Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
NOVINKA | 28.7.2014 09:31 | KOMENTÁRE [1]
KNIHA: Metalurg

Poznáte Ritmatika? Čítali ste ho? Zaujal vás autorov štýl? Potom máme pre vás veľmi dobrú správu...

Totiž, Brandon Sanderson sa predstavuje v novej sérii, nazvanej Pomstitelia (Reckoners), ktorá by mala mať tri časti. Všetko sa odohráva v postapokalyptickom sci-fi svete, v ktorom rôzni ľudia nadobúdajú tie najrôznejšie superschopnosti. Nazývajú sa Epici a ich činy spôsobia kolaps tradičných vlád... No títo superhrdinovia sa môžu poľahky stať aj superzloduchmi, keď sa sveta zmocnia vďaka svojim superschopnostiam a ovládnu mestá ako Newcago. Jedným takýmto superzloduchom je aj Metalurg, ktorý zabil otca tínedžera Davida. Každý Epik má však aj svoju slabosť, a Davidovou úlohou i hlavným cieľom je objaviť práve slabé miestečko nebezpečného Metalurga. Aby tento cieľ dosiahol, musí sa pripojiť k Pomstiteľom, čo je skupina občanov snažiaca sa spáchať na Epikov atentát.

Samotný autor Brandon Sanderson tvrdí, že príbeh sa mu zrodil v hlave ako jeden veľký celok, ktorý sa prakticky začal písať úplne sám. Nápad dostal počas štvorhodinovej jazdy po Východnom pobreží. Vraj sa mu nestáva často, aby sa v jeho mysli naraz zrodil takmer celý príbeh, avšak v tomto prípade to bolo presne tak. O svete, v ktorom sa Metalurg odohráva, povedal, že chcel, aby vyzeral tak trochu mimozemsky a cudzo, ale zároveň i známo a familiárne a aby všetko, čo opíše, čitateľ jasne videl pred očami. Počas písania si teda príbeh predstavoval ako akčný film v knižnej forme. Pri vymýšľaní Metalurga, chicagského imperátora, sa rozhodol, že mu dá zvláštnu ničivú schopnosť – tento hlavný superzloduch jedným dotykom dokázal premeniť celé mesto, vrátane časti jazera, na oceľ. Z mesta sa tak stala akási ulita, pričom obyvatelia museli začať stavať na nej, aby prežili. Navyše je v tomto svete večný súmrak, čím autor vytvoril určitý chladný a chladivý pocit neprestajnej oceľovej noci.Vladislav Gális sa pod záštitou vydavateľstva Slovart postaral o slovenský preklad knihy Metalurg a ten sa na 400 stranách a v mäkkej väzbe objaví na pultoch kníhkupectiev v septembri.

Oficiálna anotácia:

Postapokalyptické sci-fi.

Pred desiatimi rokmi sa stala Katastrofa. Nezvratne zmenila našu planétu. Niektorí ľudia totiž získali nadprirodzené schopnosti. Hovoria si Epici. Epici však nie sú dobrí superhrdinovia. Sú to geniálni zloduchovia bez kúska súcitu.

Nikto sa im neodvažuje postaviť na odpor. Nikto okrem Pomstiteľov – záhadnej, krutej a nepolapiteľnej špeciálnej jednotky, ktorá pátra po ich slabinách, aby ich mohla zabiť.

David chce medzi nich. Chce dostať Metalurga, Epika, ktorý je vraj neporaziteľný. Epika, ktorý mu zabil otca. Posledných desať rokov bol ako Pomstitelia, pozoroval a študoval Epikov, plánoval. No David vie niečo, o čom nikto netuší: Videl Metalurga krvácať. Teraz nastal čas na pomstu.OBÁLKA VO VEĽKOM ROZLÍŠENÍ


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: brandon sanderson, pomstitelia, metalurg, slovart


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 18.207.160.97
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
1. Shaola 28.7.14, 11:51
Chcem!!! Sanderson píše skvele, som veľmi rada, že jeho knihy začali vychádzať v slovenčine... ešte Mistborna a budem v raji :))
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)