Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 577 užívateľov.
hits
NOVINKA | 8.10.2014 06:59 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Čo sa stane, keď zaznie Úder půlnoci?

Meredith Gentryová sa na scéne zjavuje štvrtý raz...

Merry je princezná z Faerie, ale žije v Los Angeles a živí sa ako súkromné očko, ako detektívka špecializujúca sa na nadprirodzeno. Jej teta, kráľovná Vzduchu a Temnoty, za ňou však vyšle vraha, takže Merry je nútená vrátiť sa a stať sa akýmsi pešiakom v hrách svojej príbuznej. Jej úlohou je otehotnieť, vďaka čomu by mohla získať kráľovskú korunu... a ostať nažive. A ak sa jej to nepodarí, stihne ju vcelku krutý trest: smrť. Horšie je, že je tu nepriateľ – princ Cel, jej bratranec –, ktorý sa neustále pokúša spáchať na ňu atentát. Ale aj keď sa jej konečne podarí utiecť mu z dosahu, stále prichádzajú nové problémy a prekážky, ktoré naberajú čoraz širší ráz: ľudia umierajú záhadným, desivým spôsobom a samotná existencia Ríše kúziel je v ohrození.

Naozaj v skratke, takto vyzeral dej prvých troch častí série Meredith Gentryová, ktoré nesú poetické názvy Polibek stínů, Pohlazení soumraku a Svádění luny. Štvrtá časť, pomenovaná Úder půlnoci, sa dostáva na trh opäť vďaka vydavateľstvu Epocha – a stane sa tak už 14. októbra. Jej autorku, Laurell K. Hamiltonovú, určite netreba bližšie predstavovať: jej lovkyňu upírov Anitu Blakeovú zaručene pozná každý fanúšik mestskej fantasy. Merry Gentryová za ňou však v popularite nezaostáva a v origináli o nej vyšlo už 9 kníh:

A Kiss of Shadows (2000)
A Caress of Twilight (2002)
Seduced by Moonlight (2004)
A Stroke of Midnight (2005)
Mistral's Kiss (2006)
A Lick of Frost (2007)
Swallowing Darkness (2008)
Divine Misdemeanors (2009)
A Shiver of Light (2014)Okrem postavy Merry sa v tejto knihe môžete tešiť, samozrejme, na kráľovnú Andais, kapitána Havranov Doyla, hybrida Kitta a Havranov Galena, Niccu či Rhysa.


Oficiálna anotácia:

Jmenuji se Meredith Gentryová. Jsem soukromé očko a dědička trůnu Říše kouzel. Musela jsem opustit bezpečný úkryt v Los Angeles a čelit nebezpečí a klamům mého původního domova, Temného království. Mých nepřátel je mnoho a moji strážci mě možná nedokáží ochránit před proradností těch, kteří se nezastaví před ničím, aby mi zabránili usednout na trůn.

Co se týče mého úkolu počít dědice a zachránit tak před naprostou zkázou sebe a vše, co tvoří Říši kouzel – no, pořád se snažím. Jak se má snaha o otěhotnění stává naléhavější, jsem nucená opustit chráněné postele královniných Havranů a ulehnout i s jinými muži. S muži, jejichž úmysly a oddanost zůstávají skryté. A jedna noc neskutečné vášně mě přenese s mými novými milenci na neznámé místo, do záhadné mrtvé zahrady. Což věští obrovské zvraty v silách magie.

ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: merry gentry, polibek stinu, pohlazeni soumraku, svadeni luny, uder pulnoci, epocha, laurell k. hamilton


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.89.204.127
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)