Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 577 užívateľov.
hits
NOVINKA | 26.8.2015 11:37 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Čoskoro sa vás dotkne búrka

Piaty diel romanticko-detektívnej urban fantasy o princeznej Meredith z Ríše kúziel práve vyšiel.

„Vítr narůstal, rozevlál mi vlasy po tváři, točil s mrtvým listím v malých vzdušných vírech. Blížila se bouře a já ji v Mistrálově těle sledovala narůstat. Kdysi dávno býval Mistrál pánem větru, vládcem nebe, bohem bouří. V očích se mu objevil první blesk. Kdysi dávno už není před tak dlouhou dobou, jako bývalo.“

Sériu Merry Gentry od Američanky Laurell K. Hamilton českým, ale ani slovenským čitateľom nie je treba predstavovať. Tak ako séria o lovkyni upírov Anite Blakeovej sa u ženského publika teší úspechu, o čom svedčí aj vydanie ďalšej, v poradí piatej časti tejto série s názvom Dotek bouře.

Laurell o svojej druhej najpopulárnejšej sérii hovorí takto:
„Prečítala som mnoho kníh, ktoré sa blížili mojej predstave, akí by fae mali byť, ale žiadna z nich nebola presne taká, aká by podľa mňa mala byť kniha o fae. Tak som sa rozhodla napísať svoju vlastnú, podobnú Anite. S drsnou hlavnou hrdinkou, ktorá dokáže byť rovnako tvrdá ako ktorýkoľvek chlap a ktorá sa dokáže s monštrami hrať presne tak, ako by som chcela, aby si s nimi pohrávala.
Keby ľudia písali presne to, čo by som chcela čítať, nič by ma neťahalo, aby som písala sama.
V Merry som, rovnako ako v Anite, stanovila niekoľko skutočností. Merry má cez 30, takže už to má v hlave zrovnané a sama so sebou je spokojná. I Anita, keď prekročí tridsiatku, sa bude musieť trochu upokojiť. V tridsiatke sa buď upokojíte, alebo vám vybuchne hlava - vyberte si.
Merry si tiež spory nevybavuje tak priamočiaro. Vyrástla na dvore, kde nemala veľkú moc, takže aby prežila, musela sa naučiť, ako svoje spory riešiť správne.
Merryin svet sa prelína s Amerikou súčastnosti, veľkým rozdielom je ale prítomnosť mágie. V tomto svete dostali fae po poslednej vojne s ľuďmi na výber: buď vyjdú zo svojich nôr, pojmú za partnerov ľudí a vzdajú sa svojej kultúry, alebo odídu. Tým, ktorí sa rozhodli odísť skôr, ako by sa vzdali toho, kým a čím sú, ponúkol vtedajší prezident Thomas Jefferson domovy. Tak sa fae presťahovali do Cahokia Mounds v Illinois, k jednej z najväčších mohýl na svete.
Keď som zisťovala, ktoré miesto v Amerike by sa najlepšie hodilo na sídlo fae, toto bolo perfektné. Fae sa tak stali v Amerike turistickou atrakciou, ich kráľovská rodina patrí medzi našich občanov, môžeme si ich odfotiť, môžu sa objaviť v bulvári. Tým ale nechcem povedať, že by sa nejako zmenila súčasná politika v zemi. Nie. Fae sú považovaní za inú rasu, trochu ako americkí Indiáni, ale s oveľa väčšou autonómiou.“
V sérii Merry Gentry vyšli tieto časti:

* Polibek stínů (A Kiss of Shadows, 2000)
* Pohlazení soumraku (A Caress of Twilight, 2002)
* Svádení luny (Seduced by Moonlight, 2004)
* Úder půlnoci (A Stroke of Midnight, 2005)
* Dotek bouře (Mistral's Kiss, 2006)
* A Lick of Frost, 2007
* Swallowing Darkness, 2008
* Divine Misdemeanors, 2009
* A Shiver of Light, 2014

V českom preklade v nakladateľstve Epocha vyšli zatiaľ prvé štyri časti. Piata s názvom Dotek bouře vychádza práve v týchto dňoch.

Anotácia:

Princezna Meredith, dědička Temného trůnu, ještě před pár měsíci pracovala jako soukromé očko v Los Angeles. Její teta, královna Vzduchu a Temnoty, jí nabídla svůj trůn za podmínky, že počne dítě dřív než její bratranec Cel. Závod o stvoření nového života je však zároveň bojem o holý život. Zatímco se Merry snaží otěhotnět s královskými strážci, ve faeských kopcích se probouzí zapomenutá magie, která nejenže posiluje schopnosti jejích milenců, ale mění i celou Říši kouzel.
Nyní přibyl v Merryině loži Mistrál, vládce bouří. I královna Andais musí ovládnout svůj vztek a žárlivost, protože nový kapitán její stráže probudil s Merry nejen mrtvé zahrady, ale i tu nejtemnější magii, jíž se nemůže postavit nikdo, dokonce ani Mereditini nejsilnější a nejmilejší: Doyle a Frost. Pokud Merry dokáže získat kontrolu nad prastarou magií, kterou fae kdysi ovládali, může to znamenat naději pro ni a její vládu nad Říší.


Preložila Dominika Moulíková.
edícia Fantastická Epocha
1. vydanie, viazaná s prebalom, formát 130x194

Ukážka
ČLÁNOK PRIDAL: Mercy
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: laurell k. hamilton, merry gentry, dotek boure


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.89.204.127
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)