Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac august zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 588 užívateľov.
hits
NOVINKA | 13.8.2008 05:43 | KOMENTÁRE [0]
PODUJATIE: Within Temptation pracujú na novom albume a DVD

Skupine, ktorá už 13. júla vystúpi na českom festivale Masters Of Rock 2008, vyjde už čochvíľa DVD zahŕňajúce koncert Black Symphony, ktorý sa konal 7. februára tohto roku v Rotterdame.

Black Symphony bol jedinečným koncertom, ktorého piliere stáli na 60-člennom Metropolitnom orchestri a tridsiatich piatich členoch zboru spievajúceho klasiku. Celý event sa odohrával na monumentálnej scéne s najväčšou obrazovkou v Európe (400 m2) a skvelými svetelnými a pyrotechnickými efektmi.

„V septembri nám vyjde nové DVD, ktoré bude obsahovať koncert s Metropolitným orchestrom. Zatiaľ finišujeme s audio mixom a akonáhle ho dokončíme, pustíme sa do strihania videa. Celé to vyzerá úžasne, ani nemôžeme uveriť, aký perfektný tento evening bol a ako skvelo ho zdokumentovali všetky kamery!“ rozplýva sa Sharon dodávajúc, že nové info poskytne už čoskoro.

Skupina Within Temptation vznikla v 90.-tych rokoch rokoch vďaka gitaristovi Robertovi Westerholtovi a vokalistke Sharon den Adel. Celé to spískala práve Sharon, keď v trinástich našla bandu chalanov zaľúbených do blues rocku. Potom stretla Roberta Westerholta, zamilovala si Nirvanu a v roku 1996 bola skupina na svete. „Nirvana je jednou z mojich najobľúbenejších skupín na svete a tiež mám rada Boba Marleyho,“ prezradila Sharon, frontmanka skupiny.

WT je v skutku dosť zaneprázdnená kapela. Zatiaľ čo tento mesiac navštívi Nemecko a objaví sa aj na domácej scéne, už v júli ju uvidíme v Česku, v Británii, Grécku, Portugalsku či vo Fínsku. A podobne sú zapratané i ostatné mesiace, v kalendári majú voľnejší akurát september a október (žeby pre finišovanie a vydanie albumu?) a v novembri nasleduje turné po rodnom Holandsku. Ako ale poznamenala frontmanka skupiny, najradšej koncertuje na festivaloch. „Máme radi atypické vystúpenia, ale nie sú to len festivaly. Raz sme koncertovali na vlakovej stanici v Španielsku alebo v Nemecku pri istom rybníku a panovala tam skvelá atmosféra. Viete, milujem festivaly, na ktorých sa predvádza tajuplná show! V kombinácii s atmosférou a kontaktom s fanúšikmi je to celé očarujúce.“

Vráťme sa ale k ich poslednému albumu, z ktorého sa doposiaľ predalo viac ako 450 000 kópií. Ako dopadol v Amerike? „Pred pár mesiacmi sme tam mali turné, no nevedeli sme, čo od toho môžeme očakávať. Robili sme predskokanov Lacuna Coil, no mnoho ľudí prišlo iba kvôli nám, aj keď sme hrali len 45 minút. Bolo to vážne super! Mnohí z nich nás poznali vďaka MySpace. Myslím, že Európa podceňujeme tento portál, ktorý je USA je oveľa populárnejší, než tu. Boli sme skutočne veľmi prekvapení.“

Within Temptation sú mimochodom dlhodobými fanúšikmi Keitha Caputa z Life Of Agony. Ako došlo k spoločnému nahrávaniu populárnej piesne „What Have You Done“, vám opäť objasní Sharon: „Pár mesiacov strávil Keith v Holandsku aj s bandou na nahrávaní sólového albumu. Zavolali sme mu a povedali, že máme radi jeho hudbu a hlas a požiadali ho o vypočutie nášho songu, aby nám mohol povedať, čo si o ňom myslí. Ihneď nám zavolal a o 2-3 týždne sme už stáli v štúdiu, keďže tá pieseň sadla jeho hlasu, ale aj jemu ako človeku a spevákovi.“

Každý album Within Temptation sa niesol v inom duchu, mal iný námet a nádych. Ako je to v prípade „The Heart of Everything“? „Inšpirovali sme sa filmami a knihami a samozrejme našimi osobnými životmi,“vysvetľuje Sharon. „Tento album je o hľadaní dôležitostí v živote. Vždy má totiž človek možnosť na výber; tHoE je o ceste k týmto možnostiam. Ak by ste sa ma spýtali, čo je dôležité pre mňa v živote, povedala by som: rodina, zdravie a pod. Ten album nie je o tom, čo je v živote dobré, ale o hľadaní odpovedí a toho, čo je v živote dobré. Preto je na coveri obalu lejdy Právo, ktorá zvažuje ponuky dúfajúc, že si napokon vyberie správne.“

Znamená to teda, že aj nový album skupiny sa bude niesť v novom duchu? „Zhruba pred rokom sme boli blízko k spolupráci s celosvetovo populárnym Arminom van Buurenom, avšak pre nedostatok času sme nič nespískali ani nenapísali,“ vysvetľuje charizmatická speváčka. „Vždy sa snažím hľadať nové výzvy a ako viete, zaujímam sa všeobecne o hudbu. Within Temptation práve štartuje proces tvorby ďalšej dosky a rozhodla som sa, že ihneď skontaktujem Armina. Ostatný čas bol zamestnaný dokončovaním svojho albumu ,Imagine‘, na ktorom mám jednu pieseň aj ja. Napísala som mu text a základnú ,líniu melódie‘, potom sme to nahrali a vznikol song ,In and Out of Love‘, ktorý sa napokon stal jedným z jeho najobľúbenejších,“ dodáva Sharon a my sa už teraz nevieme dočkať ich ďalšej dosky!


ČLÁNOK PRIDAL: peter394
Ďalšie novinky z kategórií PODUJATIE

Tagy: within temptation


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 44.200.175.255
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)