Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 577 užívateľov.
hits
NOVINKA | 24.8.2014 11:09 | KOMENTÁRE [0]
INÉ: Uvidíte v TV (25. – 31.08.2014)

Keď sa leto blíži ku koncu a televízny program stále recykluje...

Pondelok (25. august 2014)

Čas pomaly plynie a s ním aj seriálová sezónna našich televíznych staníc. Tešiť sa teda môžete na pokračovanie Draculu (9. časť), ktorého si vychutnáte na JoJke o 22:40. Ak už v túto hodinu máte plány, Dracula sa vám prihovorí na tej istej stanici aj o 02:40, kedy si odkrúti svoju reprízu.

Ak nemáte radi novodobé spracovania knižných predlôh z minulých storočí a radi sa bojíte skôr cez deň, zapnite si televíziu Markízu o 16:00 a ponorte sa spolu s ňou i s niekoľkými reklamami do siedmej série Myšlienok vraha (16 časť). Je pravdou, že Markíza v tomto prípade za AXN výrazne zaostáva, ale ponúka oveľa kvalitnejší dabing. Prečo si ním teda nespríjemniť ďalší prázdninový deň?

Hannibal


Merlin


Radšej by ste si pozreli niečo vedecko-fantastické? Universal Channel vám v dvojitom balení ponúka už od 21:20 štvrtú sériu Mestečka Haven (7 a 8 časť). Pokiaľ by ste chceli iba nostalgicky spomínať na staré dobré svetelné časy, zapnite si televízor o 12:10, prelaďte stanicu na Prima COOL a zamaškrťte si na kultovom Akty X (šiesta séria, 13 časť) či na úžasnej prvej sérii Hannibala (9 časť) s fenomenálnym Madsom Mikkelsenon o 21:55.

Máte pravdu, niektoré televízne stanice jednoducho starnú. Niekedy treba opäť siahnuť po niečom aj naoko aktuálnom! Druhú sériu Hannibala vám ponúka už spomínaná televízna stanica AXN, a to 5 minút po polnoci. V pondelok si môžete vychutnať prvú časť a ak vás o svojej kvalite nedokáže presvedčiť ani Hugh Dancy alias Will Graham a nepatríte ani k nočným tvorom, AXN vám o 20:20 s radosťou naservíruje deviatu sériu Myšlienok vraha (20 časť), ktorú však môžete vymeniť za ponuku na AXN SCI-FI. Merlin, tretia séria a 11 časť, vás okúzli o 21:20. Čakanie na zvláštneho čarodejníka vám, samozrejme, spríjemnia dve časti Legendy o pátračovi (15 a 16 časť, prvá séria) o 15:50 či Strateného sveta o 19:30 (posledná časť druhej série a 1 časť tretej série).

Utorok (26. august 2014)
Utorok nám vlastne ponúkne podobný program ako pondelok. Aby sme teda zbytočne netárali, menu druhého dňa v týždni vyzerá nasledovne:

Televízia Markíza
16:00 Myšlienky vraha (siedma séria, 17 časť)

AXN SCI-FI
19:15 Stratený svet (tretia séria, 1 a 2 časť)
21:05 Legenda o pátračovi (prvá séria, 17 a 18 časť)

Prima COOL
12:10 Akty X (šiesta séria, 14 časť)

Televízia JoJ svoj jedálny lístok trošku pozmenila a o 22:40 sa môžete tešiť na ďalšiu časť televízneho seriálu Finder: šiesty zmysel (9 časť), ktorý vlastne iba tak trošku zaváňa po fantastickosti, ale môžeme mu to nateraz prepáčiť, alebo?

Ak radi skoro vstávate, televízia Prima vám denne o 07:35 ponúka nezabudnuteľný rodinný seriál plný mačiek a chlpov Alf (momentálne sa vysiela tretia séria) a jej krásna sestra, Prima COOL, Futuramu (06:00, vysiela sa druhá séria), Xenu (06:25, vysiela sa štvrtá séria), Grimm(ovcov) (17:40, vysiela sa prvá séria) či Simpsonovcov (18:30, vysiela sa deviata séria).

AXN v tento deň vsádza na osvedčenú klasiku, takže baviť vás bude Teen Wolf v dvojitom balení od 22:00 (tretia séria, 23 a 24 časť), ktorému predskokana bude robiť Kráska a zviera (21:00 druhá séria, 7 časť), a o 23:50 uzavrie vzrušujúci deň Lost girl (tretia séria, 10 časť).

Traja mušketieri


Streda (27. august 2014)
I tento deň bude trošku monotónny. Zabehnuté seriály sa prehupnú do staronových častí (aby ste ich nebodaj neprehliadli, radšej vám ich v zátvorke rýchlo vymenujeme: Myšlienky vraha, Stratený svet, Legenda o pátračovi, Akty X, Alf, Xena, Futurama, Grimm... a tak ďalej) a filmová uhorková sezónna opäť oživí filmy, ktoré sme snáď X razy videli, ale aj napriek tomu vedia pobaviť.

Na Markíze si môžete pozrieť o 21:40 Troch mušketierov z roku 2011 v takom trošku bizarnom šate, kde sa vám vo vzduchu (hľadajte vzducholode!!!) predstaví Matthew Mr. Darcy Macfadyen, Orlando Legolas Bloom, Mads Hannibal Mikkelsen, Logan Percy Jackson Lerman, Luke Bard Evans a Mila Alice Jovovich. Film + vám ukáže, ako môžete pomocou vašich snov meniť svoju minulosť vo filme s názvom Ztráta paměti o 19:05 a neskôr, presne 35 minút po polnoci, vás vtiahne do vedecko-fantastického sveta s prvkami jemného hororu vo filme Splice (Spletenec).

Osamelý jazdec


O čosi veselšiu ponuku má pre vás aj HBO, a to nielen o 08:00, kedy reprízu ohlásia Croodovci, ale aj o 13:10, kedy s nezabudnuteľným kresleným psom všetkých čias, čiže so Scooby-Doom, zažijete veľmi strašidelné sviatky. A ak ste sa náhodou platonicky zaľúbili do Johnnyho Deppa a filmovú kritiku púšťate jedným uchom dnu a druhým von, nalaďte si HBO aj o 17:30. Bude sa na vás tešiť Osamelý jazdec so svojím neosamelým spoločníkom!

Štvrtok (28. august)
Týždeň sa nám pomaly prebúdza z letného spánku a do útoku tento raz zavelila televízia JoJ. O 20:30 odvysiela 11 časť z televízneho seriálu Dotyk. HBO vo štvrtok vsádza na kreslenú kvalitu (alebo kvantitu?), v rodinnom kruhu si budete môcť vychutnať rodinný animák s exotickým názvom Madagaskar 3. Pre tých, ktorí nebodaj pracujú v noci, a tak trošku sa v práci nudia, ponúka HBO o 03:25 vedecko-fantastickú snímku z minulého roka Elysium s celkom sympatickým a takmer nestarnúcim Mattom Damonom. Inak sa nič nemení a televízne seriály s neónovou nálepkou „uvidíte denne“ budú opäť o jednu časť staršie.

Piatok (29. august)
Deň pred vytúženým víkendom sa nám začne trošku rodinne. O 06:55 vám Hrátky s Čertem na Markíze porozprávajú, aké problémy vie taký čert vlastne narobiť, Cats & Dogs o 15:15 potvrdia, že niektoré rodové stereotypy, aj keď patríte k tajným agentom, sa v živočíšnej ríši jednoducho nemenia, a Megamozog o 16:55 názorne demonštruje, že byť v súčasnosti antihrdinom je ťažšie, ako si to všetci superhrdinovia vlastne myslia.

Stoker


Televízia JoJ vám o 14:15 prinesie Noc v múzeu a o 16:45 Začarovanú Ellu (možno aj tú našu z FSka :)), ČT1 o 20:00 zase Snežného draka, českú rozprávku o láske, odvahe a šťastí v nešťastí, Film + sa zaodie do modrej, pretože aj taký Modrý slon o 15:45 potrebuje chvíľku vašej pozornosti a za náruč priateľstva. Beowulfa: Krála barbarov si budete môcť na Film + pozrieť už o 18:50, alebo ho jednoducho vymeniť za úžasný psychologický hororový thriller na HBO o 20:00 Stokerovci (Stoker), v ktorom sa zaskvie nielen Mia Alica v Krajine zázrakov Wasikowska, ale aj Nicole Marisa Coulter Kidmanová a Matthew Adrian Veidt Goode.

Horúcu noc sľubuje aj nemecká stanica PRO 7. O 20:15 si zaspomína na Mužov v čiernom II., o 22:05 predstaví postapokalyptickú dystopickú vedecko-fantastickú hororovú (pre Aslana, to je ale prívlastkov!) snímku z roku 2011 Priest (v hlavnej úlohe s Paul Bettany a Karl Éomer McCoy Urban), aby vám tak definitívnu dobrú noc mohlo dať v poradí šieste SAWko z roku 2009, ktoré bolo, aspoň pre mňa, rovnako neatraktívne ako 5 predchádzajúcich častí... ale tí menej nároční milovníci hororov si prídu na svoje. Dúfam...

G-Force


Sobota (30. august)
Cez víkend sa môžete tešiť z pokračovania rodinného filmu Cats & Dogs 2, ktorý odvysiela televízia Markíza o 15:45, teda v čase, kedy si odkrúti všetky svoje reprízy z predchádzajúceho dňa. Televízia JoJ na tom bude podobne, čo-to sa zmení o 20:30, kedy vám prinesie filmovú adaptáciu rovnomennej knižnej predlohy Guliverove cesty od Jonathana Swifta v takom trošku zvláštnom podaní Jacka Blacka, avšak oveľa viac zábavy si zaručene užijete s inými televíznymi stanicami.

Tak napríklad s televíznou stanicou Prima. Tá vám už o 10:45 prinesie akčnú rodinnú komédiu G-Force: Veľmi zvláštna jednotka, ktorej sa o 20:15 bude snažiť konkurovať Tretí princ od českého režiséra Antonína Moskalykyho. Tretí princ stavil na istotu a známe herecké duo Pavel Tráviček a Libuše Šafránková (oboch si určite pamätáte z nezabudnuteľnej vianočnej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku) vám vyrozprávajú príbeh z pera Karla Jaromíra Erbena.

Fantomas


Rozprávkami nasiaknutý deň bude mať i česká stanica Nova. O 07:35 si vás dovolia zobudiť Tučniaci z Madagaskaru, ktorých o 08:05 taktne z televíznej obrazovky vyprevadí nemecká rozprávka Diabol s tromi zlatými vlasmi. O 16:35 sa bude o slovo hlásiť Fantomas neľútostne trápiaci Scotland Yard (veru, ten Scotland Yard to nemá vôbec ľahké. Najprv Sherlock, potom Fantomas... ktovie, kto ich bude hnevať nabudúce) a neskoro v noci, asi 25 minút po polnoci, vám dobrú noc zaželá Underworld: Vzbura Lycanov.

O trošku chudobnejšie je na tom HBO, ktoré do sobotňajšej ponuky zaradilo Neporaziteľného supermana o 11:25, Frozen (opäť!) o 16:15, galavečer zo 66 ročníka prestížnych Emmy Awards o 18:00 a Kliatbu z temnôt o 01:00, ktorú by ste si mali všetci povinne pozrieť. Nech sa máme s kým báť! :)

Som číslo štyri


Watchmen


Pre tých, ktorí trpia nespavosťou, odporúčame PRO7. Napriek tomu, že celý deň vlastne nič nové táto stanica neponúka, môžete si s ňou aspoň zaspomínať na filmy ako Som číslo štyri o 23:45, Strážcovia o 01:50 či Jimmy Neutron o 04:40.

Prvý víkendový deň bude uzatvárať ponuka AXN SCI-FI, ktorá vám od rána bude servírovať známe televízne seriály, ktorým sme vyčlenili miesto už v predchádzajúcich dňoch, za zmienku však stojí stále dobré anime DragonBall GT o 19:20 a dve časti Hviezdnej brány od 22:50.

Nedeľa (31. august)
S augustom, a teda aj s letnými prázdninami, sa definitívne rozlúčime práve v nedeľu, a to naveľa akčne a trošku skúpo na slovo. Fantomas nás bude zabávať tento raz na Markíze o 11:25 a Hnev Titanov na seba privoláme už o 20:30. Lietadlá vzlietnu o 16:35 na HBO a Kráľ Škorpión sa zobudí o 20:00 na Prima COOL.

Thor


O čosi viac príťažlivo (a aj horúco) to bude vyzerať na PRO7 o 20:00, kedy vám adrenalín zodvihne Tom Loki Hiddleston v filme svojho nevlastného brata Thora. A ak neholdujete Marvelovkami s britským akcentom, počkajte si do 22:40, kedy vám tá istá stanica ponúkne Willa Smitha vo filmovej snímke plnej absurdných superhrdinov (v dobrom slova zmysle) s názvom Hancock.

Highlight nedeľného večera bude patriť televíznej stanici RTL, ktorá pomyslenú bodku za letnými prázdninami urobí s pomocou Johnnyho Deppa v čiernej fantastickej komédii Dark Shadows o 20:15.

Dark shadows


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií INÉ

Tagy: fantasy, scifi, horor, uvidite v tv


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 52.205.167.104
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)