Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 604 užívateľov.
hits
NOVINKA | 15.9.2015 09:15 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Kladivo na čaroděje čitateľom servíruje Žrádlo pro psy

Darek Šmíd v deviatom dieli obľúbenej série ponúkne poriadnu jazdu plnú akcie, napätia a krvi!

Séria akčnej urban fantasy Kladivo na čaroděje odštartovala príbehom Magie pro každého v roku 2012. Mieša v sebe prvky fantasy, detektívky, hororu, magického realizmu a mnohých ďalších žánrov. Je šitá na mieru čitateľom, ktorí majú radi akčné, dobrodružné, ľahko vtipné a predovšetkým návykovo čítavé knihy.

Latka sa drží prekliato vysoko, ani vo vetre sa nezatrasie. Veľkou výhodou Kladiva je, že hoci sú diely previazané hlavnou dejovou líniou, v každom dostanete samostatný epizódny príbeh - do série tak môžete naskočiť v akomkoľvek okamihu, ktoroukoľvek knihou. Každý autor prináša niečo nové - niekto kladie väčší dôraz na detektívne prvky, niekto na humor a hlášky, niekto na hororovú atmosféru a akciu... A presne také je Žrádlo pro psy, ktoré sérii dodáva nový rozmer.

„Hororová urban fantasy Kladivo na čaroděje prijala do svojich radov nového autora a redakčné družstvo opäť predviedlo, že vie, čo robí. A to je veľkým plusom celej série, pretože aj keď už ňou prešiel slušný počet spisovateľov, stále si zachováva takú vysokú latku kvality, ako je to len možné.“ (Wojta Běhounek, recenzia v časopise Pevnost)

V každom prípade sa však môžete opäť tešiť na čítavý a akčný príbeh Felixa Jonáša a jeho skupinky svojráznych vyšetrovateľov nadprirodzených javov. Zavedie vás do nášho sveta, ale takého, aký ho nepoznáte... a vlastne ani nechcete poznať. Temné prízraky, oživené mŕtvoly, zabijaci, démoni, psychopati, nekrofili či upíri - s tými všetkými má partia okolo Felixa do činenia, takže pokiaľ potrebujete pomoc tohto druhu, neváhajte sa na nich obrátiť. Teda, alebo radšej váhajte, pretože sú to síce hrdinovia, ale v úvodzovkách - od typických kladných postáv majú poriadne ďaleko.Oficiálna anotácia:

Nováček série přichází tentokrát s hodně krvavou a šílenou jízdou. Pondělí jako malované! U ranní kávy se zmasakruje firma plná bankéřů; v městském parku něco ukusuje lidem hlavy; gigantické psí bestie si v podzemí brousí zuby na hlavní chod. Pro Felixův tým to začíná jako klasická fuška, ale už odpoledne je z toho klasický boj o holý život. Poučení? Pes je občas nejlepším přítelem člověka až ve chvíli, kdy ho tráví v žaludku. Na břehu řeky ožívá mrtvá zvěř, technomagická zařízení hučí pod chodníkem, pražské letiště se chystá na přistání armádního speciálu se čtyřnohou atomovkou na palubě... A to je teprve pondělí.


Info o knihe:

Autor: Darek Šmíd
Obálka: Lubomír Kupčík
Formát: paperback, 125 x 195 mm
Počet strán: 160
Nakladateľ: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz)
Edícia: Fantastická Epocha (43. zväzok edície Fantastická Epocha)


O autorovi:

Darek Šmíd (* 1977)

Narodený roku 1977 v Karlových Varoch, publicista, prekladateľ, práca každého druhu. Autor fantasy komiksu Archibaldova dobrodružství (časopis ABC, 2010-2011) o chlapcovi s trumpetou, ktorá funguje ako zbraň hromadného ničenia. Pre Ikariu napísal kedysi poviedku Urvi mně nohu, řekla barbína, spolupracoval na scenároch televíznych seriálov Comeback a Vyprávěj. Napísal aj dve knihy o filmoch: Příběh filmu KoljaPříběh filmu Tři bratři (Mladá fronta, 2013 a 2014). Pracoval ako redaktor magazínu Pátek Lidových novin a vedúci editor internetových stránok Reflex.cz, píše reklamy a prekladá hromady komiksov, vrátane kompletnej série Transmetropolitan.

ZDROJ: tlačová správa nakladeľstva Epocha


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: kladivo na carodeje, zradlo pro psy, darek smid, epocha


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 44.192.52.167
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)