Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 577 užívateľov.
hits
NOVINKA | 15.12.2016 14:23 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Počujete Volání do zbraně?

Vo vesmíre proti sebe opäť stoja ľudia proti ľuďom, zatiaľ čo v temnote galaktického pohraničia číha neľudský nepriateľ...

Za dobrotu na žobrotu, hovorí sa. A v prípade kapitána Jacksona Wolfa, ktorý v románe Válečná loď odrazil prvý pokus o mimozemskú inváziu, táto tisícročiami overená pravda platí v každom ohľade.

Tak trochu svojrázny zástupca Čiernej flotily síce dostal novú loď, torpédoborec Áres, ale namiesto toho, aby pokračoval v likvidácii mimozemského nepriateľa, na čo sa z pochopiteľných dôvodov tešil, je na základe politických treníc v najvyššom vedení Konfederácie (a tiež samotnej Flotily) vyslaný potlačiť separatistické snahy niektorých planetárnych enkláv.


Nová hviezda military sci-fi


Záhadní Fágovia, našťastie preňho (i pre čitateľov), ale nepovedali svoje posledné slovo a tak sa Jackson Wolfe môže zase vrátiť k tomu, čo mu ide - rovnako ako autorovi cyklu Černá flotila - nadmieru dobre: k adrenalínovým vesmírnym bitkám, do ktorých neľudský protivník tentoraz nasadí ešte viac agresivity a kozmických lodí (vrátane tých, ktoré dokážu zničiť celé planéty) než v predošlej knihe.

Joshua Dalzelle románom Volání do zbraně potvrdzuje status novej hviezdy na poli klasickej military sci-fi. Stavil na charizmatické postavy (s mnohými sympatickými slabosťami), premakané vesmírne bitky a riadnu akciu, čo sa mu stopercentne vypláca a predurčuje knihu zo série na štatút žánrového bestselleru tak, ako sa mu to podarilo s prvou knihou.(ilustračný obrázok)


Oficiálna anotácia:

Jackson Wolfe musel obětovat svou vlastní válečnou loď Modrý kabát, aby zastavil mimozemské plavidlo, které zpustošilo tři koloniální planety a zabilo miliony lidí. Hrozba se zdá být zažehnána, ale Jackson se nemůže zbavit tušení, že šlo jen o předvoj mnohem horších událostí. Fágové, jak mimozemšťany pokřtila média, ale podnikají jen malé útoky daleko v pohraničí, které jsou vždy odraženy, a velká část Konfederace přestává věřit, že k invazi někdy dojde. Politici znovu rozehrávají staré hry a Jackson se neochotně stává pěšákem v novém druhu války, který je mu zcela cizí. Separatistické snahy některých enkláv otřásají samotnými základy Konfederace a vypadá to, že se obranná fronta proti Fágům rozpadne dříve, než válka skutečně začne. Pokud chce Jackson zachránit hroutící se Konfederaci, musí se na své nové lodi TCS Áres vydat proti jedinému nepříteli, se kterým bojovat nikdy nechtěl. Lidé znovu objevili kouzlo války a tentokrát se chystají bojovat proti sobě navzájem. A v temném vesmíru na okraji pohraničí stále číhají Fágové...


Info o knihe:

Autor: Joshua Dalzelle
Názov: Volání do zbraně
Séria: Černá flotila 2
Vydavateľ: FANTOM Print
Žáner: military sci-fi
Prevedenie: brožovaná väzba, 145 x 205
Prekladateľ: Jakub Mařík
Autor obálky: Adam Burn


ZDROJ: FANTOM Print


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: joshua dalzelle, cerna flotila, volani do zbrane, fantom print


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.89.204.127
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)