Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 604 užívateľov.
hits
NOVINKA | 10.3.2009 03:01 | KOMENTÁRE [13]
SERIÁL: Fantasy seriály 2009-2010 (aktualizované)

Čo nás v rokoch 2009-2010 čaká a dúfajme, že aj neminie

AKTUALIZÁCIA

Upírskej tematiky nie je zrejme nikdy dosť. Za posledný rok sa už medzi seriálmi mihli Moonlight, True Blood aj Being Human a tentoraz k nim pribudne aj seriál Vampire Diaries (Upírske denníčky), do realizovania ktorého sa nedávno pustila CW. Príbeh sa sústreďuje okolo 17-ročnej stredoškoláčky Eleny, najpopulárnejšej a najkrajšej na škole, o ktorej lásku a dušu bojujú dvaja bratia-upíri: dobrý Stefan a zlý Damon. Námet pochádza z štvordielnej série Vampire Diaries z pera spisovateľky L.J. Smith.
Len dnes preniklo do éteru meno herečky, ktorá má hrať modrookú blondínu Elenu - je to hnedooká čiernovláska Nina Dobrev, rodená Bulharka, ktorá si zahrá v prichádzajúcom pilotnom dieli (a možno aj v ďalších, ak ju zatiaľ nevymenia).

Zatiaľ štúdio ABC pripravuje dva ďalšie kúsky.
Sci-fi dráma V je obrodením televíznej série z roku 1980 o mimozemšťanoch s názvom "Visitors" (Návštevníci), ktorí navštívia Zem v nie práve najpriateľskejšom duchu. Podľa Hollywoodreporter úlohu Anny - veliteľky mimozemšťanov - dostala Morena Baccarin.
Komediálny seriál No Heroics odhaľuje existenciu béčkových superhrdinov medzi nami. Pôvodne britský seriál preberá ABC, ktorá ho plánuje kompletne prerobiť, a prvou herečkou, ktorá získala rolu, je Eliza Coupe, ktorá si zahrá zápornú hrdinku so schopnosťou neviditeľnosti.PÔVODNÁ SPRÁVA - 7.3.2009 21:17

V nasledujúcom článku sme pre vás pripravili súhrn fantasy/sci-fi seriálov, ktoré v blízkej budúcnosti budete môcť vidieť. Žiaľ, zrejme len prostredníctvom internetu. Smallville, Supernatural, Heroes, Doctor Who, Torchwood, Merlin, Being Human, True Blood, Legend of the Seeker. Pre každého sa čosi nájde.ČO JE NOVÉ U CW
CW Television Networkje pomerne mladá americká televízia, ktorá vznikla pod záštitou CBS Corporation a Warner Brothers, ale hneď sa jej podarilo uchmatnúť si úspešné projekty ako Smallville a Supernatural.
Smallville – Dobrodružstvá mladého Supermana Clarka Kenta v jeho tínedžerských rokoch v hlavnej úlohe s Tomom Wellingom sme mali šancu zhliadnuť aj na Markíze, no len prvých päť sérií. Markíza už dávno kúpila aj šiestu, kedy ju však hodlá zahrnúť do svojho programu, nevedno. Zrejme sa im tam kvôli v poradí už štvrtej repríze Komisára Rexa nezmestí. Tak či onak, v Amerike sa blíži ku koncu už aj ôsma séria a CW pred týždňom informovali, že sa chystá už aj deviata. Smallville sa teda, našťastie, ešte nekončí.

Supernatural - Po česky Lovci duchů, po slovensky Hrozba z temnoty. Hlavnými postavami sú dvaja bratia, Sam (Jared Padalecki, predstaviteľ Deana v Gilmore Girls) a Dean (Jensen Ackles, známy aj rolou Jasona Teagua v Smallville) Winchestrovci, ktorí pri hľadaní svojho nezvestného otca stretávajú rôzne nadprirodzené bytosti, medzi inými Bielu pani, Krvavú Mary či rôznych démonov, a sú jediní, ktorí s nimi vedia zatočiť, ako sa patrí. Seriál bol vysielaný televíziou Markíza vo veľmi zaujímavom vysielacom čase, ktorý sa pohyboval okolo druhej hodiny rannej. Tým pádom bola jeho sledovanosť „prekvapujúco“ nízka, a tak ho Markíza z vysielania znovu stiahla. V súčasnosti sa začína pripravovať piata séria.

Ako CW oznámilo, spolu so Supernatural a Smallville sa pripravujú aj ďalšie série „obyčajných“ seriálov Gossip Girl, One Tree Hill a 90210.


PLÁNY NBC
Ďalšia americká televízna stanica so sídlom v New Yorku v týchto dňoch potvrdila štvrtú sériu úspešného sci-fi seriálu Heroes o osudoch hŕstky ľudí, ktorí odrazu nadobudnú nadprirodzené schopnosti. Či v jeho vysielaní Markíza či Prima hodlajú pokračovať, zatiaľ nevedno. Štvrtá séria má byť údajne dramatickejšia ako predošlé a bude venovať väčšiu pozornosť najmä životu Hrdinov.


HBO A UPÍRI
Reč je o True Blood, ďalšom seriáli s upírskou tematikou, v ktorom sa servírka s darom telepatie zamiluje do upíra. Napriek neveľmi originálnej myšlienke získala "Pravá krv" niekoľko cien a pozitívnu kritiku. Druhá séria mala premiéru 3. marca a bude nás sprevádzať rokom 2009.


BBC NA TO TENTO ROK ŠLIAPNE
Jedným z najúspešnejších seriálov BBC je jednoznačne Doctor Who; sci-fi, ktorý beží s menšími prestávkami už od roku 1967! Hlavnou postavou je svojrázny mimozemšťan hovoriaci si „Doctor“, ktorý cestuje časom a priestorom a zachraňuje vesmír. V jeho úlohe sa dokopy vystriedalo už desať hercov, súčasného Davida Tennanta môžete poznať aj ako Bartyho Croucha Jr. z filmu Harry Potter a Ohnivá čaša. Moderné spracovanie Doctora Who si zobral na mušku Russel T. Davies v roku 2005 a zatiaľ sa natočili štyri série a niekoľko vianočných špeciálov. Tento kultový seriál získal v roku 2006 aj britskú cenu BAFTA za najlepší dramatický seriál. V rokoch 2009-2010 by mali byť postupne odvysielané štyri špeciály – na Veľkú noc 2009, Vianoce 2009 a dva v roku 2010. Po ich odvysielaní však David Tennant odchádza a nahradí ho jedenásty Doctor – Matt Smith – a nasledovať bude piata séria.

Keďže z Doctora sa dá veľa vyťažiť, hneď sa do toho BBC aj pustila a vznikol Torchwood, spin-off series Doctora Who. Jedná sa o tajnú organizáciu bojujúcu proti mimozemšťanom, ktorú má pod dohľadom charizmatický kapitán Jack Harkness, muž, ktorý nemôže umrieť. Jeho tím tvorí päť členov, medzi nimi nechýba bývalá policajtka Gwen (s príšerným waleským prízvukom; pozn. red.) snažiaca udržať si pri tejto práci vzťah, sexom posadnutý lekár Owen, geniálna počítačová majsterka Toshiko a bisexuálny vrátnik Ianto, ktorý sa zamiloval do robota a ešte má aj techtle-mechtle s jeho rovnako orientovaným šéfom. Atmosféra je oveľa temnejšia ako v Doctorovi a sem-tam pripomína propagáciu homosexuality, ale napriek tomu sa to oplatí pozrieť vďaka britskej súdnosti, ktorá nepreferuje melodrámu. Natočené boli dve série po trinásť častí (tento formát je už vo Veľkej Británii zaužívaný) a začiatkom leta nás čaká odvysielanie šiestich hodinových špeciálov.

V septembri 2008 sa BBC pustila aj do fantasy seriálu Merlin o mladom čarodejníkovi, ktorý sa dostane do služby k rozmaznanému a samoľúbemu princovi Artušovi na hrad Camelot a musí sa vyrovnať s náročným dospievaním v krajine, kde je mágia zakázaná, a ešte k tomu aj zachraňovať Artušov krk pred čiernou mágiou, lebo od neho závisí budúcnosť Camelotu. Merlin si získal srdcia divákov aj svojím sviežim humorom a vydarenými efektmi a po premiére prvej série po trinásť častí tvorcovia oznámili, že mienia pokračovať aj druhou sériou.

Pred piatimi dňami skončila prvá séria dramaticko-hororovo-komediálneho seriálu Being Human o troch spolubývajúcich snažiacich sa žiť normálny spoločenský život. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by jeden z nich nebol upír, druhý vlkolak a tretí duch. Prvá séria síce mala len šesť častí, ale BBC už stihla potvrdiť aj druhú sériu.

Niekoľko ľudí, ktorí ako jediní prežili vírus, čo zničil 99.9% sveta, a teraz musia čeliť nástrahám opustenej Zeme bez polície, spoločnosti a civilizácie. Pripomína vám to niečo? Tentoraz sa jedná o Survivors – voľne preložiteľné ako “Tí, ktorí prežili“. Po sérii šiestich epizód oznámila BBC na rok 2009 druhú sériu.


DISNEY-ABC
A na záver fantasy chuťovka Legend of the Seeker o obyčajnom drevorubačovi Richardovi (Craig Horner - hral aj postavu Asha v H20), ktorému jedného dňa čarodejník Zeddicus zdelí, že jeho osudom je skoncovať so zlým tyranom Darken Rahlom, ktorý utláča ľud. A tak ho Zeddicus a krásna tajomná žena Kahlan musia čo najrýchlejšie naučiť všetko potrebné predtým, ako ho tyranovi vojaci nájdu a zavraždia, a cestou čeliť mnohým magickým prekážkam, ktoré sa im postavia do cesty. V tom im má pomôcť aj magický Meč pravdy.
Seriál založený na novele The Sword of Truth (Meč pravdy) od Terry Goodkind sa natáčal na Novom Zélande a miestami pripomína Xenu či Herkulesa. Neistý osud "Legendy Hľadača" vyriešilo ABC, keď včera potvrdilo aj druhú sériu. (Prvá séria mala už typických britských trinásť epizód.)Napriek predpokladaným katastrofickým dopadom celosvetovej finančnej krízy sa zdá, že televízne spoločnosti sa neboja a najproduktívnejšími vo fantasy/sci-fi seriáloch budú nasledujúce roky Briti. Najpopulárnejšou témou sú v súčasnosti jednoznačne upíri, ktorí sa na nás valia zo všetkých strán. Dobrou správou však je, že sa fantasy žáner stáva zase obľúbeným a modlime sa, aby niektoré z týchto skvelých seriálov vysielali aj na našom území.


ČLÁNOK PRIDAL: foaly
Ďalšie novinky z kategórií SERIÁL

Tagy: trueblood, hrdinovia, supernatural, smallville, doctor who, torchwood, being human, merlin, legend of the seeker


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 44.192.52.167
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
13. IP 91.239.138.92 29.11.14, 04:15
Lupe
With thanks for sharing this awesome web page. Should you loved this article and you want to receive more details regarding best compact treadmill reviews 2014 generously visit the site.| http://findyourtreadmill.com
12. IP 95.64.12.20 8.8.11, 15:26
If you want to buy a house, you will have to receive the <a href="http://bestfinance-blog.com/topics/credit-loans">credit loans</a>. Furthermore, my mother commonly utilizes a college loan, which is the most fast.
11. foaly 12.3.09, 03:57
re...
Petraela: hej, slovenské televízie majú nechutný zvyk všetko predabovávať, práve vtedy keď si konečne zvykneš na pôvodný hrozný dabing. A nový je potom ešte horší :D Poteší :P A náhodou, Smallville bol podľa mňa super. Príliš americký, ale na popoludnie to bolo dobré odreagovanie.

Danieliq: :D ta ja nechápem, čo chceli tým výberom herečky dokázať, ale... :D
10. Danieliqd 11.3.09, 02:18
:D
toto ma vážne pobavilo:
modrookú blondínu Elenu - je to hnedooká čiernovláska
:D :D :D :D
9. Petraela 11.3.09, 01:36
foaly
veď ja som skoro skolabovala, keď som videla, že to pokračuje, ako taliansky seriál!

Som zvedavá, čo nám tento rok v premiére ponúknu.
Mimochodom JOJ-ka by ma bola pred pár mesiacmi aj potešila, dávali totiž prvý film Akty X. Bolo by to super, keby Muldera nedaboval "úžasný" Maštalír... neviem prečo tam nedali starý dobrý dabing s Ťapákom a Mandžárovou!? Kam tento svet speje??? :D
Inak zas ten Smallville mi nebude vadiť ak nebude pokračovať :D
8. foaly 11.3.09, 01:00
Petraela
áno áno, to s rexom spomínam aj v článku, nemohla som si pomôcť :D a ešte k tomu vyhlásia nejakú stupídnu súťaž o plyšového Rexa, s tým mali prísť pred 10 rokmi, keď rex začínal, nie teraz, keď sa o to nikto ani nepotkne. Proste... sú to blbci
7. Petraela 10.3.09, 08:08
foaly
markíza si to u mňa pokakala už vtedy, keď odmietli opakovať Star Trek: Nová generácia a NEDOKONČILI Akty X... a samozrejme plno iných seriálov... za to Komisár Rex ide už piaty raz po sebe a to vôbec nepreháňam a posledné tri razy ide nepretržite, skončí a dávajú ho znovu.... NO COMMENT
6. foaly 10.3.09, 07:52
a aj keby
markíza konečne odvysielala všetky tie seriály, ktoré nakúpila už pred dvoma rokmi (smallville a ktovie čo ešte majú v zásobe), tak to určite dajú v takom inteligentnom čase ako supernatural. Proste u nich všetky sci-fi idú na noc. Čo je dosť pekná blbosť.
5. foaly 10.3.09, 07:51
Petraela
nedávam tomu veľkú nádej. naše televízie sú úplne pokakané z finančnej krízy, najmä markíza. stv si veľa neškrtne a joj je orientovaná na detektívky ):
...keby sa aspoň prima trošku rozhýbala...
4. foaly 10.3.09, 07:44
Kalien
+ modrooká blondína :D o ktorú sa bijú dvaja upíri :D:D ách :D
Ale treba podotknúť, že to tá autorka napísala asi 10 rokov pred Meyerovou ;D
3. Petraela 10.3.09, 06:53
Kalien
ty si teda číslo, že tik v oku... aj tebe to evokovalo Edwarda? :D
2. Kalien 10.3.09, 05:27
Vampire Diaries
Som zvedavá čo to bude zač. Hneď ako som sa prečítala k tomu najpopulárnejšia a najkrajšia na škole, začala som mať tik v oku.
1. Petraela 10.3.09, 04:00
Som zvedavá
ktoré z nich niekedy uvidíme u nás :D
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)