Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
NOVINKA | 2.7.2014 00:02 | KOMENTÁRE [0]
WEB: Čítame s Fantasy-Svetom III.

Vydajte sa spolu s nami na miesto, kde sa kedysi zlato lialo a striebro sypalo.

So svetom fantasy, sci-fi, prípadne hororu sa väčšina z nás po prvýkrát stretla práve prostredníctvom knihy. A my sa touto súťažou chceme vrátiť k týmto koreňom, ktoré sú dnes často potláčané filmovým alebo seriálovým priemyslom. Určite nám dáte za pravdu, že tomu pocitu, kedy v rukách držíte novú či starú knihu, cítite jej nezameniteľnú vôňu a nosíte ju so sebou úplne všade, aby ste mohli využiť každú voľnú chvíľu na jej čítanie, sa jednoducho nič nevyrovná. Nikdy sa jej nevybije batéria, nepokazí obraz a ani ju nemusíte dávať do opravy, ak vám náhodou spadne na zem. Pre nás osobne je kniha jednoducho niečím, bez čoho si už svoj život ani nevieme predstaviť. A ak máte taký istý pocit ako my, tak potom sme radi, že vás touto súťažou môžeme potešiť, pretože na účasť v nej vám netreba žiadne špeciálne zručnosti ani talent. Stačí, ak budete čítať :).

Pravidlá sú jednoduché. Každý mesiac vyberieme buď spomedzi vašich návrhov (ktoré môžete písať kedykoľvek počas mesiaca do tejto témy), alebo my sami, jednu knihu, ktorú si spoločne prečítame. Takmer vždy pôjde o staršiu knižku, ktorú možno už máte doma, príp. sa dá jednoducho zohnať v knižnici či elektronickej podobe na internete.

Potom, priamo tu v tejto téme, budeme o nej diskutovať. Pokiaľ to bude pre vás prvýkrát, čo danú knihu čítate, zaujímajú nás vaše pocity, čo sa vám na nej páči, čo nie a podobne. Ak u vás pôjde o re-reading, tak sme zvedavé na to, čo nové ste si všimli, čo ste v knihe znovu objavili, na čo ste už hádam aj zabudli, a tak ďalej. Jednoducho, podeľte sa s nami o vaše pocity, postrehy a názory a na konci mesiaca budete zaradení do žrebovania o knižnú novinku zo žánru fantasy, sci-fi alebo hororu od našich partnerov, ktorá v daný mesiac vyšla, a to podľa vášho vlastného výberu.

A po akej knihe siahneme v mesiaci júl? Na základe vášho hlasovania sa vyberieme na také čarovné miesta, ktoré môžete kedykoľvek navštíviť nielen prstom na mape, ale aj takým pešibusom. Pokiaľ máte túlavé topánky a dobrodružstvu neviete povedať nie, a to ani vtedy, ak je vaším sprievodcom niekto, komu stále tečie do topánok, má taký trošku zelenkastých nádych a veľmi rád pečie, potom je ihravý svet Zuzky Csontosovej pre vás, a hlavne počas leta, ako stvorený! Nakoniec, jej Najmocnejšie kúzlo môžete prežiť aj na vlastnej koži, stačí, ak sa pozorne začítate do knihy a vydáte sa po stopách jej knižných hrdinov, pretože malebné okolie takej Banskej Štiavnice, vysoké tajomné múry Trenčianskeho hradu, ako aj rôznymi vôňami nasiaknutý Pukanec, ukrývajú svoje malé tajomstvá i dnes:
Vodník Matúš je iný ako ostatní vodníci na okolí. Z rybiek a rakov si nespraví sluhov, ale správa sa, akoby boli jeho kamaráti. Najviac ho teší, keď sa mu podarí skamarátiť sa aj s ľuďmi a ich svetom plným umenia a remesiel, kde dokážu vytvoriť z kusa hliny farebný krčah alebo z cesta chrumkavý bochník. A čo sa stane, keď sa v Štiavnici zamiluje do dlhovlasej Barborky? Ľudia sa predsa vodníkov odjakživa boja...

Čarodejnica Klára sa zasa ocitne v útulnej chalúpke babičky, ktorá býva na kraji lesa. To čierna mačka, metla opretá o dom a tajomný les ju popletú, takže si myslí, že sa ide učiť k skúsenej čarodejnici. Klára zisťuje, že „čarovanie“ u babičky, ktorá sa vyzná v liečivých bylinkách, je úplne iné ako sa učila v škole a presne tak sa jej to páči. S babičkou sa však na čas rozlúči, keď premenená spočiatku na sovu plamienku, neskôr zasa na vlka hľadá svojich stratených rodičov.

O ľudskom svete doposiaľ nič netuší ani víla Juliana. Vždy si myslela, že vie tancovať najrýchlejšie zo všetkých, no len kým s Jeronýmom neuvidí cirkusové predstavenie so štíhlymi akrobatkami a tanečnicami na lanách. Mladý čarodejník jej ukáže aj mestskú bránu a trenčiansky hrad, kde však na ňu číha veľké nebezpečenstvo. Kto nakoniec zachráni Julianu a celú Rozprávkovú horu?

Víla Juliana, vodník Matúš a malá čarodejnica Klára sa vydajú na cestu za svojím snom a po neľahkom putovaní nakoniec zistia, čo je najmocnejšie kúzlo na svete.
(oficiálna anotácia vydavateľstva)Tak, hor sa do toho malí, farební, očarovaní aj inak zakliati fantazisti! Poďte s nami čítať a vyhrajte nový prírastok do svojej knižnice.

Malá zaujímavosť:

Najmocnejšie kúzlo od Zuzany Csontosovej predstavuje prvú pôvodnú slovenskú knihu vydavateľstva Albatros pre deti od siedmich rokov, ktorá sa knižnej verejnosti predstavila 29. októbra 2013 v priestoroch kníhkupectva Panta Rhei v Bratislave. Vzhľadom na to, že sme sa tejto farbistej prezentácie nemohli osobne zúčastniť, ale aj z toho dôvodu, že sa o Zuzane Csontosovej toho málo popísalo a ešte menej vie, rozhodli sme sa pre odvážny kúsok a túto čarovnú bytosť vyspovedať.

Zuzana Csontosová - Najmocnejšie kúzlo (beseda+krst) 29.10.2013 Panta Rhei


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií WEB

Tagy: citame s fantasy-svetom, zuzana csontosova, najmocnejsie kuzlo, rozpravka, fantasy


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 18.207.160.97
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)