Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 577 užívateľov.
hits
NOVINKA | 12.8.2014 12:05 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město

Aj kniha pre deti mrazí a straší... a za živa vás požiera!

Ransom Riggs vyrástol na 200-ročnej starej farme. Vo svojich študentských časoch sa venoval nielen štúdiu anglickej literatúry, ale aj filmu. Pred rokom 2009 vyčaroval pre Guya Ritchieho špeciálnu príručku Sherlocka Holmsa k pripravovanému anglo-americkému mysterióznemu filmu s úplne jednoduchým názvom Sherlock Holmes (v hlavnej úlohe sa predstavili Robert IronMan Downey, Jr. a Jude Sky Captain Law). Tento americký spisovateľ pre deti a mládež sa preslávil (v tom dobrom slova zmysle) aj svojou zvláštnou záľubou. Rád zbiera staré autentické fotografie ľudí, ktoré ich zachytávajú pri takmer bežných a všedných činnostiach. Takmer!

Ak v tejto chvíli dumáte nad tým, čo sme touto krátkou exkurziou do detstva jedného možno zatiaľ neznámeho spisovateľa chceli vlastne povedať, odpoveď je úplne jednoduchá. Práve zbierka Riggsových fotografií sa podpísala pod raketový štart na poli literárnom, a to knihou, z ktorej vás začne mraziť už len pri jej názve.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti vyšiel vo vydavateľstve Jota začiatkom augusta roku 2012 a ešte pred uvedením tohto netypického titul na knižné pulty sa oň strhla zvláštna bitka. Z nej nakoniec vyťažila filmová spoločnosť 20th Century Fox. Podarilo sa jej odkúpiť autorské práva, a tak, ako sa na prestížnu filmovú spoločnosť patrí, plánuje vo veľkom oživiť v roku 2015 prvú časť bizarného Riggsovho sveta aj na filmových plátnach. Nuž, a na režisérsku stoličku by sa nemal posadiť nikto iný ako náš milovaný Tim Burton!

Nie, ešte by ste smútiť nemali. Rok 2015 je síce ďaleko, nie však 6. august. Vlastne, od 6. augusta ubehlo už niekoľko dní a Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město je stále v kurze. A nielen to...

Oficiálna anotácia vydavateľstva:

Deset podivných dětí prchá před armádou obludných monster.

A pomoci jim může jen jediný člověk – jenže ten je uvězněn v těle ptáka.

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové.


Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město (Trailer 1)


Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město (Trailer 2)


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: ransom riggs, sirotcinec slecny peregrinove pro podivne deti, sirotcinec slecny peregrinove: podivne mesto, literatura pre deti a mladez, fantasy, mystery, horor, tim burton, jota


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 52.205.167.104
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)