Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
NOVINKA | 28.8.2014 08:53 | KOMENTÁRE [2]
FILM: The Maze Runner

YA je jednoducho v kurze!

Jamesa Smitha Dashnera poznajú čitatelia ako autora špekulatívnej fikcie pre mladistvých, ktorý odštartoval profesionálnu dráhu spisovateľa v roku 2003, kedy mu vyšla jeho románová prvotina A Door in The Woods. V súčasnosti sa jeho meno skloňuje s prichádzajúcou premiérou vedecko-fantastického thrilleru The Maze Runner, primárne čerpajúceho z rovnomennej knižnej predlohy, ktorá Dashnerovi vyšla v roku 2009. Keďže tento Dashnerov postapokalyptický román symbolicky otvára zatiaľ málo prebádaný svet Maze Runner-a (ide o pútavú tri/tetralógiu), vkladajú jeho fanúšikovia všetku svoju nádej do filmovej spoločnosti 20th Century Fox, ktorá sa pred istým časom rozhodla oživiť svet plný nielen paradoxov či utópie, ale aj literatúry pre mladistvých.

Práve stále obľúbená Young Adult Fikcia v Dashnerovom prevedení prináša do tohto žánru pomerne nový rozmer a konfrontuje čitateľa s neprikrášlenou realitou (napriek fiktívnej dejovej línie), ktorú sa pokúsil v 113 minútovej snímke zachytiť aj režisér Wes Ball. The Maze Runner by mal do kín zavítať 18. septembra, ale už teraz sa snaží diváka nalákať predovšetkým na obsadenie, ktoré viac-menej iskrí známymi hereckými osobnosťami. V hlavných úlohách sa vám predstaví Dylan O'Brien (Teen Wolf), Thomas Brodie-Sangster (Games of Thrones), William Jack Poulter (Narnia: The Voyage of the Dawn Treader) či Patricia Davies Clarkson (Phoebe in Wonderland).

Anotácia:

Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule.

Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení.


The Maze Runner Official Trailer


Niekedy sa čakanie na zaujímavý film dá skrátiť napr. čítaním. James Smith Dashner síce nie je u nás taký známy ako vo svete, ale jeho Maze Runnera môžete nájsť v pomerne bohatej ponuke našich kníhkupectiev.


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií FILM

Tagy: the maze runner, post-apocalyptic, sci-fi, thriller, young adult fiction


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 18.206.13.203
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
2. jozoj 19.4.16, 21:05
Ako som si myslel ....
... je to úplne stratené, kameň keď čľupne do vodyurobí aspoň vlnky, tu je to zapadnuté ktohovie kde ...
1. jozoj 19.4.16, 21:00
Labyrint: Útek
Napriek nie celkom priaznivým odozvám od "znalcov - amaterskych kritikov" na fóre zameranom na filmy, musím odporúčať tento film, ako aj jeho pokračovanie, do pozornosti. Pokladám ho za hodne zaujímavý a myslím, že hlavne pre tesne "preddospelých", teda takých, akí sú hrdinovia filmu, aj atraktívny.
Tento komentár v podstate píšem ako skúšku, aby som porovnal výsledok s uverejňovaním vo fóre
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)