Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
NOVINKA | 19.2.2016 21:16 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Truhla ze Zálivu smrti skrývá příběhy plné děsu

Svatopluk Doseděl přináší tři hororové povídky z českých luhů a hájů...

Tlačová správa vydavateľstva Epocha:

Svatopluk Doseděl je jeden z mála autorů, kteří se soustavně věnují fantastickému hororu. Čtenáře zaujal již prvními povídkami, zasazenými do Spojených států, úspěch však sklidil především s příběhy, které se odehrávají na našem území. Doseděl se totiž při jejich vymýšlení nechává inspirovat místními pověstmi a legendami. Texty navíc doprovázejí ilustrace míst, kde se děj odehrává, o to silněji pak působí.

Autorovým nejnovějším počinem je sborník tří novel Zlo přichází třikrát, v němž opět dokazuje svůj vypravěčský talent a cit pro budování atmosféry. Kniha vyšla jako příloha časopisu Pevnost 11/2015 a nyní se dostává do běžného prodeje.

Anotace:

Ve třech novelách Svatopluka Doseděla vás čekají příběhy o vražedném astrálním zlu, přetrvávajícím stovky let v místě bývalého popraviště, brutální lidské bestii z čerstvě osvobozených Sudet a zoufalém činu, spojeným s její likvidací, a také o podivném přání umírajícího starého žida, který touží nalézt zednářský poklad, a zajistit si tak život věčný.

Autor zde, stejně jako v předchozích knihách Bestseller a Zlo přichází třikrát, zručně kombinuje trojici osvědčených ingrediencí, jimiž jsou regionální pověsti, civilní přístup a vypravěčský cit, čímž vytváří přesně ten typ moderního hororu, který mají jeho čtenáři tak rádi.


Online listovanie v knihe - Truhla ze Zálivu smrtiO autorovi:

Svatopluk Doseděl (*1968)

Po absolvování střední ekonomické školy a pomaturitní nástavby prošel řadou zaměstnání. Byl úředníkem, pojišťovákem i obchodním zástupcem. Posledních dvanáct let pracuje jako redaktor regionálního měsíčníku. Rád čte světovou beletrii, dívá se na pěkné filmy, poslouchá muziku, zejména starší americkou, a realizuje se v lokální country kapele. Chutná mu pivo, červené víno a jindřichohradecký rum. Pochází ze severních Čech, ale školní a studentské roky strávil v Jindřichově Hradci. Od roku 1998 žije v Jarošově nad Nežárkou

V letech 1995-1997 publikoval v dávno zaniklém časopise Nemesis šest hororových povídek, odehrávajících se ve Spojených státech. Po jejich čtenářském úspěchu vydal Milanem Fibigerem ilustrovaný sborník Krvavá hostina (1998). Novelou Kalvárie (2000) se poté tematicky přesunul do prostředí jihočeského Jarošova, v němž nalézá inspiraci vpravdě nečekanou. V roce 2003 byla do antologie 2004: Český horor zařazena jeho povídka Na jejich straně je čas… a v časopise Pevnost vyšel druhý příběh z Jarošova Batalión (2005).

Na avizovaném románu pracoval poměrně dlouho. Fandové se dočkali až na podzim 2005, kdy se v Edici Pevnost konečně objevil Bestseller. Rok na to vychází jarošovský triptych Zlo přichází třikrát, obsahující již vydané novely Kalvárie a Batalión, doplněné novinkou Lykantropie.

Na další horor si čtenáři museli počkat do srpna 2009. Tehdy se do trafik dostala Pevnost s obsáhlou povídkou Den, kdy umlkly zvony a na Topzine.cz o ní napsali: „Doseděl se vrací s ještě větší parádou, než na jakou jsme od něj byli zvyklí.“ Zatím poslední publikační činnost vykázal v roce 2012. Nakladatelství Epocha vydalo hororovou antologii Cáry rubáše, jejíž čtvrtinu tvoří Dosedělova temná duchařina Solitér.

Svatopluk Doseděl je dnes vlastně jediným tuzemským čistě hororovým prozaikem, ovšem mediální přízvisko český King sám důrazně odmítá. Jisté však je, že přehledný a sugestivní styl vyprávění, inklinace ke kořenům žánru a obratné propojení civilní story s fikcí dělají z jeho příběhů čtivo, k němuž se čtenáři moderního hororu rádi vrací.


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: truhla ze zalivu smrti, epocha, horor, fantasticka epocha – edice pevnost, svatopluk dosedel


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 18.207.160.97
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)