Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programe



















optimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti




Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
NOVINKA | 31.10.2014 20:30 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Kniha mesiaca: Rick Riordan a Bohovia Olympu: Proroctvo (aktualizované)

Pripravte sa na trojmesačnú exotickú dovolenku v Tábore Polokrvných.

AKTUALIZÁCIA

Takmer 31 dní ste mohli súťažiť o októbrovú Knihu mesiaca, ktorú do súťaže venovalo vydavateľstvo Fragment. Súťažná aktivita síce trošku prevetrala vaše vedomosti z antickej literatúry, ale vzhľadom na to, že ste takmer všetci odpovedali správne (a aj tí, ktorí sa len raz pomýlili, mali naozaj úžasné vedomosti), zvládli ste ju ako praví polobohovia. Šťastie sa tento raz usmialo na Alexandru Berekovú, ktorej gratulujeme. Dúfame, že ju výhra poteší a pre všetkých vás tu máme ďalšiu dobrú správu! O novembrovú Knihu mesiaca budete môcť zabojovať už zajtra.

A ako teda mali vyzerať správne odpovede?

1. a); 2. b); 3. b); 4. a); 5. a); 6. Epos o Gilgamešovi a 7. Pop Music

Ďakujeme veľmi pekne za úžasnú účasť a v druhom kole vám silno držíme palce!!!



PÔVODNÁ SPRÁVA - 2.10.2014 08:55

Rick Riordan sa narodil v roku 1964 a takmer 15 rokov pôsobil ako učiteľ angličtiny a histórie na verejných či súkromných školách v Kalifornii a v texaskom San Antoniu. Napriek tomu, že patrí v súčasnosti medzi popredných amerických spisovateľov literatúry pre deti a mládež, má celkom blízko aj k slovenskému vydavateľstvu Fragmet, ktoré v roku 2009 uviedlo na pulty kníhkupectiev prvú časť z jeho rozsiahlej fantastickej série o mladom, problémy priťahujúcom a trošku roztržitom polobohovi.

Rick Riordan povolanie učiteľa zavesil kedysi dávno na klinec a vymenil ho za atraktívnejšiu prácu. Rick Riordan sa aktívne venuje písaniu kníh, za ktoré dostal rad ocenení a niekoľko prestížnych cien. Okrem toho, že má stále slabosť či už pre angličtinu alebo históriu, rovnako rád si zaspomína na doby dávne a minulé, ktoré sa začali písať niekedy okolo 9. storočia pred n. l. u slepého básnika Homéra. Nakoniec, jeho nadšenie pre rozsiahly literárny útvar, výlučne veršovaný, v ktorom sa hovorí o významných udalostiach a hrdinoch niektorého národa, známy aj pod prívlastkom epos, je viditeľný aj v najnovšom dobrodružstve o troch na prvý pohľad celkom obyčajných stredoškolákoch.

Prvá kniha Bohov Olympu Proroctvo sa začína tak trošku netypicky – úvodom in medias res, čiže priamo v strede diania. Práve tam, na nepohodlnom sedadle školského autobusu, ktorý má namierené na jednu z tých málo zaujímavých školských exkurzií, niekde medzi svojím najlepším kamarátom a svojou novou priateľkou, sa zobudí jeden celkom vyplašený chlapec...



Anotácia vydavateľstva:

Jason má problém. Nepamätá si nič z toho, čo sa stalo predtým ako sa zobudil v školskom autobuse, držiac sa za ruku s nejakým dievčaťom. Očividne je to jeho priateľka Piper, jeho najlepší kamarát sa volá Leo a všetci sú študentami na Wildernesskej škole pre nenapraviteľné deti. Jason nemá ani potuchy ako sa tam objavil - až na fakt, že všetko sa mu zdá byť zle.

Piper má tajomstvo. Jej otec pred tromi dňami zmizol a zo svojich príliš živých nočných môr vie, že je v smrteľnom nebezpečenstve. Teraz ju dokonca ani nespoznáva jej frajer a keď ju počas školského výletu napadnú desivé búrkové príšery, ona, Jason a Leo sú odvezení na nejaké miesto, ktoré sa nazýva Tábor polokrvných. Čo to má znamenať?

Leo to vie s rôznymi vecičkami. Jeho nová ubikácia v Tábore polokrvných je nimi doslova preplnená. Vážne, to miesto porazí Wildernesskú školu so zaviazanými očami, so svojou bojovou arénou, príšerami a dobre vyzerajúcimi dievčatami. Čo ho však znepokojuje je kliatba, o ktorej stále všetci hovoria a to, že jeden táborník zmizol. Najčudnejšie však je, že jeho spolubývajúci tvrdia, že všetci, Lea nevynímajúc, sú potomkami boha.


Ukážka z knihy:


Určite ste aj vy prepadli (aspoň tak na jedno kyklopovo oko) čarovnému svetu Ricka Riordana a jeho odvážnym, nebojácnym a takým trošku iným Polobohom. Ak máte chuť na pravé grécke dobrodružstvo, hoci sa začne odohrávať v nie dvakrát voňavom školskom autobuse, stačí, ak si do 31. októbra čo-to naštudujete o gréckej mytológii, poradiť sa (samozrejme) môžete aj s pánom Gúgl, a svoje vedomosti si otestujete v našom Veľkom božskom kvíze s Fantasy svetom, ktorý vás bude mátať a strašiť až do Vianoc. Automaticky totiž budete zaradení do žrebovania o prvú časť z knižnej série Bohovia Olympu Proroctvo od vydavateľstva Fragment. A čím viac správnych odpovedí budete mať, tým je vaša šanca na výhru vyššia!

Zapojenie sa do Veľkého božského kvízu Fantasy svetom nie je podmienené registráciou na stránkach Fantasy sveta a do kvízu sa môžete zapojiť od tohto dňa, až do konca mesiaca. Už teraz sa na vaše odpovede tešíme!

Odkaz (stačí kliknúť a vyplniť): Veľký božský kvíz s Fantasy svetom - október


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: kniha mesiaca, bohovia olympu, rick riordan, fantasy, fragment


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 18.206.13.203
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)