Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
NOVINKA | 31.8.2014 11:22 | KOMENTÁRE [0]
FILM: The Boxtrolls

Adoptívni rodičia môžu byť aj malí a trošku smradľaví...

V roku 2005 vydalo najväčšie univerzitné vydavateľstvo Oxford University Press 544-stranovú knihu pre deti od Alana Snowa, ktorá bola zaujímavá niekoľkými vecami. Alan Snow, o ktorom sa zatiaľ veľa nevie, aspoň nie u nás, sa knihu rozhodol sám i zilustrovať. Nebolo by na tom nič zvláštne, ak by tieto ilustrácie neboli roztrúsené na všetkých 544 stranách. Nuž a tieto dynamické čierno-biele kresby sa tak veľmi nápaditým spôsobom postarali o to, že si túto nie veľmi tenkú knihu obľúbili aj fanúšikovia komiksov.

Here Be Monsters!, tak sa totiž Snowova knižná prvotina volá, v sebe ukrýva, okrem unikátneho príbehu, ku ktorému sa ešte dostaneme, aj niekoľko vtipných odkazov na diela popredných britských autorov, vrátane tých fantastických (zabudnúť na Rowlingovú?! Kdeže!!!), a v podobe malého miestopisu mapuje okolie mesta Wiltshire, ktoré stálo predlohou Snowovmu trošku magickému svetu z roku 1803. A práve Snowove abstraktné využitie alternatívnej reality, v ktorej sa zvláštny príbeh hlavného hrdinu odohráva, oslovilo producentov nemenej známeho štúdia Laika (Coraline a ParaNorman), ktorí si pre vás v toto sychravé obdobie pripravili jedno malé a takmer klasické prekvapenie.

Svet Alana Snowa, kde sa o slovo hlási mágia a magické tvory nie dvakrát lákavé svojím zjavom, ožije aj na filmových plátnach. The Boxtrolls vás vrúcne objímu už túto jeseň. Už 26. septembra si ich v pohodlí svojho potrubia a odpadkových košov budú môcť vychutnať návštevníci kina v zahraničí, my sa na svoj kúsok „smradu“ môžeme tešiť už 23. októbra, a hoci preklad filmovej snímky neznie dvakrát lákavo (Škatuliaci?!), kvalita je zaručená hádam na 100%!Anotácia:

Mladý hrdina strávil většinu svého života v podzemí. Nebyl tam ale sám. Vychovávali ho skřítci. A právě ti teď od něj potřebují pomoc, protože s jejich domovem to nevypadá zrovna nadějně...

The Boxtrolls Official Trailer


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií FILM

Tagy: fantasy, deti a mladez, the boxtrolls, laika, alan snow


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 18.206.13.203
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)