Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 577 užívateľov.
hits
NOVINKA | 30.4.2014 09:20 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Merry Gentry po tretie

„Očekávala jsem mnoho věcí. Ale ne lásku.“

koncom roka sme vás informovali o plánovanom vydaní tretieho pokračovania série Merry Gentry od americkej autorky Laurell K. Hamiltonej. Vydanie knihy sa mierne posunulo a my vám pre pripomenutie prinášame ako novú obálku, tak aj ukážku z knihy.

Séria Merry Gentry je druhou najobľúbenejšou knižnou sériou od Američanky, ktorú možno skôr poznáte ako autorku Anity Blakeovej (lovkyne upírov), ktorá sa či v zahraničí, tak aj u nás stala už tak trochu kultovou záležitosťou. Nekonečná séria plná zvratov, násilia, príšer, ale aj romantiky a erotiky, má v origináli momentálne 22 častí, pričom tá posledná vyšla 2. júla 2013 s názvom Affliction (Utrpenie).

Český preklad (i vydávanie kníh) si vzalo pod ochranné krídla vydavateľstvo Epocha, ktoré nielen pokračovalo v začatom, ale aj znovu vydalo predošlé časti, ktoré vyšli ešte vo vydavateľstve Triton. (Samozrejme, s novým obalom a dizajnom, čo sa mnohým fanúšikom vlastniacim dovtedy vydané knihy veľmi nepáčilo.)

V Epoche doposiaľ vyšli v knižnej sérii Anita Blake knihy po 14 časť a už v máji sa pravdepodobne dočkáme Harlekýna (Anita Blake 15).

Aj pre veľký úspech tejto série sa Epocha rozhodla vydať i knižnú sériu o faeskej princeznej Meredith NicEssusovej (alias Merry Gentryovej), ktorá sa pred tým, kým je, ako aj pred svojou rodinou, ktorá sa niekoľkokrát pokúšala o jej život, ukryla v ľudskom svete, kde sa stala nečakane dobrou súkromnou vyšetrovateľkou. Jej minulosť ju ale hneď v prvej časti Polibek stínů dohnala a tak sa Merry (či sa jej chce, alebo nechce) musí postaviť svojim tieňom.

Knižnej série Merry Gentry taktiež nechýba poriadna dávka fantázie, intríg, napätia, ale aj erotiky a neviazaných mravov kráľovského dvora – nečudo, veď táto taktika sa autorke tak skvele osvedčila a predaje aj u nás svedčia o tom, že podobný druh literatúry je stále veľmi žiadaný. A ak ste teda aj vy fanúšikom temnej mestskej fantasy s prímesou šteklivej erotiky, nemali by ste túto sériu určite vynechať.V poradí 3 diel nesie názov Svádění luny a vyšiel včera, t.j. 29. apríla 2014, takže na pultoch kníhkupectiev sa objaví už v najbližších dňoch.

Anotácia:
Meredith Gentryová je soukromé očko a zároveň princezna Merry, následnice trůnu Říše kouzel. Ale teď jí ti, kteří jsou jí nejblíže, našeptávají, že se v ní skrývá mnohem víc. Bojí se jí, dokonce i ve chvíli, kdy ji chrání. A kdo by se jim divil? Merry probudila sílu, která v nich tisíce let dřímala. Problém je, že vůbec netuší proč.
Její tetu, královnu Vzduchu a Temnoty, už nerozptylují obvyklé sadistické koníčky. Královnina posedlost je upřena na Meredith. Otěhotnět a porazit svého bratrance, prince Cela, v boji o královskou korunu, trvá déle, než Merry čekala.
Ačkoli tráví každou noc s královninými Havrany, svými nesmrtelnými strážci, nevedou tyto dekadentní hrátky k tolik očekávanému výsledku. Ale děje se něco jiného. Kouzelná moc proudí jejím tělem naprosto nekontrolovatelně. A když Merry spojí své zpola smrtelné tělo s jejich čistokrevnými, cítí, jak narůstá a sílí.


Vydavateľstvo Epocha tiež potvrdilo, že v tomto roku na jeseň plánuje i vydanie štvrtej časti tejto série (originálny názvov Stroke of Midnight). V USA zatiaľ vyšlo osem častí.

ČLÁNOK PRIDAL: Mercy
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: laurell k. hamilton, anita blake, merry gentry, epocha


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 52.90.49.108
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)