Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
NOVINKA | 7.6.2016 17:51 | KOMENTÁRE [0]
PODUJATIE: Prichádza žiarsky Geekfest 2016... a mega súťaž! (aktualizované)

Festival v srdci Slovenska! Tešíte sa?

AKTUALIZÁCIA

Ultimátnym výhercom sa stáva slečna Andrea Jančoková, ktorej týmto srdečne gratulujeme a želáme veľa krásnych zážitkov na blížiacom sa Geekfeste!PÔVODNÁ SPRÁVA - 17.5.2016 15:24

Tlačová správa

Priaznivci sci-fi a fantasy sa dočkajú vlastného festivalu aj v Žiari!

Už o niekoľko týždňov sa môžete stať súčasťou dvojdňového festivalu sci-fi, fantasy, hier a japonskej kultúry. Žiarsky Geekfest sľubuje dva dni kvalitného programu plného prednášok, skvelých filmov a zábavy.


Sci-fi či fantasy sú témy s obrovským množstvom fanúšikov po celom svete. Festivaly, ktoré sa podobným témam venujú, dorazili už aj na Slovensko. Ak však chcete byť ich súčasťou, musíte cestovať do hlavného mesta. A keďže na strednom Slovensku dlhodobo absentoval festival, ktorý by sa podobným témam venoval, skupina mladých ľudí zo Žiaru nad Hronom sa rozhodla priniesť niečo podobné aj do nášho mesta.

„V celom programe festivalu budú mať návštevníci možnosť vypočuť si rôzne prednášky, a to či už odborné, alebo len také, ktoré budú zamerané na istú popkultúrnu tému a návštevníkom predstavené z pohľadu pravého fanúšika,“ približuje zameranie podujatia Marek Páleník, hlavný koordinátor festivalu. Organizátori na príprave podujatia spolupracujú aj s Veľvyslanectvom Japonska v Slovenskej republike, ktoré prinesie návštevníkom atraktívny kaligrafický workshop a prednášku o Japonsku a jeho kultúre.

Stredoslovenský festival Žiarsky Geekfest sa uskutoční počas dvoch dní, a to v sobotu a v nedeľu, čiže 25. a 26. júna 2016. Návštevníci sa tak môžu počas oboch dní tešiť na približne tridsať prednášok. Chýbať nebudú ani odborné workshopy so známymi spisovateľmi, úspešnými ilustrátormi, ale aj s majiteľom žiarskej čajovne. Popritom sa budú premietať rôzne filmové novinky a chýbať nebudú ani klasiky z japonskej kinematografie.

Tešiť sa môžete aj na sprievodné podujatia, ktoré sú predovšetkým zamerané na rôzne spoločenské hry či tematické súťaže. Jednou z už klasických festivalových súťaží bude aj kostýmová súťaž (tzv. cosplay), ktorá sa bude niesť v duchu festivalu, takže na pretras príde nielen anime, ale aj fantasy, sci-fi, horor či hry ako také. Celý deň bude k dispozícii aj kreatívna stena na kreslenie a návštevníci festivalu si tak budú môcť vyskúšať vytvoriť spoločné interaktívne dielo plné úžasných a možno aj bizarných nápadov.

„Jednoducho chceme dať priestor nielen fanúšikom komunity nadšencov sci-fi či fantasy, ale aj širokému okoliu. Je to niečo nové, čo tu na strednom Slovensku ešte nepoznajú a na čo sa možno pozerajú s odstupom. Je to však úplne bežné podujatie, na ktorom sa môžu dozvedieť niečo o kultúre iných krajín či o iných umeleckých žánroch, na aké boli doteraz bežne zvyknutí. Niečo podobné na strednom Slovensku chýbalo.

Navyše, mnoho ľudí to má k nám bližšie ako do Bratislavy, takže veríme, že tým, ktorým sa za podobným festivalom nechcelo cestovať do hlavného mesta, prídu práve k nám. Oplatí sa vyskúšať si to i ochutnať atmosféru nášho podujatia,“
dodáva Marek Páleník.

Viac informácií o podujatí získate aj na hlavnej webovej stránke Ziarskygeekfest.sk, ako aj na oficiálnej facebookovej stránke.Pozor súťaž!!! Nepremeškajte!!!

Nový festival v srdci Slovenska láka na bohatú programovú štruktúru a atraktívnych hostí. Užite si ho v plnej paráde, stačí sa zapojiť do súťaže, ktorú sme si pre vás pripravili. Jeden z vás vyhrá nielen dve voľné vstupenky, ale aj dve knižné prekvapenia. Stačí iba správne odpovedať na nami položené otázky a 6. jún 2016 vás možno milo poteší!

Súťaž potrvá od 17. mája 2016 do 5. júna 2016 do polnoci!

Súťažný formulár (klik): Súťažte s Fantasy svetom o dve exkluzívne vstupenky na žiarsky Geekfest 2016!Ceny do súťaže venovali organizátori žiarskeho Geekfestu 2016 a náš portál.


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií PODUJATIE

Tagy: ziarsky geekfest 2016, geekfest, festival, fantasy, sci-fi, horor, popkultura, japonska kultura


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 34.225.194.102
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)