Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 577 užívateľov.
hits
NOVINKA | 23.10.2015 11:57 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Kavárna šílenců

Po druhý raz, v novom preklade a novej grafickej úprave, vychádza štvrtý diel preslávenej série Laurell K. Hamiltonovej o Anite Blakeovej, lovkyni upírov. Pokiaľ ste vlastníkom starého vydania, môžete si ho vymeniť za nové so zľavou 50%!

Anita Blakeová sa po prvý raz čitateľom predstavila v r. 1993 v románe Provinilé slasti. V dobe, keď upírom nik nedával šancu na prežitie a v predajoch viedli harlekýnky, sa objavila nebezpečná a sexy hrdinka s heslom: "Ja s upírmi nechodím, ja ich zabíjam." Rovnomenná séria sa rýchlo stala kultovou v žánre temných fantasy príbehov s upírou tematikou, bola preložená do nespočetne mnohých jazykov a vzniklo i komiksové spracovanie.

A kto je vôbec Anita Blakeová? Pracuje ako nekromantka v St. Louis. V jej svete vedľa ľudí žijú slobodne i ďalšie bytosti - vlkolaci, zombie či napríklad upíri. Práve od nich si vyslúžila prezývku Popravčí, pretože okrem oživovania mŕtvych sa živí i lovom a likvidáciou zdivočelých krvisajov. Anitine dobrodružstvá hraničia s paranormálnou detektívkou, sú pretkané erotikou a vzťahovými peripetiami, ktoré Popravčí rieši s nejednou nadprirodzenou bytosťou. Vo svete Laurell K. Hamiltonovej, kde každá sekunda môže byť tou poslednou, sa do popredia dostáva skôr animálna príťažlivosť a pudová primitívnosť. Anita nie je žiadna násťročná naivka, ktorá v rohu vzdychá za svojím vyvoleným, ale sebavedomá a silná žena, ktorá si dokáže ísť za svojím - aj v otázkach vzťahov.
Oficiálna anotácia:

“S netvory si hraju pořád. Tak jsem se s jedním zasnoubila. Zabít ho můžu vždycky.”

Anita je oživovatelka mrtvých, a i když občas vypomáhá policii při vyšetřování nadpřirozených zločinů, není žádné soukromé očko. Proto se zprvu odmítá ujmout klienta, který chce nalézt svou zmizelou ženu - vlkodlačici. Navíc má právě spoustu jiných starostí, jak profesionálních, tak soukromých. V milostném životě zatím neměla moc štěstí, a jak se ukazuje, všechno je ještě komplikovanější, když chodíte s vlkodlakem a přitom o vás zároveň usiluje samotný upíří vládce města.

Ale citové problémy musejí stranou, protože k záhadným zmizením kožoměnců se přidává bestiální vražda a ve městě se zničehonic objevuje Anitin starý přítel Edward, profesionální lovec nestvůr - a kde je on, tam se brzy začnou dít velice ošklivé věci. Je na Anitě, aby rozmotala spleť indicií a nenechala se vtáhnout příliš hluboko do podivného světa lykantropích smeček - nebo si aspoň zachránit holý život...Info o knihe:

Autorka: Laurell K. Hamiltonová
Originálny názov: Kavárna šílenců (The Lunatic Cafe)
Preklad: Dominika Moulíková
Obálka: Jakub Jíra
Formát: hardback, 135 x 200
Počet strán: 320
Nakladateľ: Nakladatelství Epocha


Info o autorke:

Americká autorka Laurell K. Hamiltonová (* 1963) v súčasnej dobe žije spolu s rodinou v mestečku Sims v štáte Indiana. Počiatky jej literárnej kariéry mali podobu hŕstky poviedok, fantasy románu Nightseer a aj dvoch kníh z prostredia televízneho seriálu Star Trek: Next Generation a RPG hry Ravenloft. Skutočný úspech jej ale priniesla až rozsiahla séria Anita Blakeová, lovkyně upírů, ktorej sa po celom svete predalo viac než šesť miliónov výtlačkov v šestnástich jazykoch, dočkala sa komiksového spracovania a stala sa jedným zo základných kameňov dnes takého populárneho subžánru paranormálnych romancí. Túto vlajkovú loď autorkinej tvorby dopĺňa podobne ladený cyklus Merry Gentryová, v ktorom rovnomenná hlavná hrdinka opustí nadprirodzenú ríšu a ukryje sa v modernom Los Angeles, kde si zariadi celkom novú identitu ako súkromná vyšetrovateľka.

ZDROJ: tlačová správa nakladateľstva Epocha


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: kavarna silencu, anita blake, laurell k. hamilton, epocha


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 52.90.49.108
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)