Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 577 užívateľov.
hits
NOVINKA | 15.1.2014 08:56 | KOMENTÁRE [1]
SERIÁL: Televízny fantastický boom (I.)

Čo nás čaká a čo nás neminie?

Čakať na svoju obľúbenú televíznu sériu dá v mnohých prípadoch zabrať. Čas, ktorý nás delí od nového dobrodružstva, si väčšina z nás snaží vyplniť rôznorodo, takže hľadanie, bádanie i zhromažďovanie dôležitých informácií o všeličom možnom aj nemožnom je na dennom poriadku. Zatiaľ čo nefantastická televízna sezóna sa začala malým jadrovým výbuchom, veď kto z vás ešte nie je posadnutý Sherlockom?, rovnako impozantné odisťovanie výbušnín by nás malo čakať aj v tej fantastickej. Minimálne na internete sa o tom šepká.

Charizmatický Hannibal Lecter, ktorého stvárňuje Mads Mikkelsen, by sa mal na televízne obrazovky vrátiť 28. februára 2014. I druhá séria, nad ktorou kdesi na začiatku visel neveľký otáznik, bude mať 13 strhujúcich epizód, ktoré nás svojím denným menu pohostia výdatným ázijským jedlom.

"Hannibal" Season 2 Preview


Okolo 27. novembra 2013 sa skončila (oficiálne) prvá séria vedecko-fantastickej drámy natočenej podľa rovnomenného knižného motívu od Stephena Kinga Under the Dome. Väčšina televíznych kritikov bola k tomuto projektu zhovievavá, a tak by sa pokračovanie seriálu malo v plnej svojej krásne odprezentovať už niekedy v lete:

"Under the Dome" Season Finale Preview


Počas minuloročných Vianoc sa s nami rozlúčil 11-ty Doctor a ihneď na to sa s nami chcel spriateliť ten 12-ty! Ďalšia séria, v poradí už 8, je v štádiu natáčania a podľa dostupných informácií (zdroj BBC One) sa na nej pracuje priamo v Cardiffe. Natáčanie by malo skončiť v auguste 2014. Čo však príde potom, vie zatiaľ len Steven Moffat, momentálne „oný“ hlavný scenárista a práve ten človek, ktorý je naviac vyťažený!

Mimochodom, NTA (National Television Awards) spustila od 7. januára oficiálne hlasovanie a Doctor Who má zastúpenie hneď v dvoch súťažných kategóriách – v kategórii Drama Performance a v kategórii Drama. Hlasovanie by sa malo ukončiť 22. januára 2014 o polnoci, ak teda chcete túto svoju srdcovku podporiť, nemali by ste ho zmeškať!

National Television Awards homepage

P.S.: Ak ide o nefantastické TV série, zastúpenie v hlasovaní má aj TV seriál Broadchurch, The Big Bang Theory či Sherlock!

Minulý rok sa s nami rozlúčila aj prvá séria amerického televízneho seriálu, v ktorom nadprirodzené sily lietali, zabíjali, trávili či sa mstili. Witches of East End našli svoju inšpiráciu v knihe s rovnakým názvom od americkej autorky YA literatúry Melissy de la Cruzovej, a pretože aj tento taký trošku rozporuplný televízny projekt prijala televízna kritika s nadhľadom, druhá séria by si mala svoju premiéru odžiť niekedy v roku 2014:

Witches of East End Gets Renewed for Season 2


Aj populárny americký fantastický televízny seriál Once Upon a Time si vzal od 15. decembra 2013 nútenú dovolenku, avšak ukončiť by ju mal 9. marca tohto roku, takže je vysoko pravdepodobné, že už čochvíľa sa dozvieme viac i menej závažné fakty, ktoré by mohli dopomôcť k opätovnému víťazstvu dobra nad zlom v mestečku zvanom Storybrooke:

Once Upon a Time Season 3 (zaspomínajme si)


Posledná časť tretej série extravagantného a unikátneho hororového seriálu American Horror Story: Coven od Ryana Murpyho a Brada Falchuka nám dá definitívne zbohom 29. januára 2014 na stanici FX, avšak už teraz je potvrdené, že 4-tá séria je v štádiu plánovania a že prebiehajúci casting ráta nielen so známymi tvárami (Angela Bassett, Kathy Bates, Jessica Lange či Evan Peters), ale aj s tvárami novými.

Ak teda budú prisviedčacie metódy oboch tvorcov úspešné, možno sa v novej sérii objaví napr. Reese Witherspoonová, Michelle Pfeifferová či Michael Chiklis:

American Horror Story Coven Interviews!


Druhú sériu má potvrdený aj televízny seriál natočený podľa krátkej novely od Washingtona Irvinga (The Legend of Sleepy Hollow) Sleepy Hollow, v ktorej sympaticky zahviezdil príťažlivý anglický herec Tom Mison. S Icahbodom Craneom by sme sa teda mali stretnúť takpovediac už čoskoro. Posledná epizóda prvej série bude odvysielaná 20. januára 2014:

"Sleepy Hollow" Interview


Pravdou je, že na isté dobré kúsky si musíme jednoducho počkať. A pravdou je aj to, že obdobie čakania si môžeme s čistým svedomím vyplniť napr. aj novými televíznymi projektami, aby sa nám čakalo menej pochmúrne. Tak napr.:

19. marca 2014 bude mať premiéru postapokalyptický vedecko-fantastický televízny seriál The 100, ktorý sa inšpiroval rovnomennou knihou od Kass Morganovej:

The 100 - Series Trailer


Alebo môžeme ostať verní tým našim fantastickým televíznym klasikám, ktoré sa nás držia zubami i nechtami – Dracula, Grimm, Supernatural, Almost human, Teen Wolf, Arrow, atď.! A dúfať, že tie o kúsok obľúbenejšie sa k nám vrátia čo najrýchlejšie. Veď seriálový rok 2014 sa ešte len začal ;).


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií SERIÁL

Tagy: fantasy, scifi, horor, tv serial 2014


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 52.205.167.104
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
1. Shaola 18.1.14, 19:44
Na Hannibala sa teším asi najviac! A American Horror Story nezaostáva o veľký kus, ale tej sa mi ešte dostáva v podobe záverečných častí 3. série :) Super prehľad!
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)