Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 577 užívateľov.
hits
NOVINKA | 31.5.2014 13:32 | KOMENTÁRE [1]
INÉ: Nový komiks zo sveta Mercy Thompson

Vo svete sci-fi a fantasy dnes už nie je žiadnym prekvapením, ak sa literárne dielo dočká svojej nielen filmovej, ale, povedzme, aj komiksovej podoby.

V posledných rokoch sa zdá, že komiks vo všeobecnosti chytil druhý dych a začal sa do popredia tlačiť so zdvihnutou hlavou ako niekto, kto tu bol už dávno, má čo-to za sebou a stále vie prísť s niečim novým a zaujímavým.

O to prirodzenejší je aj fakt, že i ľudí, ktorých by inak ani nenapadlo prečítať si akýkoľvek komiks, osloví možnosť vidieť svojich obľúbených knižných hrdinov na papieri (doslova), aj keď možno nakreslených nie úplne alebo, práve naopak, presne podľa ich predstáv.

Komiksových spracovaní sa tak už dávno dostalo aj autorom ako napr. Jim Butcher, R. A. Salvatore, George R. R. Martin, Laurell K. Hamilton... a desiatkam ďalších, niekedy s malým a niekedy s veľkým úspechom.

Ani najobľúbenejšia hrdinka urban fantasy Mercy Thompsonová neostala v tomto smere zahanbená, respektíve jej autorka Patricia Briggsová. Všetko sa to začalo pomerne dávno prvou grafickou novelou s názvom Homecoming, ktorá je prequelom k samotnej sérii kníh o Mercy. Neskôr sa dostalo komiksového spracovania aj prvej časti z knižnej série Moon Called, ktoré sa dá dnes kúpiť v dvoch častiach (Moon Called vol. 1 a vol. 2). Na radu sa dostala aj série Alfa & Omega, v ktorej vyšla v dvoch zväzkoch prvá časť série Cry Wolf. A ako sa hovorí: „ostalo ticho po pěšine“.

Od druhej časti s názvom Cry Wolf, ktorá vyšla pred rokom aj niečo, sme, bohužiaľ, nepočuli žiadnu pozitívnu správu o tom, či budú série v komiksovom prevedení pokračovať.Zdroj: Theouthousers.com

Len pred niekoľkými dňami (presne 29. mája) sa ale objavila trochu iná potešujúca správa. Nakladateľstvo DYNAMITE (vydalo Moon Called aj Cry Wolf) podpísalo s Pat Briggsovou zmluvu na nový komiks zo sveta Mercy Thompsonovej, v ktorom si naša Mercy taktiež zahrá hlavnú úlohu. Tento by ale nemal byť prevedením knižných diel do komiksovej podoby, ale predstaví vám úplne novú dejovú líniu.

Pripravovaný komiks by mal niesť názov „Hopcross Jilly“ a Mercy Thompsonová v ňom spolu s členom vlkolačej svorky narazí na množstvo zahrabaných kostí pravdepodobne malých detí a už čoskoro sa ocitne vo víre tajomstiev o legendárnom fae. Vo víre takých tajomstiev, ktoré by pre ňu mohli byť smrteľne nebezpečné.

Hopcross Jilli predstavuje originálny príbeh vymyslený Patriciou Briggsovou, skript pre komiks píše tentokrát Rik Hoskins a o výtvarnú stránku sa stará Tom Garcia. Nový komiks zo sveta Mercy Thompsonovej bude rozdelený do šiestich komiksových zošitov, ktoré budú vychádzať v mesačnom intervale. Prvá časť by mala vyjsť už v októbri 2014 a všetky časti budú k dispozícii či už v tlačenej, alebo digitálnej verzii. Špeciálna edícia v podobe grafickej novely sa plánuje vydať niekedy v roku 2015.

"Rik Hoskin, Tom Garcia a ja sme dali dokopy desivý malý príbeh pre pobavenie čitateľov,“ hovorí autorka Patricia Briggsová. „Tomove výtvarné umenie je presne to pravé pre tento príbeh a Rick zas zdieľa moju lásku k hororu a humoru. Je to projekt, ktorý by nikto z nás neurobil sám lepšie. Som skutočne nadšená z výsledku.“

Ak ste teda fanúšikom Mercy Thompsnovej a jej dobrodružstiev, neváhajte vziať do ruky aj takúto formu jej príbehov, určite neoľutujete.ČLÁNOK PRIDAL: Mercy
Ďalšie novinky z kategórií INÉ

Tagy: patricia briggs, mercy thompson, alfa & omega


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 52.205.167.104
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
1. Shaola 31.5.14, 14:26
moja milovaná mercy <3 Homecoming bol skvelý, aj keď mňa ešte žiaden mercyn príbeh nesklamal, tak som zvedavá aj na tento. A som rada, že si vymysleli úplne nový príbeh a nesnažia sa do komiksovej podoby pretaviť už nejaký existujúci. Aspoň sa z mercynho univerza dozvieme zasa čosi navyše! :)
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)