Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac január zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 581 užívateľov.
hits
NOVINKA | 8.1.2010 04:03 | KOMENTÁRE [1]
AUTOR: Exkluzívne interview!

Fantasy svetu sa podarilo získať interview s českou fantasy spisovateľkou Miroslavou Kvášovou.

Spisovatelia zo Spojených štátov majú jednu veľkú výhodu: ak sa im podarí vydať knihu, vydavateľstvo ju pretlačí do ďalších päťdesiatich štátov sveta bez ohľadu na kvalitu. A tak, zatiaľ čo do našich kníhkupectiev prúdia zástupy upírov, profesorov Langdonov či čarodejníkov a anjelov smrti, domáca tvorba zostáva kdesi v úzadí, čo je veľká škoda. Fantasy-svet sa rozhodol dať priestor domácim autorom a ako prvú vám predstaví pani Miroslavu Kvášovú, autorku fantasy Devět mečů slávy – Hrôd Beraht.

Začnem asi tou najklasickejšou otázkou - čo Vás priviedlo k písaniu?
Nutnost. Od malička ráda čtu, byla jsem takové to dítě, které leží v knihách a pořád se toulá vysněnými světy. Moje fantazie produkovala tolik podnětů, že jsem prostě musela psát a psát. Takže od okamžiku, kdy jsem tuhle dovednost ovládla, jsem kolem sebe vršila stohy popsaných papírů s nejrůznějšími příběhy. Někdy to byly reakce na přečtené, někdy to byly moje vlastní historky, když jsem měla chuť číst a nenašla jsem vhodnou knížku, tak jsem si ji prostě napsala.

Prečo ste si vybrali práve žáner fantasy? Čím je pre Vás tento žáner taký jedinečný, že sa venujete práve jemu?
Protože nemá nic společného s reálným světem. Sice z něj vychází a obráží historické děje, protože tím je člověk chtě nechtě ovlivněný, ale nevztahuje se k současnosti a okolnostem skutečného života.

A čo iné žánre – píšete aj „nefantasy“?
Píšu, ale podstatně méně. Něco málo poezie a vesmírných, ani ne tak sci-fi, protože technické vědy nejsou právě můj silný obor, spíš opět fantasy.

Kde hľadáte inšpiráciu pre Vašu tvorbu?
V hudbě a přírodě. Tam ke mně přicházejí děje a události samy od sebe.

Koľko času venujete písaniu? Je to Váš džob na plný úväzok alebo skôr príjemný relax popri zamestnaní?
Živit se literární tvorbou bych nemohla, protože jsou dny, kdy nevstanu od počítače, a pak zase celé týdny, kdy nenapíšu ani čárku. Nedá se to ani nazvat relaxem, protože když mě příběh pohltí, žiju v něm a nic jiného ke mně nedoléhá, takže soustředit se na realitu a nutnost v ní existovat je docela dřina. Takže bych to nazvala spíš „duševní hygienou“.

Čo rada robíte vo voľnom čase, keď nerozvíjate nové príbehy?
Máme s manželem domek na venkově, takže se věnuju zahradě, vzhledem k tomu, že dcera odešla na vysokou, mám čas i na našeho ročního leonbergera, čtu, hraju na kytaru a z nedostatku jiného kulturního vyžití koukám na filmy a seriály, které mne zaujmou. Abych to uvedla na pravou míru, televize by pro mne nemusela existovat, ještě že někdo chytrý vymyslel video a DVD.

Otázka, ktorej odpoveď akosi prirodzene ľudí zaujíma - ktoré sú Vaše najobľúbenejšie knihy? Máte nejaký osobný rebríček najlepších kníh, ktoré ste kedy čítali?
Tak tohle opravdu nedokážu jednoznačně specifikovat. Mám spoustu oblíbených knih a autorů, záleží na mé náladě a na chuti číst. Miluju hlavně historickou prózu, mám ráda sci-fi počínaje dřevní klasikou Julese Verna a konče Herbertovou Dunou, mám ráda knížky Zana Greye a dobrodružnou literaturu vůbec, pohádky, pověsti, prostě pokud to není současná realita, tak v podstatě cokoliv. Kupodivu moc nemusím fantasy, i Pána prstenů jsem si přečetla až poté, co jsem viděla filmy.

Pamätáte sa na prvú vec, ktorú ste napísali?
Ano, mám ji dokonce schovanou. Bylo to několik sešitů, které jsem psala několik let, byl to takový můj „virtuální“ hokejový deník.

Kto Vás pri písaní najviac ovplyvnil?
To také nedokážu přesně určit. Líbí se mi košaté, barvité styly, které přitom nezdržují příběh, ale jeden konkrétní autor to nebyl.

Váš hrdinský fantasy román Devět mečů slávy – Hrôd Beraht je relatívne rozsiahle dielo. Ako dlho Vám trvalo napísať ho?
V zásadě mnoho let. Nepsala jsem ho s úmyslem vydat ho. Ne že bych se nepokoušela své věci publikovat, ale jaksi vyšlo vždycky něco jiného, než jsem chtěla, takže jsem psala do novin a publikovala odborné texty, ale na vlastní literární tvorbu jsem víceméně rezignovala a psala jsem si jen pro sebe a pro své přátele, kteří byli ochotní moje vymyšlenosti číst. První zárodky Mečů jsou staré dvě desetiletí a nebýt TolkienConu, asi by nikdy nespatřily světlo světa. Teprve ten mi dodal odvahu ukázat rukopis Michaelu Broncovi, a od té chvíle do vydání knihy uplynuly ještě další tři roky, protože můj původní rukopis byl příliš osobní a poplatný mým představám na to, aby ho bylo možné vydat.

Ako hrdinovia získali svoje mená?
Inspirace jsou různé. Částečně jsou to různé modifikace starých keltských slov, částečně volná inspirace, kdy zaslechnu slovo, které se mi zalíbí a mám pocit, že je nositelem asociace, která se k dané postavě hodí, částečně jsou to jména vymyšlená.

V príbehu sa vyskytujú rôznorodé postavy, každá niečím výnimočná. Ktorého z hrdinov máte vy osobne najradšej a čím si toto postavenie obľúbenca získal?
Jsem spisovatel-cestovatel, přesouvám se do všech postav, které mi projdou dějem, ale asi nejbližší je mi Iswalta. Je věcná, zdánlivě chladná, ale vnímavá a citlivá, jen to nedává najevo. Umí v sobě dobře tajit všechny své bolesti i radosti a nevystavuje je světu na odiv, ani neočekává žádné milosti a pomoc s každou hloupostí, se kterou by si neuměla poradit.

Na konci knihy ste si nechali otvorené malé zadné dvierka. Prezraďte, môžeme sa tešiť na návrat Séana Kelturiho? :)
Kromě vydaného prvního dílu jsou dopsané další dva, a tři díly mám rozepsané. Jak už bylo řečeno, Meče píšu mnoho let, celkem je příběhů deset, každý je věnovaný jednomu z Mečů, ale jestli se dostanou do rukou čtenářům, to nezáleží tak docela na mě.

Mnohí z mladých autorov sa boja ísť s kožou na trh. Čo podnietilo Vás k tomu, aby ste svoje dielo publikovali a nenechali si ho len pre vlastné potešenie v počítači?
Myslím, že to není odvahou autorů, ale spíše odvahou nakladatelů. V dnešní době jen málokterý z nich vydá neznámého autora, ještě k tomu českého nebo slovenského, který za sebou nemá žádnou protekci. Vzhledem k tomu, že jsem zkoušela své práce nabízet na různých místech, včetně velkých nakladatelství, mám s tím bohatou zkušenost. Nebýt Michaela Bronce a jeho statečnosti, psala bych si do šuplíku dál.

Čo hovoríte na súčasnú československú fantasy a scifi scénu?
Přiznám se k neuvěřitelnému ignorantství, jak jsem zmínila výše, já tyhle knihy v podstatě nečtu. Věřím, že je mezi současnými autory mnoho těch, kteří mají čtenářům co sdělit, ale já jsem uzavřená ve svých světech a nemám ráda, když mi je narušují světy jiných. Snad jsem tím své kolegy-autory příliš neurazila.


Stručný životopis nám poskytla pani Kvášová osobne:
„Je mi 45 let, narodila jsem se v Praze, ale odešla jsem studovat do Olomouce, na filozofické fakultě Palackého univerzity jsem absolvovala obor historie. Hned po ukončení studia jsem nastoupila do muzea v Pelhřimově, a tady pracuju dodnes. Věnuji se výchovně vzdělávací činnosti, hlavně akcím a přednáškám pro školy, v rámci své odborné činnosti píšu o historii pelhřimovských domů, provádím turisty městskou památkovou rezervací, ve spolupráci s dalšími městskými kulturními institucemi připravuju akce pro veřejnost atd. Jsem prostě všestranně poznamenaná svým povoláním.“

Ďakujeme pani Kvášovej za spoluprácu a želáme jej veľa úspechov v pracovnom aj osobnom živote.


ČLÁNOK PRIDAL: Bruja
Ďalšie novinky z kategórií AUTOR

Tagy: miroslava kvasova, predstavujeme


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 54.224.117.125
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
1. IP 41.214.119.155 16.5.14, 04:12
Ahoj
Ahoj drahá,
Prosím, kontaktujte ma cez moju e-mailovú id pre viac komunikácie.
gracebaby_w10@yahoo.co.uk
Ďakujem.
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)