Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 603 užívateľov.
hits
NOVINKA | 18.5.2014 00:00 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Železný muž

V jednom anglickom poetickom svete škrípe nielen železo.

Ted Hughes, vlastným menom Edward James Hughes, bol významným anglickým básnikom minulého storočia, ktorý sa však do povedomia čitateľov a milovníkov kníh zapísal svojimi unikátnymi príbehmi pre deti. Ted Hughes svoju prvú detskú knihu (The Earth Owl and Other Moon People) vydal v roku 1960 ako 30-ročný pomerne zrelý autor. Do svojej smrti (r. 1998) stihol všetky deti (vrátane nás či vás) potešiť 18-timi nádhernými detskými knihami, v ktorých svet plný fantázie ožíva nielen cez písmená.

Prozaická tvorba tohto spisovateľa sa vyznačuje neopakovateľnou nápaditosťou, snovou fiktívnou realitou či originálnymi príbehmi s ešte originálnejšími ponaučeniami, ktoré zahrejú pri srdci malých i veľkých čitateľov i milovníkov fantastiky. Pretože nájsť v dnešnej dobre dobrú detskú knihu je pomerne ťažké a pretože vydavateľstvo Albatros má jednoducho vkus, prinieslo vám na knižné pulty koncom apríla jednu z Hughsových najviac adaptovaných kníh.

Železný muž (eng. The Iron Man: A Children's Story in Five Nights) pôvodne vyšiel vo vydavateľstve Faber and Faber v UK v roku 1986 a kĺbi v sebe príjemnú zmes moderných anglických rozprávok a ihravých ilustrácií od Georga Adamsona s neopakovateľným nádychom kvalitnej železnej vedeckej fantastiky:

„Přečtěte si příběh, ve kterém to rachtá a skřípe, o zradě a přátelství, strachu a nedorozumění a taky jednom velkém vítězství z pera slavného britského básníka Teda Hughese. S napětím pak budete sledovat noční oblohu, zda se nějaká hvězda nezačíná nebezpečně přibližovat či zda nezahlédnete ve svitu měsíce siluetu vesmírného draka“ (oficiálna anotácia distribútora).Ak sa vám zdá príbeh o jednom Železnom mužovi a jeho zvláštnom dobrodružstve akýsi známy, verte svojmu podozrievavému ja. Filmová spoločnosť Warner Bros. Pictures priniesla v roku 1999 do kín i na televízne obrazovky celovečernú rozprávku pre celú rodinu s názvom The Iron Giant. Aj keď má toto kreslené spracovanie svoje muchy, poteší rovnako ako kniha sama, ktorá vás bude stáť len niekoľko hodín neopakovateľnej knižnej zábavy.

THE IRON GIANT trailer


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: ted hughes, albatros, scifi, zelezny muz, . the iron man: a children's story in five nights, the iron gigant, rozpravka


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.225.221.130
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)