Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
NOVINKA | 2.7.2016 17:24 | KOMENTÁRE [0]
PODUJATIE: Žiarsky Geekfest 2016 (reportáž)

Pred týždňom bolo rovnako teplo ako dnes. Akurát sme práve vtedy boli na GeekFeste.

Minulý víkend, 25. až 26. júna 2016, sa v priestoroch MsCK v Žiari nad Hronom uskutočnil prvý ročník dvojdňového festivalu sci-fi, fantasy, hier a japonskej kultúry, Žiarsky GeekFest. Nielen fanúšikom, ale aj návštevníkom mal priniesť kreatívny spôsob trávenia voľného času a zároveň otvoriť prichádzajúcu letnú sezónu. Programová štruktúra, ktorá pozostávala z dvoch blokov, lákala či už na mená známych osobností slovenskej a českej fantastickej scény (Juraj Červenák, Jana Plauchová, Juraj Malíček, Brian Sensej Terrero, Ivana Košťalová, Lucka Závodníkova, Peter Šufliarsky a iní), alebo odborné semináre a workshopy v réžií Veľvyslanectva Japonska v Slovenskej republike.

O vyplnenie voľného času sa v priestoroch budovy, pokiaľ ste sa rozhodli pre malý oddych, alebo ste jednoducho čakali na ďalší prednáškový vstup, postarali (nielen) lokálni predajcovia (žiarsky antikvariát Tuborgaha, banskoštiavnický Antikvariátik.sk, Funtastic, Chiméra, WarpHammer). Vaša zbierka cenností sa teda mohla rozrásť o dobrú knihu, lákavý grafický román, pekný šperk, ručne vyrábané dekoračné predmety, aktuálne hry, zberateľské figúrky i praktické darčeky, ktorými ste potešili seba, svojich blízkych, priateľov a rodinu.Domov ste si, okrem iného, mohli odniesť aj pomerne veľké množstvo príjemných spomienok, hodnotné informácie zo sveta populárnej kultúry, oku lahodiace ceny z tomboly, kostýmovej, výtvarnej i fotografickej súťaže, ktoré usporiadateľom festivalu venovali popredné vydavateľstvá (Albatros, Slovart, Artis Omnis, Comics Centrum), fantastické a aj herné obchody. Zacestovať ste si mohli i v čase. Banskoštiavnický Antikariátik.sk priniesol zbierku cenných japonských drevorezov, výstavné komiksové kúsky, vrátane Saudkovej Muriel, kultové artbooky a nostalgické filmové plagáty. Tie nejedného návštevníka preniesli do detských čias a dovolili mu zaspomínať si na to, čo ho ovplyvnilo, alebo nakoplo začať sa zaujímať o fantastiku.

Dva dni plné zábavy prebehli pokojne. Miestami možno trošku monotónne, ale aj to niekedy k takému festivalu patrí. Žiarsky GeekFest, napriek tomu, že mal svoju premiéru, sa po organizačnej stránke zvládol. Menšie prekážky organizátori (a ich tím dobrovoľníkov) vyriešili rýchlo a k spokojnosti návštevníkov. Vzhľadom na to, že návštevnosť nebola vysoká, v nedeľu možno žiadna, vízia chaosu alebo väčších problémov nehrozila.

Zamrzí iba jedno. Projekt bol našliapnutý dobre. Mal potenciál rozvíjať sa a naozaj priniesť na stredné Slovensko niečo zaujímavé. Ďalej ako po inšpiráciu sa známymi festivalmi v Bratislave (Comics Salón a Istrocon, AnimeSHOW a GAME EXPO či MangaFest!) sa však nedostal. Takže v o čosi menšej podobe sme tu mali sesterské podujatie, ktoré o sebe dalo aktívnejšie vedieť až mesiac aj niečo pred svojím konaním sa. Dovtedy ste vedeli iba to, že v Žiari nad Hronom bude niečo prebiehať, ale k relevantnejším informáciám ste sa neprepracovali vôbec, alebo len okrajovo, a to ani na hlavnej stránke podujatia. Facebookový účet rovnako tak zíval prázdnotou a aj komunikácia s hlavnými organizátormi či koordinátormi festivalu takpovediac stála na mŕtvom bode. Malá až takmer žiadna reklama sa negatívne podpísala aj na účasti súťažiacich v jednotlivých súťažných aktivitách. O tých, ktoré prebiehali na mieste, sa návštevník dozvedel z druhej ruky, alebo po tom, keď sa na to opýtal, pretože niekde čosi započul.


Pekné priestory a rozdelenie programu do dvoch blokov (takže ste nemuseli použiť časovrat či frflať na to, že sa neviete naklonovať) síce čo-to zachránili, ale nevyriešili s pribúdajúcou neskorou hodinou prázdnotou zívajúce miestnosti a skľúčených prednášajúcich, ktorí vynaložili všetko úsilie na to, aby návštevníkom, ktorí chýbali, priniesli a porozprávali niečo nové.

Prvý ročník Žiarskeho GeekFestu splnil očakávania, ktoré sa do neho vkladali, pretože neboli veľké a rátali s tým, že festival so sebou prinesie skôr viac nedostatkov ako vychytáviek, čo milo prekvapia. A aj z tohto dôvodu by ste mu mali dať druhú šancu. Pokiaľ sa teda bude druhý ročník konať, príďte naň a presvedčte sa, či sa zlepšil. Minimálne tá snaha tu je, a to priamo zo strany usporiadateľov.

Ak vás Žiarsky GeekFest opäť sklame, vsaďte na istotu. Navštívte napríklad taký PegasCon. Alebo sa choďte kultúrne vyžiť na stále viac zaujímavejšiu Fest Anču, kde si stretnutie s populárnou kultúrou môžete vychutnať práve cez film. Festivalov je tu veľa. Len si musíte vybrať ten správny.

Reportáž pre vás pripravil akčný tím Fantasy svetu :) Fotky boli prevzaté z FB stránky podujatia.Týždeň Geeka #103 - Žiarsky Geekfest 2016


Juraj Červenák - Geekfest 2016


ČLÁNOK PRIDAL: Ella
Ďalšie novinky z kategórií PODUJATIE

Tagy: geekfest, ziarsky geekfest, sci-fi, fantasy, japonska kultura, popkultura


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 34.225.194.102
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)