Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
NOVINKA | 1.4.2016 19:49 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Kniha mesiaca marec: Stephen King a jeho Revival (aktualizované)

Pokiaľ ste fanúšikmi Stephena Kinga a príťažlivú formu zábavy pre vás predstavuje dobrý horor, nasledujúca súťažná aktivita je pre vás ušitá na mieru.

AKTUALIZÁCIA

Veľmi pekne vám ďakujeme za vašu priazeň. Spomedzi 149 zaujímavých odpovedí sme vyžrebovali tú od slečny (alebo pani) Juríkovej. Srdečne jej gratulujeme a pozývame vás súťažiť o ďalšiu zaujímavú knihu mesiaca, ktorá sa vám odkryje už v nedeľu.

Správne odpovede

a) február 2016
b) Marína Gálisová
c) áno
d) od Osvietenia, Doktora Spánok, cez To či Carrie, až po "milujem" všetky :)PÔVODNÁ SPRÁVA - 1.3.2016 20:21

Stephena Kinga vám určite predstavovať nemusíme. A ak predsa, tak by ste o ňom mali vedieť vlastne len to, že je v súčastnosti nielen najplodnejším americkým autorom hororu, vedeckej fantastiky či fantasy ako takej, ale tak isto aj držiteľom niekoľkých prestížnych literárnych cien, ktoré vlastne odzrkadľujú kvalitu jeho prác. Nakoniec, na svojom konte má zatiaľ okolo päťdesiatky románov či dvoch stoviek poviedok. Jeho rukopisy oslovili veľké filmové aj televízne spoločnosti a čo-to z jeho tvorby nájdete aj medzi komiksmi.

Kingova kniha Revival vyšla v roku 2014 a v rozhovore pre dvojtýždenník Rolling Stone jej autor prezradil, že predstavuje vyrovnanú zmes thrilleru i hororu, ktorá bola inšpirovaná klasickými románmi od Arthura Machena "The Great God Pan" a Mary Shellyovej "Frankenstein". Kingov román Revival získal veľmi pozitívne ohlasy a vo februári tohto roku sa udiali dve dôležité veci. Vydavateľstvo Ikar uviedlo na knižné pulty jeho slovenskú verziu a Josh Boone si na ňu tak dlho brúsil zúbky, až vytvoril scenár, ktorý momentálne schvaľuje filmová spoločnosť Universal Studios. A zatiaľ čo bude rozmýšľať nad tým, aký verdikt vynesie, vy si môžete o najnovšiu Kingovku zastúťažiť!Ako?

Pomerne jednoducho, stačí vybrať tie nekreatívnejšie odpovede v našom súťažnom formulári a jeden z vás sa stane šťastným vlastníkom bombastickej knihy bombastického vydavateľstva a ešte bombastickejšieho autora.

Súťažný formulár nájdete priamo tu - Kniha mesiaca marec: Stephen King a jeho Revival

Knihu do súťaže venovalo vydavateľstvo Ikar a súťaž prebieha v časovom intervale od 1. marca do 31. marca 2016 do polnoci.

Stephen King Questions God, Faith In ‘Revival’


Oficiálna anotácia vydavateľstva:

Sú sily, ktorým neunikneme.

James Morton mal šesť rokov, keď k nim do farnosti prišiel mladý sympatický reverend Charles Jacobs. Priviedol si krásnu manželku, malého synčeka a deti vo farnosti zabával milými elektrickými vynálezmi.

Tragédia však reverenda pripravila o milovanú rodinu a jeho zármutok sa zmenil na vzburu proti Bohu. Po kázni, v ktorej verejne odvrhol svoju vieru, musel z fary odísť.

Odvtedy prešlo veľa rokov. James Morton je dospelý, živí ho rocková hudba a zabíja ho závislosť od heroínu. Je na dne, keď sa opäť stretne s Charlesom Jacobsom – a objaví tajomný, nebezpečný svet, o akom dosiaľ netušil. Reverend je totiž posadnutý predstavou všemocnej božskej elektriny, jeho vynálezy však vedia rovnako pomôcť, ako drasticky uškodiť. Muž, ktorý kedysi slúžil dobru, dnes kladie na oltár svojej novej modly celý život – aj životy iných ľudí. James Morton sa nechtiac stáva jeho spoločníkom.
ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: kniha mesiaca, stephen king, ikar, horor, thriller, revival


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 18.206.13.203
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)