Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programe



















optimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti




Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
13%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 623 užívateľov.
hits
NOVINKA | 13.1.2014 20:37 | KOMENTÁRE [0]
WEB: Spravte si s nami fantastické Vianoce (aktualizované)

A vyhrajte skutočne jedinečné ceny!

AKTUALIZÁCIA

Súťaže nám o polnoci z nedele na dnes definitívne skončili a hoci už tušíte, ako asi dopadli, predsa len si spravme také malé zhrnutie.

Vašou úlohou bolo tieto Vianoce posielať nám fotky tematicky ladené do Hier o život, Hobita alebo Doctora Who. Tohto ste sa chopili skutočne výborne a poslali nám skvelé zábery, pri ktorých sme si vraveli, ako je dobre, že hlasovanie bude verejné a víťaza nemusíme vyberať my. :) Pre tých z vás, ktorí sa ale nechceli fotiť, prípadne chceli okrem toho vyskúšať aj niečo iné, sme mali pripravené kvízové otázky, ktoré neboli až také ľahké, ako by sa možno na prvý pohľad zdalo. Aj s týmto ste sa však slušne popasovali. A ako to celé dopadlo?

Kúzelná vianočná fotosúťaž: 1.téma
V tejto kategórii prišlo celkom 5 fotiek a takto ste hlasovali:
1. miesto - Sviatky v Sídle (100 hlasov)
2. miesto - Predvianočný výlet v časopriestore (41 hlasov)
3. miesto - Doctor a Amy (4 hlasy)

Kúzelná vianočná fotosúťaž: 2.téma
V tejto kategórii sa o ceny pobilo 6 súťažiacich a hlasovanie dopadlo takto:
1. miesto - Zlatá nádej (96 hlasov)
2. miesto - TARDIS (84 hlasov)
3. miesto - Kúzelný vianočný stromček (71 hlasov)

Fantastický vianočný kvíz
Otázky v kvíze boli pre niekoho ťažké, pre iného zas malina. Pri niektorých otázkach sme vaše odpovede uznať nemohli, pri iných sme zase privreli očko. A takto ste boli úspešní:
1. miesto - Misako (39 bodov)
2. miesto - dells (37 bodov)
3. miesto - Natália Horňanská (37 bodov)

Kompletné výsledky, ako aj správne odpovede kvízových otázok nájdete v príslušných témach na fóre. :)

Výhercom srdečne gratulujeme. Pošlite nám, prosím, svoje adresy. Vám ostatným ďakujeme za účasť. Dúfame, že sa vám súťaže páčili a stretneme sa pri takejto príležitosti aj nabudúce. :)

Vaši fantazisti



PÔVODNÁ SPRÁVA - 20.12.2013 22:30

Vianoce, najkrajší čas roka, sú už pomaly tu. Vonku síce veľmi nesneží (aspoňže tu na fóre nám poletujú nejaké tie vločky), ale atmosféra sviatkov sa už rozhodne vznáša vo vzduchu. A hoci dostanete určite skvelé darčeky od Ježiška a od svojich blízkych, chceme k nim niečo prihodiť aj my.

Tento rok toho so sebou priniesol skutočne veľa. Či už to boli napínavé knihy alebo vynikajúce filmy či seriály s dych berúcimi efektami a dejovými zvratmi. My sme sa rozhodli zamerať na tri z nich, a to Hry o život: Skúška ohňom, Hobit: Smaugova pustatina a Doctor Who.

Hry o život so sebou priniesli výnimočne úspešné a skutočne efektné spracovanie druhého dielu tejto populárnej trilógie. Katniss bola postavená pred ďalšie ťažké skúšky, keď bola nútená vrátiť sa do arény, z ktorej mala aj po roku nočné mory. S Peetovou podporou a pomocou ostatných víťazov to však nakoniec zvládla. No za všetko sa platí a tentoraz bola cena možno až príliš vysoká. S úžasnou Jennifer Lawrence v hlavnej úlohe bol film skutočným zážitkom a jedným z najlepších spracovaní knižnej predlohy, akých sa nám dostalo.

Hobit je už jednoducho nestarnúcou klasikou, ktorá oslovila všetky generácie. Jedinečný a originálny príbeh výnimočného spisovateľa J. R. R. Tolkiena je už niečím, bez čoho si fantasy scénu ani nevieme predstaviť. A hoci sa niektorým Smaugova pustatina kvôli početným zásahom režiséra Petra Jacksona do deja až tak nepozdávala, musíme uznať, že sa je na čo pozerať. Herecké výkony doplnené úžasným hlasom Benedicta Cumberbatcha ako filmového draka Smauga vás priklincujú k sedadlám, kým plátno nestmavne a neozve sa pesnička I see fire od britského speváka Eda Sheerana.

A napokon, Doctor Who pravidelne láka k obrazovkám obrovské množstvo fanúšikov už od roku 1963. Stále nové príbehy, starí či noví nepriatelia a jedinečný pozitívny odkaz, ktorý nám Doctor neustále posiela, sa stali zárukou úspechu. Už o pár dní nastane v seriáli ďalší významný zlom. Budeme sa musieť rozlúčiť s Mattom Smithom a na jeho mieste privítať novú tvár - skúseného herca Petra Capaldiho. A podľa slov tvorcov sa fanúšikovia majú skutočne na čo tešiť.

A prečo to všetko hovorím? Jednoducho preto, aby som jednak vzdala týmto dielam poctu, a aj preto, aby som vás tematicky uviedla do tohtoročných vianočných súťaží, v ktorých sa pobijete o fakt skvelé ceny.

Tentoraz vás čaká fotosúťaž, a to hneď v dvoch podobách. Môžete odfotiť seba/svojich blízkych, alebo nám pošlite fotografiu vianočných ozdôb, prípadne koláčikov, ktoré ste napiekli. Jedinou podmienkou je, aby to spadalo do jedného z troch spomenutých tematických okruhov. Bližšie podmienky týchto dvoch súťaží nájdete na fóre.

Tretia súťaž bude spočívať v zodpovedaní otázok. Z každého okruhu sme si ich pre vás pripravili 15. Čakajú vás teda 3 kolá, v ktorých si preveríme vaše vedomosti. Ak chcete vyhrať, musíte sa zúčastniť všetkých troch a získať čo najviac bodov. Bližšie informácie nájdete opäť na fóre.

A nakoniec to najdôležitejšie: o čo súťažíte?
V prvom rade o tri balíčky, ktoré získajú absolútni víťazi jednotlivých súťaží.
1. balíček - odznak Drozdajky, plagát Doctor Who, kniha Hobit
2. balíček - kniha Hobit, DVD Hry o život, kľúčenka Doctor Who
3. balíček - sonický skrutkovač, ruksak Hry o život, kniha Hobit


Okrem toho máte možnosť získať ďalšie knižné výhry. Všetky ceny sú uvedené v topicoch o jednotlivých súťažiach.

Ceny do súťaže nám venovali Doctor Who fanshop, vydavateľstvo Slovart, vydavateľstvo Albatros Media, Shaola a Georgiana. :)

Už nám zostáva len popriať vám veľa šťastia a krásne, šťastné a veselé Vianoce v kruhu tých, ktorých máte najradšej. :)

Vaši oddaní fantazisti


ČLÁNOK PRIDAL: Ella
Ďalšie novinky z kategórií WEB

Tagy: sutaz, fantasy-svet.net, hry o zivot, hobit, doctor who


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 35.175.201.191
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)