Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac august zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 588 užívateľov.
hits
NOVINKA | 6.10.2015 10:34 | KOMENTÁRE [0]
HRA: Jakub Lenart predstavuje Arkham Horror!

Vitajte vo svete stolných hier, kde sa fantázii medze nekladú.

ARKHAM HORROR - kooperatívna hra podľa motívu hororových poviedok H. P. Lovecrafta

počet hráčov: 1 až 8
doba hrania: 180 až 240 min
odporúčaný vek: od 12 rokov

Úvod:
Rok 1926, mesto Arkham, Massachusetts, USA. Dlhé vejúce plášte, klobúky a Thompsony. Zatiaľ čo zvyšok Ameriky trápi prohibícia, obyvatelia Arkhamu majú problémy omnoho väčších rozmerov. Začínajú sa diať podivné udalosti a po celom meste sa objavujú brány do iných dimenzií, odkiaľ sa valia príšery a fanatici zamorujúci ulice mesta. Dobrodruh, študentka, lekár, vedec, mníška a mnoho ďalších postáv sa snaží spoločnými silami odhaliť zdroj týchto udalostí, poraziť príšery, zatvoriť portály a zatajiť temné tajomstvá pred obyčajnými ľuďmi a uchrániť ich tak pred šialenstvom a kozmickou hrôzou, ktorá sa snaží prinavrátiť do sveta.

Jadro:
Táto kooperatívna hra založená na motíve diela H. P. Lovecrafta na prvý pohľad zaujme svojou rozsiahlosťou. Viac ako 700 rôznych komponentov, kartičiek, žetónov, hrdinov a príšeriek vie zabrať dosť času pri príprave hry samotnej (ktorá požaduje, okrem množstva času, aj množstvo priestoru, takže poriadny stôl nie je na zahodenie). Pravidlá hry sú relatívne jednoduché, avšak takmer 30 strán manuálu vie veľa ľudí odradiť a tiež zapamätať si ich nie je práve najjednoduchšie (preto ju odporúčam hrať so skúseným hráčom). Účelom hry je zatvoriť a zapečatiť všetky vzniknuté dimenzionálne brány a neprebudiť pri tom Prastaré zlo. Ide pri tom o kooperatívnu hru, čiže hráči nehrajú proti sebe, ale spoločne proti hre. Tá je rozčlenená na jednotlivé kolá, každé začína určitou Udalosťou, ktorá sa stane v Arkhame a ovplyvňuje nasledujúce kolo. Následne si hráči rozdelia úlohy, pohybujú sa po meste a zbierajú predmety, vykonávajú úlohy, bojujú s príšerami či zapečaťujú brány. Hra končí zapečatením všetkých brán, resp. porazením Prastarého (teda, ak on neporazí vás, čo je, podľa mojej osobnej skúsenosti, viac ako pravdepodobné).

Hra má príjemné tempo, nečakajte však adrenalínovú jazdu. Hodí sa skôr na dlhé upršané podvečery, keď sa môžete (najlepšie s pohárom vína a dobrými priateľmi) vcítiť do svojej postavy a premyslieť každý nasledujúci ťah. Arkham má prvky RPG a jeho variabilita je obrovská, osobne mám za sebou už viac ako 15 partií, a stále objavujem nové zákutia a možnosti. A ak ste fanúšikom mýtu Cthulhu, dostanete vizuálne dobre prevedený svet, kde sa dá stráviť množstvo farbistých a strašidelných, no za to dobrodružných hodín (žiadna hra mi netrvala kratšie než 3 hodiny).

Záver:
Ak je však pre vás Lovecraft veľkou neznámou, nemáte radi horory a pomalé, na stratégii, postavách a plánovaní založené hry, môže vám v tomto prípade vadiť pochmúrna atmosféra, slimačie tempo a miestami zacyklené situácie. Aj práve preto je ARKHAM HORROR pre lovecraftovcov povinnosťou a pre ostatných poriadne veľká výzva.

Recenziu si pre vás a náš Fantasy svet pripravil Jakub Lenart.Arkham Horror
ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií HRA

Tagy: arkham horror, horor, lovecraft, fantasy, jakub lenart


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 44.200.175.255
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)