Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
NOVINKA | 13.1.2017 13:41 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: X razy Crew

Cesta do posledních let svobodného Tibetu a všeličo iné!

Bílý láma je další mistrovské dílo scenáristy Alejandra Jodorowského (Incal, Kasta Metabaronů), ke kterému se tentokrát přidal legendární kreslíř Georges Bess, aby stvořili jeden z nejzásadnějších evropských komiksů. Společně stvořili příběh, ve kterém se spojují historické události s mýty.

Jodorowského vhled do tibetské mystiky je vážně fascinující. Autor se inspiroval skutečnými postupy i legendami a v našem světě stvořil funkční a uvěřitelný magický vesmír. A upřímně, i kdyby nebyl Jodorowského Bílý láma inspirovaný realitou, i kdyby si to celé vycucal z prstu - bylo by to jedno. Hluboká filozofie skrytá pod tím vším je skutečná.

I když si knihu určitě zamilují všichni příznivci Tibetu, tak v Jodorowského komiksu není tahle končina zrovna idylickým místem k životu. Vládne tu krutost a víc než osvícených mnichů je těch, kteří se jen snaží nahrabat si prachy a udržet moc. I díky tomu nepůsobí Bílý láma didakticky. Není to žádná agitační brožurka. A o to působí silněji.

„Alejandro Jodorowsky je mystik,“ říká šéfredaktor Crwe Jiří Pavlovský. „To je myslím jasné každému, kdo četl Incala či Metabarony. Tématem jeho děl je dost často hledání sebe sama, hledání smyslu světa i vlastního života. Jodorowsky operuje tarotem, alchymií, náboženstvím i magií. Ovšem zároveň miluje kontrast. Fascinuje ho stejně tak to, jak vysoko se dokáže člověk povznést, jako to, kam až dokáže klesnout. Co všechno dokáže ostatním i sám sobě provést. A i tady míchá obě tyhle stránky lidské podstaty dohromady a staví dramata na jejich kontrastu. Je tu vysoká mystika... a nízká přízemnost. Meditace... i brutalita. Cesta k vyššímu vědomí je vždycky provázená bolestí.“

Jodorowsky vytváří novodobé legendy. Když čtete jeho komiksy, máte pocit, že jste sáhli po něčem z rodu Odyssey či středověkých eposů... nebo po bájích z doby, kdy se v pohádkách ještě sekaly nosy a hlavy a děti pekly k obědu. Kdy ještě nebyly pohádky vykastrované, aby náhodou nezranily přecitlivělé děti.

To doprovází úžasná klasická kresba Georgese Besse, plná epických obrazů, ve kterých je všechno do detailu prokreslené. Chvílemi Bess vyvolává pocit starých cestopisných publikací, laděných do sépiových barev, které prozáří obvykle jen barva krve... nebo pak příchod magie.

Bílý láma už prošel svou zkouškou časem. První díl vyšel už v roce 1988 a dál pak tempem zhruba jedna kniha ročně až do roku 1993, kdy vyšel poslední, šestý svazek – aby se pak znovu a znovu reinkarnoval do podob různých souborných vydání, ve všech možných jazycích.

Ať tenhle komiks budete brát jako historický příběh z doby, kdy Tibet zažíval své poslední svobodné roky, příběh o dospívání, filozofický epos nebo moderní mýtus, rozhodně je jedna věc jistá: Patří mezi mistrovská díla nejen evropského komiksu.LUCIFER

Úspěšně se završuje série, která vůbec neměla přežít.

V těchto dnech vychází jedenáctý a poslední díl série Lucifer. Poslední díl temné fantasy od Mikea Careyho, tvůrce, který kromě jiného uspěl s komiksovým přepisem Gaimanova Nikdykde, s Hellblazerem, literárním hororem Mezi řádky... a momentálně i u nás sklízí ovace za fantaskní román Všemi dary obdarovaná.

Mike Carey vzal vedlejší postavu, která se mihla v kultovním Sandmanovi, a udělal z ní hrdinu své vlastní série. I když je slovo „hrdina“ možná trochu přehnané. Spíše bychom ho mohli označit za charismatického antihrdinu. Postavu, která není vyloženě zlá, ale jde za svým cílem bez ohledu na všechno ostatní. Postavu, která chce za každou cenu zůstat svobodná a nezávislá. Ať to stojí, co to stojí.

A teď se její cesta uzavírá. S plnou parádou a všemi emocemi.

Mike Carey nás provedl severskými i japonskými mýty, udělal nám exkurzi peklem, nechal nás účastnit se bitvy o nebeský trůn (ve které Lucifer stál na dost nečekané straně) a předvedl nám zrození nového vesmíru bez bohů... a zamyslel se nad tím, jestli vůbec může fungovat. Ovšem jeho hlavní zásluhou je stvoření Lucifera. Tento bývalý vládce pekel se dost liší od navyklých stereotypů. Nikdy nelže – ostatní mu za to prostě nestojí. A navíc, ničím nezničíte člověku život tak dobře jako pravdou. Lucifer také vždy plní své sliby a nikdy nikomu nezůstane nic dlužen. Ani to dobré... a už vůbec ne to špatné. Je charismatický, ale ani na okamžik si nepřestáváte uvědomovat, jak moc je nebezpečný. A bezohledný.

Postava zaujala tak, že se přetransformovala do televizního seriálu, který ovšem nemá s původní komiksovou sérií mnoho společného. Místo moderního mýtu je tu jen další týmová kriminálka. Ale i to svědčí o všeobecné popularitě komiksové série, která zabodovala i u nás.

A to přitom hrozilo, že v Čechách vůbec nevyjde.

„První dva díly vydávalo jiné nakladatelství... a příliš se neprodávaly,“ říká Petr Litoš z nakladatelství Crew. „Takže s tím skončili. A i když je přebírání neúspěšných řad od jiných firem finanční sebevražda – tuhle sérii jsme prostě nemohli nechat padnout. Od dob Sandmana se takhle dobrá řada neobjevila. Takže jsme to riskli, Lucifera převzali (spolu se stejně špatně prodejnými Mýty) a začali vydávat další díly. Díky jiným úspěšným titulům jsme mohli prodělečnou sérii přežít, a tak jsme pokračovali dalšími a dalšími knihami... a po několika dílech jsme si všimli, že prodeje a čtenářský zájem stále rostou. Někdy, když máte v rukou dobrý titul a vydržíte dostatečně dlouho, zpráva o kvalitě komiksu se rozšíří mezi lidmi a nakonec získáte potřebnou čtenářskou základnu. Což se nám podařilo jak s Mýty, tak s Luciferem. A jsme vážně rádi.“

Je skutečně jen málo sérií, které by si zasloužily úspěch tak jako Lucifer. Dospělá a vyzrálá temná fantasy, která patří mezi to nejlepší, co u nás z komiksů vyšlo.

Ďalej vychádza:

Assassin’s Creed 1: Zkouška ohněm
Obyčejný život Charlotty De La Cruzové se obrátí vzhůru nohama, když ji okolnosti zničehonic vrhnou přímo do šerého světa bratrstva asasínů a učiní z ní součást jejich staletí starého soupeření s řádem templářů. Její genetická paměť je klíčem k tajemství jednoho z jejích předků, asasína Toma Stoddarda, a bratrstvo se musí dozvědět pravdu. Zoufalé pátrání po vzpomínce, která by mohla zachránit mnoho životů, přinutí Charlottu na vlastní kůži prožít panický strach a hysterii panující v době nechvalně proslulých salemských čarodějnických procesů!

Mezi řádky 3: Když zaklepe mrtvý
Smyšlená dobrodružství Tommyho Taylora jsou největší knižní senzací dosud mladého století. A teď, roky po vydání posledního dílu, vypouští Tommyho tvůrce Wilson Taylor – dlouho pohřešovaný a považovaný za mrtvého - do světa úplně novou knihu o mladém čaroději.

Má to jeden háček: vůbec to není nová kniha o Tommym Taylorovi.

Batman 6: Hřbitovní směna
Příběhy, na které se nedostalo. Uzavřené povídky, které vycházely mezi Sovím tribunálem, Smrtí rodiny a Rokem nula. Bruce Wayne je obviněn z vraždy, Batman se vyrovnává se smrtí svého syna, utkává se se Supermanem – a musí se vydat přímo do Arkhamu, aby tam našel děsivého sériového vraha.

Živí mrtví 19: Válečné bubny zní
Přípravy na válku s Neganovými Zachránci vrcholí. Spojenectví tří komunit poskytuje dojem síly a Rick, Ježíš a Ezekiel se setkávají, aby sestavili neprůstřelný plán. Jenže ani ty nejlepší plány nepřežijí setkání s nepřítelem - a Negan náhle klepe na dveře...

Elektra: Atentát
Seznamte se s Elektrou Nachiosovou. Je to úchvatná mladá dáma, která během svého života vystřídala mnoho neméně úchvatných rolí: Gymnastka. Mistryně bojových umění. Nindža, Atentátnice. Jenže tato záhadná žena, která byla vycvičena ve smrtonosných uměních nindžucu a proslula jako nejnebezpečnější zabiják světa... je nyní mrtvá.

Nebo není?

Gunsmith Cats 4
Finále akční mangy, vedle které vypadá Rychle a zběsile jen jako záznam honičky dvou dětských tříkolek natočený na domácí kameru! Přichází impozantní závěr kultovní série, ve kterém dojde nejen na obvyklý mix nadupaných kár a explozivních přestřelek, ale navíc vás nechá slavný tvůrce Keniči Sonoda nahlédnout do své dílny. Najdete tu jak jeho krátké stripy, tak původní komiks „Riding Bean“, který celou řadu Gunsmith Cats inspiroval.

Temná věž: Dlouhá cesta domů

Zcela nový příběh ze světa Stephena Kinga!

„Muž v černém prchal přes poušť a pistolník mu byl v patách.“

Těmito slovy začíná legendární fantasy série Temná věž z pera kultovního hororového tvůrce Stephena Kinga (Carrie, Osvícení, To, Svědectví, Nezbytné věci). Série, kterou King tvořil pomalu a pečlivě přes dvacet let, a která se odehrává ve světě, kde se mísí fantasy s westernem a hororem a kde osudem dohromady svedená skupina nezvyklých hrdinů vyráží na cestu k Temné věži. Na cestu za pomstou i spásou.

Po téhle sáze sáhlo už přes 40 milionů čtenářů ve více než 40 zemích... a už se blíží film s Idrisem Elbou v hlavní roli! Marvel ovšem začal s důstojnou komiksovou adaptací už dávno před filmem. A velmi odpovědně a kvalitně. Začal vyprávět příběh cesty k Temné věži od úplného začátku, od míst, která jsou v knižní řadě jen letmo zmíněna.

Komiksová série Temná věž totiž není jen úchvatným přepisem Kingovy slavné sedmidílné série, ale především doplňuje věci, které sám autor jen naznačil. Hlavně v úvodních knihách, kde expertka na Temnou věž a osobní výzkumnice Stephena Kinga, Robin Furthová, spolu s legendárním komiksovým scenáristou a spisovatelem Peterem Davidem (nositelem ceny Willa Eisnera, Wizard Fan, Haxtur, Julie a GLAAD) stvořili zatím nikde neviděný příběh o pistolníkově mládí.

„První kniha zachycovala události, které jsou v originální sérii jen naznačené a které popisují přerod mladého Rolanda Deschaina do podoby obávaného pistolníka,“ říká vydavatel Petr Litoš. „Druhá už přichází se zcela novým příběhem! Víme, co se stalo předtím, víme, co se stalo pak, ale samotná cesta Rolanda a jeho ka-tetu zpátky domů, jeho propadnutí do nebezpečného Merlinova Grapefruitu a vůbec události, které vyvolaly blížící se tragédii, to všechno je zbrusu nové. Díky tomu se můžeme mnohem víc seznámit s postavami a událostmi, které formovaly nelítostného pistolníka.“Komiksová série má navíc opravdu nádherné grafické zpracování, kdy je každý panel úžasným obrazem. Za to může autor korejského původu Jae Lee, také držitel Eisnerovy ceny. Jeho styl je zcela unikátní, jeho kresby jsou rozmáchlé, s gigerovsky atmosférickými a rozevlátými postavami. Upřímně, jeho komiksy by byly úžasné, i kdyby se vynechal jakýkoliv text – ovšem ve spojení s Kingovým temně poetickým příběhem a jazykem (abychom zachovali ráz knihy, získali jsme překladatelku Lindu Bartoškovou, která se starala i o překlad románové Temné věže... a dalších Kingových knih) je to opravdu nádhera.

I proto u nás kniha vychází vázaná s přebalem – v provedení, jaké si zaslouží.

A i když komiksová řada postupně zmapuje události všech knižních dílů (každý román je rozdělený do několika komiksových svazků), tak každá z knih nabízí uzavřený příběh. Čili po ní může sáhnout jak fanoušek románů, který v ní najde nové detaily a krásné zpracování svých oblíbených scén, tak člověk, který se s tímhle dílem Stephena Kinga ještě nesetkal. Oba budou spokojení.

Série má i u nás úspěch, takže se i v budoucnu budou moci čtenáři vydat s pistolníkem na cestu pouští. Do krásného světa plného nebezpečí, lásek, hrůz a zrad.

Roland, se svými přáteli, putuje domů... a s sebou má mrtvé tělo své milenky a tajemnou kouli zvanou Merlinův Grapefruit. Jsou pronásledováni, ohrožováni přírodou i vnitřními rozbroji... a do toho Rolanda posedne tajemné zlo skryté v artefaktu a vyšle ho do snového Konce světa, kde na něj čekají ještě mnohem větší nebezpečí než ve skutečném světě.

Druhý díl proslulé komiksové série inspirované fantasy řadou hororového mistra Stephena Kinga!

TISKOVÁ ZPRÁVA (CREW)


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: crew, stephen king, komiks, zivi mrtvi, akcia, fantasy, bily lama, gunsmith cats, lucifer


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 34.225.194.102
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)