Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 604 užívateľov.
hits
NOVINKA | 16.11.2015 12:20 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Virtuální vrazi

Jana Rečková vás vezme na ponurú prechádzku virtuálnymi svetmi.

Jana Rečková, držiteľka mnohých literárnych cien, patrí medzi najplodnejšie a najuniverzálnejšie autorky českej žánrovej scény. Píše fantasy, sci-fi i horory, romány i poviedky, diela vážne i humorné, takže dokáže osloviť každého.

Čitatelia Edice Pevnost ju veľmi dobre poznajú, vyšlo v nej šesť jej kníh (jedna s Janou Jůzlovou). Najnovším prírastkom je sci-fi thriller Virtuální vrazi, ktorý bol priložený k tohoročnému augustovému číslu časopisu Pevnost a teraz sa dostáva do samotného predaja.


Čitatelia na Databazeknih.cz napísali:

„Ponuré, ale napínavé vo všetkých momentoch príbehu. Hlavná postava je proste frajer už odmala a každá osoba v príbehu zapadá výborne. Za mňa paráda.“ (DeathStroke)

„Prvé, čo ma na knihe zaujalo, je to, akým štýlom je napísaná. Nenachádzajú sa tu žiadne dlhé popisy prostredia, ľudí a ani vysvetľovanie situácie vo svete. Je to prosto tvrdá dystópia, kde si horných pár tisíc najbohatších žije na úkor neperspektívnych. Autorka nepopisuje ani technológiu alebo vznik virtuálnych svetov, ale čitatelia postupne pochopia, autorka podáva kúsky informácií a človek si ich nejako pospája. Dej sa odohráva v troch časových líniách, takže človek je na začiatku stratený, ale, div sa svete - ono to nejako funguje a stránky pri čítaní rýchlo ubiehajú, bez nudy s veľkou dávkou zábavy.“ (Mitko)

„Snímam pred autorkou klobúk, knižku som prečítal takmer na jeden raz. Dej je svižný, akčný a dosť spletitý, ale nakoniec sa všetky postavy, ktoré Tajn stretol v priebehu svojho zložitého života, znovu niekde vynoria a celý príbeh zamotajú. Vrelo odporúčam všetkým fanúšikom virtuálnej reality.“ (Chobot)
Oficiálna anotácia:

V ponurém světě, sešněrovaném přebujelými předpisy a zákazy, dává mnoho lidí přednost pobytu ve virtuální realitě. Mladí tvůrci světů, bratři Gezové, se tak řízením osudu ocitají v roli nechtěných odpůrců režimu, který už lidem bere i poslední drogu...

Tou je nekonečná proměnlivost virtuálních světů. Právě zde se skrývá před osudem Tajn, jehož rodina byla kdysi rozprášena a uvězněna. Nyní je z něj vládce i ničitel bájných světů a jediné, co od života chce, je porazit strašlivou Nessie. Ovšem s virtuálními světy není něco v pořádku a Tajn bude muset odhalit nejen tajemství záhadné Jetelky, ale i způsob, jak proniknout do fyzického světa dřív, než vše pohltí zkáza...

Jana Rečková předvádí jako již mnohokrát svůj talent a všestrannost, s níž, podobna svým hrdinům, prostupuje světy fantastiky a splétá fascinující, napínavý děj plný zvratů.Info o knihe:

Autorka: Jana Rečková
Názov: Virtuální vrazi
Obálka: Karel Zeman (maľba) a Lukáš Tuma (grafická úprava)
Formát: mäkká väzba, 115 x 180 mm
Počet strán: 280
Nakladateľ: Nakladatelství Epocha
Edícia: Edice Pevnost (95. zväzok)


Info o autorke:

Jedna z najvýraznejších českých autoriek fantastiky už vydala sci-fi, fantasy, horor, lekársky thriller... Jej záber je široký, no to neznamená, že by poľavila z vysokého štandardu kvality. Publikovať začala relatívne neskoro - v tridsiatich troch rokoch -, avšak zameškané roky veľmi rýchlo dohnala a dnes má na svojom konte bezmála tri desiatky kníh. Podobne, ako strieda žánre, strieda i štýly - jej knihy môžu mať poetického ducha i oplývať britkým humorom a sarkazmom. Nenecháva sa spútať konvenciami ani očakávaniami, vždy sa však môžeme spoľahnúť, že sa nám dostane čítavej knihy s množstvom prekvapení.

Z autorkiných diel menujeme sci-fi trilógiu Údolí Žalozpěvu (Triton, 2008-2009), lekársky thriller 24 a 1/2 hodiny denně (Klub Julese Vernea, 2004) či originálnu fantasy Kniha prokletých (Straky na vrbě, 2003). V Edici Pevnost potom Rečkovej vyšli dvojzväzkové fantasy romány Věčný čas zubů (Epocha, 2010) a Pohřbeni na Soldafaru (Epocha, 2008) a druhé vydanie zbierky sci-fi poviedok Pachatelé zvláštních činů (Epocha, 2009).

Jana Rečková je držiteľkou mnohých ocenení - získala titul Lady fantasy, na svojom konte má i Mloka či cenu Ikaros. Opakovane bola nominovaná aj na Cenu Akademie science fiction, fantasy a hororu. Okrem vlastnej tvorby sa venuje aj prekladom. I v nich prekvapuje schopnosťou preniknúť k duchu rozdielnych diel a naplno využíva svoj neopozeraný dar pre jazyk.


ZDROJ: tlačová správa nakladateľstva Epocha


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: jana reckova, virtualni vrazi, epocha


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 44.192.52.167
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)