovateľská činnosť iba málokedy ocenená ďalším výtlačkom či ochotou niečo uverejniť. Až keď vystúpil z cirkvi a spolu so svojím kolegom z lekárskej fakulty si otvoril vlastnú ordináciu, podarilo sa mu (v dôsledku nedostatku pacientov) opätovne prinavrátiť sa k písaniu.

„Něco si půjčil z Poea, něco z Gaboriaua, vzpomněl si na svého učitele dr. Josepha Bella z lékařské fakulty – a Velký detektiv byl na světě. Nejdříve se jmenoval Sherrinford Holmes a jeho kolega lékař z Ormond Sacker. Doyle ale jména včas změnil – ze Sherrinforda se stal Sherlock a Sackera přejmenoval podle svého kolegy z profese Jamese H. Watsona na Johna H. Watsona“ (Jungwirth, 1987, s. 254).

Štúdiu v červenom napísal Doyle za tri týždne (marec 1886), ale časopis Cornhill ju odmietol uverejniť, pretože bola pridlhá. Rovnako tak ju odmietol publikovať i ďalší vydavateľ a až nakladateľstvo Ward Lock príspevok naveľa prijalo a zaplatilo mu za poviedku 24 libier s podmienkou, že Štúdia v červenom bude vydaná až za rok. „A tak konečně v prosinci 1887 v Beeton´s Christmas Annual, brožuře za jeden šilink, se poprvé objevil Sherlock Holmes se svým přítelem dr. Watsonem.Conan Doyle si vytvořil pracovní postup, který trvale dodržoval při konstrukci svých detektivních příběhů. Nejprve musel znát řešení a potom dodatečně vytvářel děj a fabuli tak, aby utajil rozluštění před čtenáři až do poslední stránky. V roce 1888 vyšla Studie v šarlatové knižně. Načasování bylo dokonalé, protože v té době se objevil vrah prostitutek známy jako Jack Rozparovač. Veřejnost volala po detektivovi, který by jako Sherlock Holmes dokázal vraha dopadnout. A poněvadž v Scotland Yardu nikdo takový nebyl, čtenáři jej našli aspoň na stránkách knihy“
(Jungwirth, 1987, s. 254).

Pokiaľ máte záujem dozvedieť sa o Sherlockovi viac, stačí navštíviť nielen naše fórum a tému BBC Sherlock, ale aj FB fan stránku s názvom Štúdia v ružovom.ČLÁNOK PRIDAL: Ella
Ďalšie novinky z kategórií WEB

Tagy: fantasy-svet.net, sutaz, citame s fantasy-svetom


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.237.34.21
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)